اکسید هد

زخم پرسپولیس و هوادار با نمک درمان نمی شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 693 ] - شنبه, 24 آبان 1399

زخم پرسپولیس و هوادار با نمک درمان نمی شود

«بیرون گود نشسته اند و می گویند لِنگش کن». قدیمی ها این ضرب المثل را زمانی به کار می بردند که کسی یا جماعتی بدون آن که خودش کاری انجام بدهد یا کاری را که از د... 5 out of 5 based on 6 ratings.
زخم پرسپولیس و هوادار با نمک درمان نمی شود

«بیرون گود نشسته اند و می گویند لِنگش کن». قدیمی ها این ضرب المثل را زمانی به کار می بردند که کسی یا جماعتی بدون آن که خودش کاری انجام بدهد یا کاری را که از د...

ارتش سرخ دات كام :

«بیرون گود نشسته اند و می گویند لِنگش کن». قدیمی ها این ضرب المثل را زمانی به کار می بردند که کسی یا جماعتی بدون آن که خودش کاری انجام بدهد یا کاری را که از دستش برمی آید، به انجام برساند، مرتب به دیگرانی که در دل کار هستند، بدون آن که از دشواری های کارشان خبر داشته باشند. یا حتی چم وخم های آن را بدانند، امرونهی می کردند که کار را چگونه به انجام برسانند.
این روزها حداقل در همین حوزه پرسپولیس که همه ما روزانه با آن دست به گریبان هستیم، بیشتر از هر زمانی شاهد این وضعیت هستیم. نگاه و روندی که هیچ دردی را از پرسپولیس دوا نمی کند. 

نمونه ای از آن را نیز از همین شرکت پیشکسوتان شاهد بودیم. شرکتی که انتظار می رود یا به مسایل ورود نکند یا اگر کرد، متخصصانه و کارگشا وارد عرصه شود. البته خوب می دانیم که چندآن هم به آن ها میدان داده نمی شود در حالی که گلایه می کنند پتانسیل های خوبی برای تولید سرمایه دارند. البته این خود مطلب مفصلی را می طلبد و این مقدار را هم بیان کردیم تا یکطرفه به قاضی نرفته باشیم و اگر نقدی مطرح شد، گوشه ای از حرف آن ها را هم بیان کرده باشیم.

*هوادار، حرف خودش را می زند، شما حرف خودتان را بزنید
هوادار با هر طریقی که می تواند فقط گلایه می کند یا مثلا می گوید که چرا بازیکن تیمش باید مشکلات مالی داشته باشد در حالی که تیم های دیگر با عملکرد ضعیف تر، اعتبار کمتر و هوادار اندک تر چنین مشکلی ندارد. برای این است که دستش را کوتاه نگه داشته اند. دستش نمی رسد که کاری کند. از سوی دیگر هوادار، مسوولیتی بیش از هواداری کردن ندارد. هوادار در واقع درباره مطالبه مردمی خود سخن می گوید. این حق او است. کار او مطالبه گری است. برای خودشآن هم که نمی خواهند، برای تیم محبوب شان می خواهند. هوادار اگر مطالبه کند، محل هیچ ایرادی نیست. بهتر از همه ما هم می توانند مطالبه را مطرح کنند.

حالا وقتی قرار است حتی من هوادار با عنوان نماینده مجلس، معاون وزیر، پیشکسوت یا شرکت پیشکسوتان، به موضوعی ورود کنم. تکرار همان حرف، معنایی جز از سر باز کردن موضوع یا اقدام پوپولیستی پیدا می کند.

*حرف زدن به جای کار کردن
قصه جایی قشنگ می شود که به اندازه همان هوادار هم، حرف زده نشود. هواداری که مخاطبش فقط باشگاه و مقام های آن نیستند. از همه سوال و مطالبه دارد. از تمام آن های که بر اساس مسوولیت های خود، مستقیم یا غیر مستقیم باید در قبال پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم کشور، سرمایه معنوی و اجتماعی کشور، نماینده فوتبال ایران در آسیا یا موارد دیگری از این دست، کاری می کردند و نکرده اند.

می تواند از نمایندگان مجلس مطالبه کند که وقتی آن قانون تصویب می شد که پول دولتی نباید به ورزش حرفه ای برود، ما به ازای آن باید راهکاری برای احقاق حقوق ورزش حرفه ای می اندیشید و نیندیشید. حالا می خواهند کارنابلدی گذشتگان و کم کاری خودشان را با چند مصاحبه و پست و توئیت جبران کنند. این ها برای این تیم ها و مردمی که طرفدارشان هستند، آب و نان می شود؟ تریپ مردمی بودن برمی دارید و وقتی نمی توانید نظرتان برای دخالت در امور، اعمال کنید، همه چیز فراموش می شود؟
*یا نگویید یا همه اش را بگویید

حالا اگر قرار است فقط حرف هوادار را تکرار کنید، حداقل همه اش را بگویید. این طور نباشد که دیوار مدیر پرسپولیس کوتاه باشد که بتوان از آن بالا رفت، آن هم وقتی که دیگر مطمئن شدید، دیگر در حراست وزارت ورزش و جوانان نیست. این مدل برخورد اصلا زیبا نیست. خب زمین گرد است، ممکن است دوباره گذر پوست به دباغ خانه بیفتد.

از اصل مطلب دور نشویم. اگر قرار است فقط حرفی زده شود که به هوادار بگوییم که با آن ها هستیم. حداقل همه حرف را بزنیم. فهوای کلام را برسانیم. مطلب را عقیم نکنیم. موضوع را منحرف نکنیم.

همه چیز را به باشگاهی خلاصه نکنیم که دردش کوتاه بودن دیوارش است. هنر نمی خواهد که در این شرایط به باشگاه بپریم یا به آن امرونهی کنیم.

راستی اگر همین جناب مدیر جدید در همین اول کار، سری به آن طرف ها می زد باز به این زودی برایش بیانیه صادر می شد؟

حالا که قرار بر بیانیه دادن بود به نمایندگان مجلس و به وزارتش هم می پرداختید. هم از نوع ورزش و هم از نوع فرهنگ و ارشاد یا از هر نوعی که می تواند کاری کند و نمی کند. به خیلی جاهای دیگر هم می شد پرداخته شود اگر فقط قرار بود صدای هوادار را برسانید. درد هوادار این است که چرا باشگاه محبوبش نباید پول داشته باشد، نباید حمایت شود تا وقتی که به درآمدهایش برسد؟
چرا باشگاهی دیگر باید از ناکجاآباد پول داشته باشد و پرسپولیس، نه؟!

درد هوادار، تبعیضی است که وجود دارد و هیچ تلاشی برای از میان برداشتنش نمی شود. درد هوادار این است که چرا با پرسپولیس به گونه ای رفتار می شود که گویی خودش و هوادارانش برای این آب وخاک نیستند؟ چرا برای زمین خوردنش پا می اندازند و چوب لای چرخ می گذارند. اگر امکانش بود که این ها را بگویید آن گاه می توان بیانیه داد. بیانیه ای که حداقل اگر دردی را دوا نکند، به دردها نیفزاید.

*حرف های کتره ای
پرسپولیس همین حالا شرایط سختی دارد. زدنش هنر زیادی نمی خواهد. فشار آوردن روی خود باشگاه هم دردی را دوا نمی کند. این که باشگاه باید حق و حقوق بازیکنان را بدهد، یادآوری نمی خواهد. چیزی نیست که لازم باشد آن را یاد بدهیم. همه خیلی خوب می دانند این تیم چه شرایطی دارد و با این وجود قرار است اواخر آذر برای فینال آسیا برود.

از منحرف کردن ذهن هوادار هم هیچ چیز عاید پرسپولیس نمی شود. به جای فشار روی باشگاه باید فشار را روی آن هایی آورد که پرسپولیس را در تنگنا و فشار گذاشته اند. این که مدیری وقتی قبول مسوولیت می کند باید ظرفیت حل مشکل را در خود دیده باشد، حرف کاملا درستی است. نمی توان و نباید آن را رد کرد. کسی را با شمشیر روی گردن مجبور به پذیرش امور پرسپولیس نمی کنند. ولی وقتی قرار است به عنوان یک بزرگ تر یا کارشناس و متخصص سخن بگوییم یا بیانیه بدهیم، نمی توانیم تکرار مکررات کنیم یا کتره ای سخن بگوییم.

اگر قرار است دردی از پرسپولیس دوا کنیم به بیش از این ها نیاز است و نمک ریختن روی زخم هوادار، قطعا درمانی برای آن نیست. به حرف باشد از خیلی چیزها باید گفت که نتیجه اش وضعیت امروز پرسپولیس شد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن