اکسید هد

حق الوکاله 150 میلیونی کارمند حقوقی باشگاه!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1203 ] - پنجشنبه, 22 آبان 1399

حق الوکاله 150 میلیونی کارمند حقوقی باشگاه!

 از باشگاه پرسپولیس و اتفاقاتش بعضاً چیزهایی می شنوید که مو به تن تان سیخ می شود و البته اعصاب تان به هم می ریزد تا این سؤال را مدام با خودتان تکرار کنید... 4 out of 5 based on 3 ratings.
حق الوکاله 150 میلیونی کارمند حقوقی باشگاه!

 از باشگاه پرسپولیس و اتفاقاتش بعضاً چیزهایی می شنوید که مو به تن تان سیخ می شود و البته اعصاب تان به هم می ریزد تا این سؤال را مدام با خودتان تکرار کنید...

ارتش سرخ دات كام :

 از باشگاه پرسپولیس و اتفاقاتش بعضاً چیزهایی می شنوید که مو به تن تان سیخ می شود و البته اعصاب تان به هم می ریزد تا این سؤال را مدام با خودتان تکرار کنید که: در این باشگاه چه می گذرد؟

 داستان معاونت های حقوقی باشگاه پرسپولیس در ادوار مختلف و تحت مدیریت مدیران متفاوت حالا برای خودش تبدیل به ماجراهایی شده که با پیگیری آنها می توان به اتفاقات عجیب و غریبی رسید. در دوران مدیریت علی اکبر طاهری در پرسپولیس، علی جمشیدی به عنوان معاون حقوقی باشگاه مشغول به کار شد که تا اردیبهشت 97 یعنی دو سال و نیم پیش مشغول به کار بود. نکته جالب و عجیب اینجا بود که جمشیدی از حراست وزارتخانه به این عنوان رسید و عجیب تر اینکه به صورت توأمان معاون حقوقی و مسئول حراست باشگاه پرسپولیس هم بود! جمشیدی ادعا داشت لیسانس حقوق دارد اما عملاً شناخت دقیقی از مسائل حقوقی نداشت تا جایی که طی دوران نسبتاً طولانی حضورش در باشگاه پرسپولیس که باشگاه با پرونده های بزرگی از جمله ماجرای رفتن نافرجام طارمی به ترکیه و محرومیت باشگاه از نقل و انتقالات مواجه شد، به سختی می توانید اظهارنظر و مصاحبه ای از این معاون حقوقی پیدا کنید. به همین جهت در آن مقطع بیشتر پرونده های حقوقی توسط مهدی ذاکر و فردی به نام مقدم پیگیری و دنبال می شد. اما نکته اینجاست که باشگاه در آن مقطع و در مواجهه با مسائل حقوقی اقدام عجیبی انجام می داد و به نظر می رسید مدیران باشگاه دوست دارند تمام دعواها به دادگاه و مراجع انضباطی کشیده شود و هیچ خبری از مذاکره و مصالحه نبود. در واقع اینطور به نظر می رسید که باشگاه در هر مورد دعوایی که پیش می آید دوست دارد پرونده را به محاکم قضایی و انضباطی بکشاند و هیچ علاقه ای به مذاکره و صلح وجود نداشت. البته این اقدام نه از سر نادانی و جهل بلکه به خاطر رسیدن به درآمدهای چند ده میلیونی در هر پرونده صورت می گرفت. همین حالا مدرکی از یک وکالتنامه در اختیار ماست که نشان می دهد مهدی ذاکر به عنوان وکیل باشگاه پرسپولیس در آن پرونده معرفی شده و میزان حق الوکاله اش 50 میلیون تومان درج شده است. این پرونده مربوط به آبان ماه سال 1395 است و طبق مفاد وکالتنامه باشگاه پرسپولیس در همان بدو امر باید 30 میلیون تومان به وکیل پرونده پرداخت می کرده و در صورت بازنده شدن وکیل در آن پرونده بقیه مبلغ نباید از باشگاه گرفته می شده. همچنین طبق مفاد وکالتنامه تمام هزینه های دادرسی برعهده موکل یعنی باشگاه پرسپولیس بوده است.

در واقع کارمند حقوقی باشگاه پرسپولیس که قاعدتاً به خاطر این منصب از باشگاه حقوق می گرفته در پرونده های گوناگون به عنوان وکیل باشگاه هم درآمدهای کلان داشته که این اتفاق البته از چشم سازمان بازرسی دور نمانده است و به عنوان یک تخلف آشکار دوران مدیریت طاهری در پرونده ایشان به چشم می خورد. پای وکالتنامه 50 میلیونی باشگاه با ذاکر به عنوان وکیل پرونده، امضای علی اکبر طاهری دیده می شود اما یک نفر از او نپرسید چرا کارمند حقوقی باشگاه باید به عنوان وکیل درآمد جداگانه و چند ده میلیونی از هر پرونده داشته باشد؟ اما یک نمونه دیگر هم از این تخلفات وجود دارد. شاید هواداران ریزبین و دقیق پرسپولیس خاطرشان باشد که اواخر سال 94 خبر بازداشت یکی از مسئولان سابق باشگاه پرسپولیس سر و صدا کرد. این شخص حسین منتظرالموعود قائم مقام باشگاه پرسپولیس در دوران دوم مدیریت عباس انصاری فرد در باشگاه پرسپولیس بود. انصاری فرد از قائم مقام خود که فردی به نام حسین منتظرالموعود بوده رکب می خورد چرا که این فرد سهام آکادمی پرسپولیس در امارات را به نام خود می زند و بعد از قطع همکاری با پرسپولیس، از این باشگاه به خاطر هزینه هایی که متقبل شده شکایت کرده و تقاضای 15 میلیارد تومان می کند تا منتظرالموعود بازداشت شده و انصاری فرد هم برای توضیحات به دادگاه برود. پرونده 15 میلیاردی برای عباس انصاری فرد دردسر می شود و مدیریت وقت باشگاه با اقدامات قضایی کاری می کند تا انصاری فرد به زندان بیفتد و مدت قابل توجهی در زندان باشد. در واکنش به این اتفاق محمدحسین انصاری فرد مدیر مسئول روزنامه پیروزی در اردیبهشت 95 مصاحبه ای با خبرگزاری فارس انجام می دهد و در بخشی از صحبت هایش طاهری را خطاب قرار می دهد که این بخش های مصاحبه او جالب است: «ما با طاهری تماس گرفتیم تا بدانیم اصل موضوع چیست و او به من گفت که به دلیل تناقض در اقرار عباس انصاری فرد راهی زندان شده و جالب اینجاست که وقتی ما به قاضی پرونده مراجعه کردیم، او گفت که مسئولان باشگاه شکایت کرده اند و به شدت هم پیگیر آن بودند!» اما مسأله عجیب جایی است که در آن مقطع هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس متوجه می شود برای پیگیری این پرونده قراردادی به مبلغ 150 میلیون تومان با وکیلی به نام شبستری بسته شده و 80 میلیون تومان هم در همان بدو امر به او پرداخت شده است. جالب اینجاست که مدیریت وقت باشگاه و مدیریت حقوقی وقت این فرد را شبستری معرفی می کنند اما در واقع وکیل پرونده همان آقای مقدم بوده که پسوند فامیلش شبستری است! این مسأله در ادامه برای برخی اعضای هیأت مدیره محرز می شود و تازه اینجاست که آنها پی می برند داستان این پرونده سازی ها و علاقه مدیرعامل و مدیریت حقوقی باشگاه به شکایت و شکایت کشی چیست. تمام این مسائل را بدین خاطر باز کردیم تا بگوییم ظاهراً جعفر سمیعی دوباره مهدی ذاکر را به پرسپولیس آورده و قرار است ذاکر در پست معاون حقوقی باشگاه فعالیت کند. اردیبهشت 97 بعد از کنار رفتن جمشیدی از این پست مدتی حاجی بیگی عضو هیأت مدیره باشگاه به عنوان معاون حقوقی فعالیت کرد اما مهدی خواجوند که او هم در مقطعی عضو هیأت مدیره بود در دوران مدیریت محمدحسن انصاری فرد این سمت را برعهده گرفت. دو ماه و نیم پیش بود که خواجوند به خاطر پرونده ای که برایش باز شده بود از کار برکنار شد و در این مدت باشگاه معاونت حقوقی نداشت.

طی یکی، دو هفته گذشته امیر ساعد وکیل به عنوان مشاور حقوقی در مورد پرونده های حساس باشگاه اظهارنظر کرده اما مهدی ذاکر اخیراً با مصاحبه در یکی، دو خبرگزاری و اظهارنظر درباره پرونده برانکو و آل کثیر دوباره رو آمده که در برخی مصاحبه ها عنوان او را مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس اعلام کرده اند.

دو روز قبل ابراهیم شکوری اعلام کرد به زودی معاونت حقوقی جدید در باشگاه مستقر می شود تا احتمالاً امیرعلی حسینی به عنوان مسئول روابط بین الملل مجبور نباشد درباره مسائل حقوقی جوابگو باشد و به نظر می رسد ذاکر به این عنوان خواهد رسید.

جعفر سمیعی مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس در نخستین روز حضورش در این باشگاه یکی از اهداف اصلی خود را مبارزه با فساد اعلام کرد اما حالا در بدو امر با این انتصاب، پرونده سازی های گذشته و درآمدهای غیرقانونی حاصل از آن را به خاطرمان آورده است!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    آقای سمیعی میگن جلو ضرر رو از هرجا بگیری نفعه..همین حالا امورحقوقی قراردادها رو بررسی که و حق فسخ ها و مواعد و غیره مثل جریان شجاع و ترابی تکرار نشه..چقدر کار داره 20تا قرارداد رو دسته بندی کنی ..این خیلی مهمه..فردا میبینی به خاطر یک تاریخ که مثلا باید فلان مبلغ قبلش بازیکن دریافت کنه یکروز ازش بگذره میتونه فسخ کنه..مدیرعامل این کارها رو باید نظم بده..کار سختی هم نیست..
  • جمشید آذرکیا
    جمشید آذرکیا :
    دزد خودی است دنبال دزد نگردیم , واقعاً دستگاه های نظارتی بی اطلاع هستند دزدی در روز روشن یا دستگاههای نظارتی اگاهی در امر وظیفه شان ندارند یا عواملی به اصطلاح عامیانه دستان پشت پرده مانع کارشان است

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل نفت مسجدسلیمان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م.س
نفت م.س
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
شنبه, 1 آذر 1399 / ساعت : 16:20

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن