اکسید هد

شیری چیزی از دفاع راست آبی ها کم ندارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 524 ] - 8 روز پیش

شیری چیزی از دفاع راست آبی ها کم ندارد

بعد از اعلام لیست خیلی ها از نبود رامین رضاییان و البته وریا غفوری در این لیست انتقاد کردند. بزعد از اعلام لیست خیلی ها از نبود رامین رضاییان و البته وریا غفو... 4 out of 5 based on 4 ratings.
شیری چیزی از دفاع راست آبی ها کم ندارد

بعد از اعلام لیست خیلی ها از نبود رامین رضاییان و البته وریا غفوری در این لیست انتقاد کردند. بزعد از اعلام لیست خیلی ها از نبود رامین رضاییان و البته وریا غفو...

ارتش سرخ دات كام :

بعد از اعلام لیست خیلی ها از نبود رامین رضاییان و البته وریا غفوری در این لیست انتقاد کردند.

بزعد از اعلام لیست خیلی ها از نبود رامین رضاییان و البته وریا غفوری در این لیست انتقاد کردند. در ادامه، مجتبی نجاریان دچار کرونا شد و از لیست کنار رفت. حتی در این شرایط هم اسکوچیچ نظری روی وریا نداشت و به جای مدافع راست فولاد، مهدی شیری را به لیست فراخواند. این اتفاق باعث شد سیل انتقادات دوباره سرازیر شود. این بار مهدی شیری هم از این انتقادات در امان نماند. اما در این شرایط اگر نگاهی به آمارها و آنالیزهای لیگ در فصل گذشته و هفته اول فصل جدید بیندازیم مشخص می شود دعوت مهدی شیری آن قدر عجیب نیست که  دعوت نکردن از وریا غفوری عجیب است. آمارهای متریکا نشان می دهند در میان تمام بازیکنانی که فصل گذشته در پست مدافع راست در لیگ به میدان رفته اند، وریا غفوری بهترین عملکرد را داشته و بعد از او مهدی شیری در رتبه دوم قرار گرفته است. ظاهرا شیری نیز یکی از همان بازیکنان باکیفیت و مؤثری است که نمایش هایشان به چشم تماشاگران نمی آید و همیشه کمتر از لیاقت خود قدر می بینند.

 آمارهای شیری؛ موفق در دفاع
آمارهای سایت «متریکا» نشان می دهد فصل گذشته وریا غفوری با میانگین نمره6.99بهترین مدافع راست و یازدهمین بازیکن برتر لیگ در همه خطوط بوده است. در میان مدافعان راست، نزدیک ترین بازیکن به او مهدی شیری است که میانگین نمراتش 0.1کمتر از وریا یعنی 6.89بوده است. شیری با میانگین 64.9 لمس توپ در هر بازی از تأثیرگذارترین بازیکنان پرسپولیس در فصل گذشته بود. او البته در موقعیت سازی چندان موفق عمل نکرد چون طی 27بازی که در آنها حاضر بود، فقط 6موقعیت ساخت و هیچ شوت در چارچوبی هم نزد. با این حال در ارسال پاس ها با دقت پاس 82.8درصدی مطمئن عمل کرد. نقطه درخشان عملکرد او میانگین 3.9 عملکرد دفاعی در هر بازی بود که آمار قابل اعتنایی است. شیری در نبردهای هوایی هم با 1.2نبرد پیروز در هر بازی موفق عمل کرد.

 اما نگاهی هم به آمارهای وریا غفوری در «متریکا» بیندازیم؛ 4گل و 4پاس گل بهترین عملکرد یک مدافع کناری در لیگ برتر نوزدهم، متعلق به وریا غفوری است. او در 29بازی استقلال در لیگ بازی کرد و 2بار بهترین بازیکن زمین شناخته شد. غفوری با میانگین 0.4شوت در چارچوب علاقه اش به گلزنی را نشان داد که نرخ تبدیل شوت به گل 19.2درصدی خطرناک بودن این شوت ها را نشان می دهد. او میانگین 0.6پاس کلیدی در هر بازی را ثبت کرد و در طول فصل 17بار هم تیمی هایش را در موقعیت گلزنی قرار داد. احتمالا به دلیل میل زیاد وریا به حمله، آمار دفاعی او کمتر از دیگر مدافعان کناری برتر لیگ بود. 1.1تکل موفق، 0.4نبرد هوایی موفق و 1.5عملکرد دفاعی در هر بازی، میانگین آمارهای دفاعی او بوده است. چنان که گفته شد غفوری با این عملکرد بهترین مدافع کناری لیگ در فصل گذشته بوده و طبعا دعوت نشدنش به تیم ملی برای اهالی فوتبال قابل پذیرش نیست.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل نفت مسجدسلیمان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م.س
نفت م.س
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
شنبه, 1 آذر 1399 / ساعت : 16:20

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن