اکسید هد

نیمه پیدای ماه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1325 ] - یکشنبه, 2 آذر 1399

نیمه پیدای ماه

یک نیمه خوب و قابل قبول برای پرسپولیس، یک گل و سه امتیاز نخست. افت یا کنترل بازی در نیمه دوم؟ می شود تلفیقی از آن را برای بازی پرسپولیس در نظر گرفت اما شاید ف... 5 out of 5 based on 6 ratings.
نیمه پیدای ماه

یک نیمه خوب و قابل قبول برای پرسپولیس، یک گل و سه امتیاز نخست. افت یا کنترل بازی در نیمه دوم؟ می شود تلفیقی از آن را برای بازی پرسپولیس در نظر گرفت اما شاید ف...

ارتش سرخ دات كام :

یک نیمه خوب و قابل قبول برای پرسپولیس، یک گل و سه امتیاز نخست. افت یا کنترل بازی در نیمه دوم؟ می شود تلفیقی از آن را برای بازی پرسپولیس در نظر گرفت اما شاید فعلاً آنچه اهمیت دارد بازگشت به مسیر پیروزی است و شروع حرکتی که نقطه پیکش باید چهار هفته بعد از این مسابقه در ورزشگاه الجونوب و بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا باشد.

ترکیب صنعت نفت را که اعلام کردند کمی تعجب کردیم. قرار بود تیم آبادانی را متحول شده نسبت به فصل قبل و با کلی جوان بومی تازه وارد ببینیم. اصلاً قبل از بازی پرسپولیسی ها هوشیار شده بودند که باید از جوانان بومی و خطرناک صنعت بترسند اما با برانداز ترکیب اولیه نفت همه بازیکنان را خیلی خوب می شناختیم. هر 11 بازیکن صنعت فوتبالیست های شناخته شده ای بودند که سال هاست در لیگ برتر بازی می کنند و فوق العاده هم باتجربه اند. سیروس پورموسوی با 6 تغییری که نسبت به ترکیب تیمش در بازی سه شنبه اعمال کرده بود تقریباً نیمی از ترکیب تیمش را عوض کرد و هرچه بازیکن باتجربه داشت را به زمین فرستاد اما در نیمه نخست کاری از پیش نبرد.

در هوای بارانی تهران و شرایط جوی عجیبی که از شب قبل از بازی بر پایتخت حکمفرما شد پرسپولیس با ترکیبی قابل پیش بینی به زمین رفت. طبیعتاً مشخص بود سرلک جای کمال محروم را می گیرد و با قهر عالیشاه و بیرون گذاشتنش و البته بازی ندادن به بشار رسن خسته و کمی مصدوم شاید سیامک نعمتی در پست هافبک راست و روی دست مهدی شیری بازی کند.
پرسپولیس با این دو تغییر نسبت به بازی سایپا به زمین رفت و خیلی زود ریتم بازی را در دست گرفت. تیم یحیی از همان دقایق نخست بالا آمد و تا پایان نیمه نخست بالا ماند و البته مزد این بازی برتر و جسورانه اش را گرفت.

ربع اول مسابقه، پرسپولیس فوتبالش را بر حریف تحمیل کرد اما با وجود میدان داری نوراللهی و فعالیت عمده شیری و نعمتی در راست، این تیم در خلق موقعیت ناکام بود چراکه پاس های آخر به بازیکن هدف نمی رسید. ربع دوم ریتم کمی تندتر و حلقه محاصره نفت تا حدودی تنگ تر شد اما کارهای ترکیبی پرسپولیسی ها با وجود چرخش مناسب توپ به ثمر نمی نشست و باز هم موقعیتی رخ نداد.

پرسپولیس 30 دقیقه اول بازی را بدون حتی یک ضربه به دروازه حریف پشت سر گذاشت و البته اولین موقعیت نصف و نیمه خود را در آخرین ثانیه های این بازه زمانی با فرار عبدی خلق کرد که البته این هم منجر به ضربه نشد.

15 دقیقه پایانی نیمه نخست اما موتور تیم یحیی گرم تر شد و همه چیز خیلی بهتر و حساب شده تر پیش رفت. در این دقایق جناح راست پرسپولیس فعال تر بود و کوبنده تر نشان می داد تا اینکه نخستین موقعیت با سانتر شیری و ضربه سر امیری به دست آمد.

در تلافی این موقعیت بالاخره پهلوان هم تکانی به خودش داد و با فرار و ارسالی تماشایی عبدی را در موقعیت گل قرار داد که مهاجم جوان پرسپولیس دروازه را درست ندید.

سومین موقعیت پرسپولیس را سیامک نعمتی خلق کرد و با حرکت عرضی و شوت پای چپش کاری کرد تا گروسیان خودی نشان بدهد.

لحظاتی بعد و وقتی ساعت ورزشگاه نزدیک به عدد نگران کننده 40 بود حلقه محاصره پرسپولیس آنقدر تنگ شد که کار ترکیبی سیدجلال و کنعانی پیش تاخته یک پنالتی به بار آورد؛ پنالتی که سیامک نعمتی آن را به بهترین و مطمئن ترین شکل ممکن تبدیل به گل کرد و پرسپولیس را پیش انداخت.

پرسپولیس که انگار با این گل تازه گرم شده بود با وجود دقایق کوتاه تا پایان نیمه نخست باز هم سوار بازی بود و عجیب اینکه صنعت قدرت جلو آمدن و بازی پایاپای را نداشت. در 5 دقیقه وقت تلف شده اما پرسپولیس تنها یک بار با شوت نعمتی دروازه نفت را تهدید کرد تا به فکر نیمه دوم و پررنگ کردن برتری اش در آن نیمه باشد.

در شروع نیمه دوم صنعت نفت برای جبران هیجان زده به نظر می رسید و عجله داشت، پس خیلی سریع جلو آمد اما 5 دقیقه نگذشت که ریتم بازی به حالت قبل برگشت با این تفاوت که پرسپولیس لحظاتی بعد از کنترل میدان دقیقه به دقیقه کم رمق تر و کم بنیه تر می شد و در فاز حمله افت می کرد.

پورموسوی قبل از دقیقه 60 دو تغییر همزمان در تیمش انجام داد و دوتا از آن جوان های بازی پیکان را به بازی فرستاد تا کمی تعادل در بازی برقرار شود.

پرسپولیس اما در جناح راست غیرفعال شده و در چپ دنبال خلق موقعیت و کارهای ترکیبی می گشت که نه آقایی نه پهلوان روز جالبی نداشتند و غالب حملات به نتیجه ای منجر نمی شد. تنها حرکت خوب پرسپولیسی ها در این مقطع زمانی و شاید کل نیمه دوم در پی یک حرکت تیم و با ضربه کم دقت آقایی به باد رفت.

در 30 دقیقه سوم مسابقه بازی کاملاً متعادل شد اما نه نفت توان حمله و ایجاد خطر روی دروازه پرسپولیس را داشت نه تیم یحیی دوست داشت به آب و آتش بزند و خیلی زود درصدد کنترل بازی برآمد.

با این وجود و در شرایطی که خط هافبک و مهاجمان پرسپولیس کارآیی خود را از دست داده بودند یحیی در فاصله 20 دقیقه پایانی مهاجم خود را تغییر داد که حضور شجاعی در پست غیرتخصصی هم کمکی به بهتر شدن شرایط نکرد چراکه نه زوج نعمتی-شیری جلو می آمدند نه آن سو در جناح چپ آقایی و پهلوان کاری از پیش می بردند.

عجیب اینکه صنعت نفت هم با وجود تغییرات متوالی و استفاده از حداکثر توان برای تعویض هم موفق به کار خاصی نشد و حتی یک موقعیت گل ایجاد نکرد. این در خصوص پرسپولیس هم مصداق داشت که در 10، 15 دقیقه پایانی فقط برای حفظ گل جنگید و در نهایت بدون اینکه استرس زیادی متحمل شود به راحتی سه امتیاز را گرفت.

نتیجه برای یحیی و تیمش قابل قبول بود و در فرم بازی حداقل برای یک نیمه می توان به مدافع عنوان قهرمانی نمره قبولی داد اما همچنان نقایص این تیم برای فینال آسیا نگران کننده به نظر می رسد ضمن اینکه به لحاظ فرمی نیز باید چند پله خودش را بالاتر بکشاند و به آن نقطه اوجی که دو ماه قبل در دوحه تجربه اش کرده بود، برگردد.
 

برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن