اکسید هد

خلیلی: تنها تیم قهرمانی هستیم که این همه بازیکن از دست دادیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 615 ] - پنجشنبه, 29 آبان 1399

خلیلی: تنها تیم قهرمانی هستیم که این همه بازیکن از دست دادیم

پرسپولیس در آخرین لحظات نقل وانتقالات این فصل به دنبال جبران دسته گلی بود که قبل از این به آب داده شده بود. به خاطر همین دنبال مدافع بود . این در حالی بود که ... 4 out of 5 based on 3 ratings.
خلیلی: تنها تیم قهرمانی هستیم که این همه بازیکن از دست دادیم

پرسپولیس در آخرین لحظات نقل وانتقالات این فصل به دنبال جبران دسته گلی بود که قبل از این به آب داده شده بود. به خاطر همین دنبال مدافع بود . این در حالی بود که ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در آخرین لحظات نقل وانتقالات این فصل به دنبال جبران دسته گلی بود که قبل از این به آب داده شده بود. به خاطر همین دنبال مدافع بود . این در حالی بود که سه شنبه شب هم کار پیوستن مهدی مهدی خانی نهایی شد. با قرارداد 2ساله به پرسپولیس آمد. پیراهنی که به او داده شد، شماره 9 بود. پیراهنی که به تن بعضی از بزرگ ترین و آقای گل های تیم فوتبال پرسپولیس بود. همین بهانه ای شد تا سراغ محسن خلیلی برویم که روزگاری این لباس را به تن می کرد و با آن هم آقای گل لیگ شد با آن شادی پس از گل مخصوص و دیدنی. با او گفت وگوی کوتاهی داشتیم.

*قبل از هرچیز به عنوان مهاجمی که پرسپولیس در یال آقای گلی اش، قهرمان لیگ شد، اوضاع خط حمله را چطور می بینی؟

به نظرم سخت است که بگوییم شرایط خوب است. این به معنای کتمان توانمندی بازیکنانی مثل عبدی نیست ولی ما کمبود نفر داریم. ما احتمالا تنها تیم دنیا هستیم که بعد از قهرمانی، درحالی که باید این عنوان را حفظ کنیم، این همه بازیکن را از دست دادیم. حتی کمتر تیم ناکام حاضر می شود که این همه تغییرات ایجاد کند، چه رسد به تیمی که قرار است از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

* به نظرتان، علی علیپور نباید می رفت؟
حرف من این است که پرسپولیس نباید این همه بازیکن کلیدی از دست می داد. در این مورد و موارد دیگری مثل شجاع خلیل زاده، افرادی که مسوول بودند و کمیته نقل وانتقالات باید پاسخ گوی این مساله باشند. این که در ادامه چه اتفاقی می افتد یک بحث است و این که پرسپولیس این همه تغییر داشت، یک بحث دیگر است، درحالی که سرمربی تیم بر حفظ استخوان بندی اصلی تاکید کرده بود.

واقعا باید برابر هواداران پاسخگو باشند. از طرف دیگر مساله این است که وقتی بازیکن جدا می شود باید نفراتی به نسبت بهتر یا حداقل در همان سطح جذب شوند. البته پرسپولیس بازیکنان جدید خوبی گرفته است و در توانایی آن ها شکی نیست ولی در بعضی موارد به مشکل خوردیم. الان به جای شجاع خلیل زاده، چه کسی را داریم؟ در فاز هجومی به یک باره، علیپور و ترابی را از دست دادیم. بعد از علیپور، آل کثیر واقعا خوب کار کرد ولی با اتفاقی که افتاد حالا کمبود داریم.

 *مهدی خانی را چطور می بینید؟
درمورد بازیکنی که به فوتبال اروپا رفته و حالا برگشته است باید با احتیاط صحبت کرد. قطعا جذب وی نمی تواند به استناد عملکرد یک دو فصل اخیر باشد. بشخصه شناخت زیادی از او ندارم و باید نشان بدهد که در چه سطحی است. برای کارشناسی کردن باید صبر کرد. به هر حال او به اروپا رفت و آن جا ادامه نداده است.

* و شماره 9 را پوشید که زمانی، شما به تن داشت؟
اعتبار ما به پیراهن پرسپولیس بود. خیلی بزرگ تر از من مثل آقای ایرانپاک،  در پرسپولیس این شماره را به تن کردند. در کل، آنچه اهمیت دارد این است که هر بازیکنی باید ارزش پیراهن پرسپولیس را بداند و در حد و اندازه آن باشد.

* فکر می کنید آل کثیر بعد از این 6ماه چه شرایطی پیدا کند؟
در عمل بخش زیادی از فصل مسابقات را از دست خواهد داد. این برای پرسپولیس اصلا خوب نیست. او یک مهاجم هدف ایده آل بود. شرایط ایده آلی را هم ایجاد کرده بود. این که خود او چه شرایطی خواهد داشت بستگی به روحیه، انگیزه و شرایط تمرینی او در این مدت دارد. 6 ماه دوری از مسابقه و شرایط رقابت، می تواند بازیکن را از فرم خارج کند.

* در غیاب او، مهدی عبدی می تواند بار خط حمله را به دوش بکشد؟ 
او بازیکن خوبی نشان داده است. با وجود جوانی به نسبت بازیکن باتجربه به حساب می آید. هوش خوبی هم دارد، ولی تنها است. برای پرسپولیس، یک مهاجم هدف کم است بعضی بازیکن جوان هم هستند ولی پرسپولیس با فشار و توقعی که وجود دارد جای آزمون و خطا نیست. سرمربی هم نمی تواند ریسک و خیلی صبر کند، چون از او نتیجه می خواهند. این که یک جوان در کنار بازیکنانی که تجربه لازم را دارند به میدان برود فرق می کند با زمانی که بعضی جوان کنار هم بازی کنند. این مساله کار آن ها و مربی را سخت می کند.

در کل پرسپولیس از بخش مدیریتش گرفته تا خود تدارکات جایی نیست که تازه بخواهید یک جوان را محک بزنید که چه سطح و قابلیتی دارد. در حوزه تیم نباید از سرمربی که این همه فشار روی او قرار دارد، بخواهیم که چند هفته را با ریسک، پشت سر بگذارد.

*در این که تغییرات زیاد، مشکل ایجاد می کند شکی نیست ولی ما با همین تیم تجربه متفاوت داشتیم؟
برای لیگ قهرمانان شرایط از این جهت فرق می کرد که در کل بازیکنانی که آمدند در شرایط مسابقه بودند. بازی آن ها جور درآمد. ولی با این فکر نمی شود تغییرات را ادامه داد تا جایی که شاکله از هم بپاشد. پرسپولیس بعد ازدست دادن علیپور و ترابی، دیگر تا زمانی که فرصت داشت باید ترتیبی می داد که شجاع خلیل زاده را از دست ندهد.

*امیر روستایی هم از پرسپولیس جدا می شود او وقتی آمد که شما سرپرست تیم بودید، به نظر شما بودنش کمکی نمی کرد؟
امیر روستایی بازیکن خوبی است. وقتی به پرسپولیس آمد که کالدرون سرمربی بود. کالدرون ذهنیت خاصی نداشت و بر اساس عملکرد خوب این بازیکن از او استفاده کرد ولی در جایی مثل پرسپولیس، گاهی زمان زیادی ندارید و نباید فرصت را زا دست بدهید. چون فوتبال نتیجه گراست. در جایی مثل پرسپولیس، فشار روی سرمربی زیاد است و اگر فرصت را از دست بدهید ممکن است شانس دوباره به شما رو نکند ولی به هر حال بازیکن خوبی بود که کسی مثل کالدرون او را به ترکیب تیمش فرستاد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پدیده به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15
نفت م.س
نفت م.س
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن