حلالی: استقلالی ها حرمت حجازی و پورحیدری را حفظ کنند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 647 ] - یکشنبه, 30 آذر 1399

حلالی: استقلالی ها حرمت حجازی و پورحیدری را حفظ کنند

پیکشسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پس از گل دوم اولسان دستیاران گل محمدی به وی کمک نکرده و فقط نظاره گر بازی شدند. اسماعیل حلالی در گفت و گویی، درباره شکست پرسپ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
حلالی: استقلالی ها حرمت حجازی و پورحیدری را حفظ کنند

پیکشسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پس از گل دوم اولسان دستیاران گل محمدی به وی کمک نکرده و فقط نظاره گر بازی شدند. اسماعیل حلالی در گفت و گویی، درباره شکست پرسپ...

ارتش سرخ دات كام :

پیکشسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پس از گل دوم اولسان دستیاران گل محمدی به وی کمک نکرده و فقط نظاره گر بازی شدند.

اسماعیل حلالی در گفت و گویی، درباره شکست پرسپولیس ایران مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: قبل از بازی تصور می کردم اتفاق های خوب فوتبالی برای ما بیفتد و فکر نمی کردم با حرکت یک بازیکن که شاید عقل کسی به آن نرسد، نتواند جام بگیرد. خیال می کردم بازیکنان ما به حدی تمرکز دارند تا حرکتی مانند بازیکن پاختاکور در بازی با پرسپولیس را انجام ندهند. اتفاق هایی مانند حرکت مهدی شیری در فوتبال اروپا هم زیاد رخ می دهد و باید جای بازیکن باشیم تا ببینیم در آن لحظه چه فکری کرد که در محوطه جریمه با وجود آن همه دوربین VAR چنین حرکتی انجام داد.

وی ادامه داد: برخی مواقع خون به مغز نمی رسد و ناخودآگاه بازیکن مرتکب رفتاری غیرارادی می شود که ثمره اش نابودی یک تیم خواهد بود. به هیچ عنوان بحث فرد را پیش نمی کشم زیرا خودم مربی هستم و می دانم قطعا استرس و نداشتن تمرکز سبب شد شیری دست به چنین اشتباه بزرگی بزند. پرسپولیس نیمه دوم را خیلی بهتر از حریف شروع کرد و با توجه به اتفاق های نیمه اول اعتماد به نفس بچه ها بالا آمده بود. با توجه به لغو بازی های لیگ برتری پرسپولیس، نیمه اول را از دست دادیم اما تیم در نیمه دوم به خودش آمد.

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: وقتی شیری آن هند را مرتکب شد پرسپولیس تحت فشار نبود و بازی پایاپای پیش می رفت. هر اتفاقی به جز این پنالتی می توانست برای تیم بیفتد. با توجه به اینکه تیم در نیمه اول هم از VAR ضربه خورد، پنالتی شیری تاثیر منفی زیادی روی روحیه بازیکنان ما گذاشت. هر زمان آنها روی زمین می افتادند منتظر بودند داور برای پرسپولیس هم سمت استفاده از این سیستم برود. به اتفاق هایی از این دست باختیم.

وی ادامه داد: از طرفی اگر پرسپولیس با تیم کامل خود به زمین می رفت نبرد برابری را مشاهده می کردیم در حالیکه اولسان به دلیل دراختیار داشتن تمام نفراتش برخلاف پرسپولیس، یک تیم کامل بود. نصف  تیم پرسپولیس محروم بودند و چهار بازیکن از 11 نفر اصلی را از تیم گرفتند. به یحیی گل محمدی حق می دهم زیرا هر مربی ای وقتی دو بازیکنش را از مجموعه بگیرند در کوتاه مدت نمی تواند کاری انجام بدهد. بیشتر از یک نمایش فنی در فینال آسیا فوتبالی کاملا احساسی از پرسپولیس دیدیم.

هافبک اسبق پرسپولیس تصریح کرد: پس از عقب افتادن پرسپولیس جدا از اینکه برخی بازیکنان از دقیقه 70-60 عکس رفتار می کردند، کادرفنی هم دچار استرس شدند. درست است پرسپولیس روی نیمکت بازیکن آنچنانی نداشت اما به هر حال بازیکن داشت که با حضور در زمین به تیم تحرک اضافه کند. کادرفنی فقط یک تعویض انجام داد و منتظر بود اتفاق خاصی رخ بدهد. ما روی نیمکت کمال کامیابی نیا، علی شجاعی و یکی دو بازیکن دیگر را داشتیم که می توانستند با حضور در زمین فکر، خون و انرژی تازه ای به تیم منتقل کنند اما کمال به بازی نیامد و شجاعی دقیقه 91 وارد زمین شد. 

حلالی عنوان کرد: با وجود تلاش های امید عالیشاه هر چه به دقایق پایانی نزدیک می شدیم تاثیر وی کمتر شد و در 15 دقیقه پایانی اصلا از جریان بازی خارج شده بود. اگر بازیکنی مثل شجاعی در این سطح نیست که در این لحظات به تیم کمک کند، به چه دلیلی جذب شده است؟ اگر هم به توانایی هایش اعتقاد داریم چرا وی زودتر به زمین نیامد؟ آنجا نبودم و نمی دانم چه اتفاق هایی روی نیمکت و بازی افتاد که سعید آقایی از دقیقه 70 دیگر جلو نمی رفت و در حملات شرکت نمی کرد؟ تا وسط زمین می رفت و برمی گشت. باید مشخص شود سعید به چه دلیلی این کار را انجام نداد.

وی افزود: وقتی آرمان رمضانی به بازی آمد باید توپ را به کناره ها برده و از آنجا روی دروازه حریف ارسال می کردیم نه اینکه مدام از وسط زمین سانتر کنیم. شانس موفقیت در ارسال توپ از وسط زمین یک به 99 است. وقتی به دفاع چپ تیم اجازه نفوذ داده نمی شود مشخص است نمی توانیم از کناره ها روی دروازه حریف ارسال کنیم. چه تفاوتی بین باخت 2 بر یک با شکست سنگین تر وجود دارد اما در کمال تعجب تیم پرسپولیس به ویژه آقایی از دقیقه 90 به بعد در چند لحظه رو به عقب کار کرد. یحیی گل محمدی یک فکر دارد و باید در آن لحظات سخت دستیارانش به وی کمک می کردند.

بازیکن اسبق پرسپولیس ادامه داد: قرار نیست مربیان تیم فقط بیننده بازی باشند و در دقایق حساس به سرمربی کمک ندهند. تمام مشکلات را گفتم و شاید این راهکارهایی که من دادم گره ای هم از کار پرسپولیس باز نمی کرد اما در آن دقایق دشوار کادرفنی می توانست تصمیم های بهتری بگیرد. به نظر من مربیان پرسپولیس تنها نظاره گر طی شدن روند عادی بازی بودند. البته داور قطری می توانست روی احمد نوراللهی هم پنالتی بگیرد که این کار را انجام نداد.

حلالی درباره تمرکز و آرامش نداشتن بازیکنان پرسپولیس توضیح داد: مشکلات تیم ما به بخش مدیریتی بازنمی گردد. تیم پرسپولیس نیاز به یک روانشناس خوب و مسلط دارد تا دیگر بازیکنی مثل آل کثیر به دلیل توجیه نبودن چنین حرکتی انجام ندهد و خودش و تیم را به دردسر نیندازد. باتوجه به مشکلاتی که به تازگی بین کشورمان و بسیاری از کشورهای جهان ایجاد شده است، ما را به چشم دیگری نگاه می کنند. در ورزش هم این اتفاق رخ داده است. پرسپولیس نیاز به یک روانشناس داشت تا استرس بچه ها را کاهش داده و البته کاری کند بازیکنی مثل عیسی آل کثیر پس از گلزنی اش به این شکل شادی غیرارادی نکند.

وی ادامه داد: این کارها دیگر دست سرمربی و کادرفنی نیست. باشگاه پرسپولیس پس از حضور جعفر سمیعی که فرد کم مصاحبه ای است ساختار بهتری پیدا کرده و مدیرعامل باشگاه کار خود را نسبت به تیم درست انجام می دهد. به اعضای تیم بدون در بوق و کرنا کردن موضوع پرداختی داشت و بازیکنان آرامش نسبی داشتند. با این وجود باید مدیران باشگاه با همفکری و مشاوره کادرفنی، روانشناسی را انتخاب می کردند تا در مواقع حساس دچار استرس نشوند. کیفیت بازیکن در آرامش خیلی بالاتر می رود.

هافبک اسبق پرسپولیس تصریح کرد: بازی فینال را هم بیش از حد خودش برای این بازیکنان بزرگ کردیم و همین موضوع سبب شد بار دیگر دچار استرس شوند اما پس از دقایقی این موضوع کم شد و بازیکنان پرسپولیس وقتی فهمیدند از لحاظ فنی اختلاف زیادی با اولسان ندارند توانستند بازی خودشان را انجام بدهند.

حلالی درباره کری خوانی برخی استقلالی ها پس از پایان بازی فینال لیگ قهرمانان برای پرسپولیس اظهار داشت: هیچ وقت به خودم اجازه نداده ام علیه باشگاه رقیب صحبت کنم و استقلال همیشه برای من تیم قابل احترام و ارزشمندی بوده است. در این باشگاه انسان هایی به تمام معنا مثل ناصر حجازی و منصورپورحیدری فعالیت کرده اند که در زمان برد و باخت همیشه حرمت ها را حفظ می کردند. ما با دید همان افراد به استقلال نگاه می کنیم و اکنون به حرمت چنین اشخاصی تا آخر عمر برای استقلال احترام قائل هستم.

وی ادامه داد: از برخی بازیکنان استقلال خواهش می کنم اگر وجهه خودشان را نمی دانند دست کم به فکر شان و جایگاه این باشگاه باشند و به این دلیل از کارهای بی ارزش و چیپ نسبت به تیم هم وطن خود خجالت بکشند. شک نکنید اگر روز گذشته استقلال جای پرسپولیس در فینال بازی می کرد پیراهن این تیم را می پوشیدم با وجود اینکه از من پرسپولیسی تر نیست. مربی هستم و می دانم با قهرمانی در آسیا امکانات بیشتری برای آموزش بازیکنان در اختیار فوتبال ایران قرار می گیرد و به همین دلیل در یک مسابقه آسیایی نگاهی ملی دارم. تاکنون که چنین اتفاقی رخ نداده اما امیدوارم در آینده دید برخی استقلالی ها به فوتبال وسیع تر باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    اسماعیل حلالی عزیز! سال های ساله که استقلال واژه ای به نام حرمت رو نمی شناسه و اون رو با واژه ی حسادت جایگزین کرده.

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر آلومینوم راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ماشین سازی
ماشین سازی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
شنبه, 11 بهمن 1399 / ساعت : 16:55
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن