اکسید هد

اولین برد تیم مدیریتی جدید پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 962 ] - شنبه, 1 آذر 1399

اولین برد تیم مدیریتی جدید پرسپولیس

احتمالاً این برای اولین بار طی چند سال اخیر است که پرسپولیس بازیکنی جذب نمی کند و روز آخر نقل و انتقالات دستش خالی می ماند اما در اتفاقی نادر هواداران راضی ان... 5 out of 5 based on 3 ratings.
اولین برد تیم مدیریتی جدید پرسپولیس

احتمالاً این برای اولین بار طی چند سال اخیر است که پرسپولیس بازیکنی جذب نمی کند و روز آخر نقل و انتقالات دستش خالی می ماند اما در اتفاقی نادر هواداران راضی ان...

ارتش سرخ دات كام :

احتمالاً این برای اولین بار طی چند سال اخیر است که پرسپولیس بازیکنی جذب نمی کند و روز آخر نقل و انتقالات دستش خالی می ماند اما در اتفاقی نادر هواداران راضی اند و به مدیریت باشگاه و کادر فنی نتاخته اند.

پرسپولیس بعد از جذب مهدی مهدیخانی در خط حمله قصد داشت یک مدافع میانی هم جذب کند چرا که شرایط محمد انصاری به گونه ای است که شاید دیر به فرم ایده آل برسد ضمن اینکه در آن پست و در حالت استاندارد تیم بزرگی مثل پرسپولیس نیاز به چهار مدافع میانی قابل اعتماد و مؤثر دارد چرا که محرومیت و مصدومیت در این پست بیشتر از هر پستی اتفاق می افتد.

پرسپولیس ابتدا برای جذب ایمان سلیمی خیز برداشت که به جایی نرسید و تلاشش برای جذب فرشاد فرجی هم به جایی نرسید. طی دو روز پایانی نقل و انتقالات باشگاه برای به خدمت درآوردن حجت حق وردی و شاهین طاهرخانی مدافعان پیکان و استقلال وقت گذاشت. در این میان مذاکره با طاهرخانی تا آخرین ساعات روز کاری چهارشنبه دنبال شد و به نتیجه ای نرسید چرا که باشگاه با خواسته های این بازیکن کنار نیامد.

همان روز عیسی آل کثیر هم در باشگاه حاضر شد تا احتمال فسخ قرارداد او بالا بگیرد چرا که اگر قرار بود مدافعی جذب شود نام آل کثیر باید از لیست بیرون می آمد و یک سهمیه لیگ برتری آزاد می شد که در نهایت نه نام آل کثیر خط خورد نه طاهرخانی به پرسپولیس آمد.

بعد از ناکامی باشگاه در جذب مدافع میانی ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه گفت: «حفظ برند پرسپولیس و خرید بازیکن برای ما با اهمیت بود. اگر بخواهیم کاملاً شفاف صحبت کنیم، شاهین طاهرخانی درخواست قرارداد کمتر از سه سال را داشت و همچنین اینکه هر زمان خواست با مبلغ 100 هزار دلار جدا شود و من فکر می کنم این یک مورد غیرمعقول بود و بازیکنی که می خواهد بیاید در پرسپولیس بازی کند، باید بداند در چه جایگاهی قرار می گیرد. برند پرسپولیس جایگاه بسیار ارزشمندی دارد و اینکه ما بخواهیم خواسته های خود را در روز آخر نقل و انتقالاتی تحمیل کنیم، مناسب نیست و با شرایطی که می خواستیم همخوانی نداشت و ما سعی کردیم که عیسی آل کثیر را در تیم حفظ کنیم و امیدواریم او زودتر به شرایط خودش برگردد و انصاری هم در لیست ماند. مطمئنم این تصمیم در آینده به ما کمک می کند و باشگاه پرسپولیس در آینده شرایط خوبی خواهد داشت.»

یحیی گل محمدی هم در نشست خبری دیروزش در پاسخ به سؤالی درباره ناکامی در خرید مدافع توضیح داد: «دوست داشتیم یک مدافع دیگر جذب کنیم و چند گزینه داشتیم اما همه قرارداد داشتند و گله ای هم از باشگاه های دیگر و مربیان دیگر نمی توانیم داشته باشیم چون روی بازیکنان خود حساب باز کرده بودند. ممکن است این عدم خرید، سختی هایی را در ادامه برایمان داشته باشد. ما با این بازیکنان کارهای زیادی انجام دادیم. باید یکسری مسائل را در نظر می گرفتیم که به شأن و شخصیت باشگاه مربوط می شد چون بعضی از آنها بندهای خاصی را می خواستند. من به این تیم امیدوارم و باید به بازیکنان جوان اعتماد کنیم. بازیکنان ما در روزهای سخت حرف های زیادی برای گفتن دارند.»

حالا پرسپولیس باید از سیدجلال 38 ساله مراقبت کند که مصدوم نشود و منتظر انصاری بنشیند تا کاملاً به فرم بازی برسد. غیر از اینها کادر فنی فقط کنعانی زادگان را در اختیار خواهد داشت و یک مدافع جوان به نام احسان حسینی که نتوانسته اعتماد یحیی و همکارانش را جلب کند.

این وضعیت خط دفاعی برای تیم که فینال آسیا را در پیش دارد و دفاع از عنوان قهرمانی لیگ را به عنوان هدف پیش روی خود قرار داده عجیب و دشوار خواهد بود ضمن اینکه بعید است باشگاه در روزهای آینده هم بتواند بازیکن آزاد، مؤثر و کارگشایی در این پست جذب کند اما غالب هواداران از این وضعیت ناراضی نیستند.

امروز هیچ هواداری از مدیران باشگاه به خاطر این اتفاق دلخور نیست و اتفاقاً اینکه باشگاه پرسپولیس به مدافع جوانی که خواسته های غیر معقولی داشت، باج نداده مورد توجه قاطبه رسانه ها و هواداران قرار گرفته و احتمالاً به عنوان اولین پوئن مثبت یا نخستین برد تیم مدیریتی جدید در کارنامه آنها ثبت خواهد شد.

باشگاه پرسپولیس مثل بسیاری از باشگاه های لیگ برتری مان طی دو سه سال اخیر در دادن آپشن ها و اختیارات عجیب به بازیکنان در قراردادها مشهور شده بود اما باید یک جایی مقابل این نوع قرارداد بستن ایستادگی می کرد که خوشبختانه این اتفاق با حضور فردی فوتبالی در بدنه مدیریت باشگاه رخ داد و به نوعی شأن و شاخصیت برند باشگاه حفظ شد.

اتفاقاً این ماجرا نه فقط هواداران بلکه مورد توجه پیشکسوتان دلسوز پرسپولیس هم قرار گرفته و همه آنها از اینکه شأن و شخصیت باشگاه محبوب شان حفظ شده راضی اند و اظهار امیدواری کرده اند که تیم با نیروهای فعلی اش بتواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد.

این مسأله در خصوص کادر فنی هم مصداق دارد و از فحوای کلام گل محمدی نیز می توان پی برد او ضمن نگرانی به خاطر روزهای سخت پیش رو و کنار آمدن با کمبودها از مسأله باج ندادن به بازیکنان و اینکه آنها بتوانند تحت شرایطی که خودشان دوست دارند جدا شوند، راضی است و بدش هم نمی آید این مسأله در باشگاه نهادینه شود.

مسأله کمبود مدافع نکته ای است که پرسپولیس باید با آن کنار بیاید اما آنچه چهارشنبه شب رقم خورد از یک جهت دیگر هم مورد اقبال هواداران قرار گرفته و آن هم مربوط به عیسی آل کثیر است. با ناکامی باشگاه در جهت حفظ مدافع میانی جدید آل کثیر هم در پرسپولیس ماندنی شد و از لیست بیرون نرفت. بسیاری از هواداران و اهالی فوتبال معتقدند آل کثیر در اوج کنار رفته و مظلوم واقع شده و با توجه به اینکه احتمال بخشش اش در دادگاه عالی ورزش یا بعد از نیمی از دوران محرومیتش وجود دارد حفظ او می تواند به تیم کمک کند. در واقع ماندن آل کثیر و برگشتنش به ترکیب تیم حتی شده چهار ماه و نیم دیگر را به حفظ یک مدافع جدید ترجیح می دهند و خوشحالند که عیسی همچنان پرسپولیسی است.

نکته دیگری هم که مد نظر کادر فنی، هواداران و پیشکسوتان قرار داشت مربوط به ریسک استفاده از مدافعان میانی تازه وارد بود که جذب بازیکن در این منطقه را پرخطر نشان می داد. در واقع غیر از سلیمی و فرجی که خودشان هم مدافعان تاپی نبودند بازیکنانی مثل حق وردی یا طاهرخانی در سطحی قرار دارند که جذب آنها تضمینی برای راحت شدن خیال کادر فنی از خط دفاع نداشت و حالا که این انتقال اتفاق نیفتاده هیچ کس عصبانی و ناراحت نیست.
 

برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن