اکسید هد

آل کثیر قطعا در فینال نیست، شاید بعد از 3ماه بخشیده شود!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 999 ] - سه شنبه, 27 آبان 1399

آل کثیر قطعا در فینال نیست، شاید بعد از 3ماه بخشیده شود!

پرسپولیس با مهدی مهدی خانی بازیکن فصل قبل تیم واراژدین کرواسی به توافق رسید و او قرار است در لیگ برتر بیستم پیراهن سرخ را بر تن کند، اما همان طور که یحیی در گ... 5 out of 5 based on 5 ratings.
آل کثیر قطعا در فینال نیست، شاید بعد از 3ماه بخشیده شود!

پرسپولیس با مهدی مهدی خانی بازیکن فصل قبل تیم واراژدین کرواسی به توافق رسید و او قرار است در لیگ برتر بیستم پیراهن سرخ را بر تن کند، اما همان طور که یحیی در گ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس با مهدی مهدی خانی بازیکن فصل قبل تیم واراژدین کرواسی به توافق رسید و او قرار است در لیگ برتر بیستم پیراهن سرخ را بر تن کند، اما همان طور که یحیی در گوشه وکنار گفته بود این تیم بیشتر از یک مهاجم به یک مدافع ششدانگ نیاز دارد که بتواند جای خالی شجاع خلیل زاده را پر کند و باید دید در این مدت زمان کم تا پایان فصل نقل وانتقالات اتفاقی در این زمینه رخ می دهد یا نه.
البته سرخ ها از بازیکنان جدید نمی توانند در فینال لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند و این موضوع را ای اف سی در استعلامی که پرسپولیسی ها گرفته بودند اعلام کرد، اما آنها برای فینال امیدوار به این هستند که بتوانند کارت زرد 2 بازیکن محروم خود را پاک کنند و البته در دادگاه عالی ورزش نیز آل کثیر را مورد بخشش قرار دهند تا بدین ترتیب مشکلی برای حضور پرقدرت در فینال آسیا نداشته باشند.

 پاسخ CAS به سرخ ها چقدر طول می کشد؟!
بعد از اینکه پرسپولیسی ها نتوانستند در کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارائه مدارک و دفاعیات جدید محرومیت عیسی آل کثیر را متوقف کرده و از او در بازی های لیگ برتر و فینال لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند، حالا شنیده می شود که تصمیم گرفته اند با گرفتن گراندز حکم این پرونده را این بار در دادگاه عالی ورزش به جریان بیندازند تا شاید بتوانند در این دادگاه ورزشی ثابت کنند که حرکت بازیکن تیم شان یک شادی گل قلبی بوده و هیچ تفکری درخصوص مسائل نژادپرستی در آن وجود نداشته است.
اینکه پرونده فوق در دادگاه عالی ورزش در چه زمانی رسیدگی می شود و سرخ ها می توانند از او در فینال لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند یا نه موضوعی است که برای بسیاری از هواداران فوتبالی جای سوال دارد. در این خصوص با هوشنگ نصیرزاده، یکی از مدیران فوتبالی که به قوانین فوتبال بسیار مسلط است تماس گرفتیم تا در این خصوص نظر او را جویا شویم. او به خبرنگار ما گفت: «من تعجب می کنم که با کدام منطق دوستان در باشگاه پرسپولیس می خواهند این پرونده را به CAS ببرند، چراکه حداقل زمانی که طول می کشد این دادگاه به پرونده های اینچنینی بپردازد، حدود 6 تا 7 ماه است و این یعنی بعد از اینکه محرومیت این بازیکن به پایان رسید تازه قرار است به این پرونده رسیدگی شود.»
او در ادامه افزود: «برای افرادی که در دادگاه عالی ورزش پرونده ها را بررسی می کنند مهم نیست که این پرونده از ضرورت بررسی بالا برخوردار است و این ضرورت برای ما و پرسپولیس است و آنها مطابق نوبت به پرونده ها رسیدگی می کنند و من نشنیده ام که پرونده ای زودتر از 6، 7 ماه در این موارد مورد بررسی قرار بگیرد.»

 بردن پرونده به CAS چقدر هزینه دارد؟
جدای از اینکه بردن پرونده به دادگاه عالی ورزش ازلحاظ زمانی برای سرخ ها شرایط ایده آلی ندارد، بلکه از لحاظ مالی هم برای آنها هزینه بر است و باتوجه به اینکه درصد پیروزی آنها در این پرونده بسیار پایین بوده و حتی ممکن است ازلحاظ زمان بررسی چندان به کار سرخ ها نیاید، این هزینه به نوعی دور ریختن پول توسط سرخ ها است.
درخصوص اینکه بدانیم این پرونده در دادگاه عالی ورزش چقدر هزینه دارد، با چند کارشناس حقوقی فوتبال صحبت کردیم و تمام آنها بر این باور بودند که زمانی می توان هزینه این دادرسی را بررسی کرد که بدانیم این پرونده قرار است با چند داور مورد بررسی قرار بگیرد.
نصیرزاده در این خصوص به خبرنگار «فرهیختگان» گفت: «معمولا این پرونده ها با 3 داور مورد بررسی قرار می گیرد. یک داور از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، یک داور از سوی پرسپولیسی ها و یک داور هم از طرف دادگاه عالی ورزش پرونده را بررسی می کنند، اما ممکن است یکی از طرفین پرونده تقاضای افزایش داورها را بدهد که باتوجه به هزینه بر بودن این موضوع تقریبا بعید به نظر می رسد.»

 متوقف کردن رای؟ امری نزدیک به محال!
امیر ساعد وکیل، وکیل پرسپولیسی ها در پرونده عیسی آل کثیر چند روز قبل درخصوص این پرونده گفت که قرار است برای این پرونده از دادگاه CAS تقاضا کنیم که تا زمان بررسی این پرونده حکمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر کرده را تعلیق کند، اما اینکه این موضوع تا چه اندازه می تواند به واقعیت تبدیل شود و چه اندازه از این پرونده هایی که با این شکل به دادگاه عالی ورزش رفته اند توانسته اند حکم تعلیق بگیرند، موضوعی است که وکیل سرخ ها صحبتی از آن نکرده است.
نصیرزاده در این خصوص گفت: «واقعا برای من جالب است که این حرف ها با کدام منطق زده می شود. یعنی الان که اعتراض النصری ها در استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا پذیرفته نشده، آنها هم اعتراض شان را به دادگاه عالی ورزش ببرند و از آنها بخواهند که تا صدور حکم از حضور پرسپولیس در فینال جلوگیری کنند؟ اصلا چنین چیزی امکان پذیر است؟»
او ادامه داد: «من تابه حال نشنیده ام که CAS برای چنین احکامی حکم قبلی را نقض کند و به بازیکن فرصت بازی کردن بدهد. اصلا با منطق چه کسی جور درمی آید حکم بازیکنی که محروم بوده است را تعلیق کنند، بعد او در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و شاید حتی گل هم بزند، بعد بیایند بگویند که محرومیتش تایید شده و حالا باید باز هم بازی نکند!»

 3 ماه بگذرد، محرومیت قابل تعلیق است
اینکه پرسپولیسی ها چه راهی دارند که این بازیکن که برای اولین بار است در دوران فوتبالی اش مشمول جریمه شده را برای مدت 6 ماه از دست ندهند و این بازیکن هم این مدت از عمر فوتبالش را از دست ندهد، در این خصوص پیگیری های خبرنگار «فرهیختگان» از یک کارشناس حقوقی به اینجا رسید که در این مدل پرونده ها طبق بندی که در اساسنامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا وجود دارد، بازیکن باید نیمی از محرومیت خود را سپری کند، سپس در یک اقدام خیلی ساده باشگاه از کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا می خواهد که باتوجه به نداشتن سابقه انضباطی، مابقی محرومیت این بازیکن را به حالت تعلیق دربیاورند.
این موضوع قطعا با تایید کمیته انضباطی AFC همراه می شود و مابقی محرومیت این بازیکن که 3 ماه است به حالت تعلیق درمی آید و به او اعلام می شود که اگر ظرف یک سال مورد مشابه انضباطی ایجاد کند، این محرومیت نیز فعال خواهد شد، در غیر این صورت او نیاز نیست 3 ماه دیگر را از میادین دور باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در نیم فصل اول؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟؟
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25
گل گهر سیرجان
گل گهر سیرجان
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : قاسم سلیمانی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 اسفند 1399 / ساعت : 15:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی3
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن