شاهکار نایب قهرمانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 553 ] - یکشنبه, 30 آذر 1399

شاهکار نایب قهرمانی

مهدی مهدوی کیا راست می گفت؛ شاید حضور یک تیم ایرانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا «شاهکار» باشد. شاهکاری که در بحران فوتبال ایران شاهدش بودیم. فینال لیگ قهرمانان... 4 out of 5 based on 4 ratings.
شاهکار نایب قهرمانی

مهدی مهدوی کیا راست می گفت؛ شاید حضور یک تیم ایرانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا «شاهکار» باشد. شاهکاری که در بحران فوتبال ایران شاهدش بودیم. فینال لیگ قهرمانان...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی مهدوی کیا راست می گفت؛ شاید حضور یک تیم ایرانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا «شاهکار» باشد. شاهکاری که در بحران فوتبال ایران شاهدش بودیم.

فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2020، یک نماینده ایرانی به خود دید و تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد به عنوان تیم برتر غرب آسیا به فینال این مسابقات راه پیدا کند. پرسپولیس در این مسیر حریفان قدرتمندی را پشت سر گذاشت و توانست با شکست حریفانش، دوباره خود را در فینال این رقابت ها ببیند.

پرسپولیس در مرحله نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی قرار گرفت و موفق شد بازی پایاپایی با این تیم کره ای داشته باشد و حتی موفق شد گل اول این مسابقه را به ثمر برساند اما در اتفاقی غیرمنتظره و با کمک VAR، تیم اولسان موفق شد دو گل به شاگردان یحیی گل محمدی بزند و مقام قهرمانی این رقابت ها را کسب کند.

پرسپولیس باخت و باز هم تکرار این جمله که «چیزی از ارزش های ما کم نمی شود» هم آغاز شد. این حرف قطعا درست خواهد بود اما کسی هست که در فینال آسیا بگوید چیزی به حرفه ای گری فوتبال ایران اضافه شد؟

فوتبال ایران سال ها است که به نبود تفکر حرفه ای می بازد و موضوع از همین VAR که می گویند بلای جان پرسپولیس شده آغاز کرد. چندین سال است که فوتبال جهان از تکنولوژی VAR بهره می برد و این تکنولوژی راه را برای بازیکنانی که می خواهند از چشم داور فرار کنند، می بندد و این یعنی احتیاط بیشتر بازیکنان در میدان بازی.

پرسپولیس روی دو بی احتیاطی واضح و روشن، دو پنالتی تقدیم حریف خود کرد. این دو پنالتی شاید هیچ وقت در لیگ برتر فوتبال ایران دیده نمی شد و در نهایت باید از کارشناسان داوری می شنیدیم که داور بازی در چند صحنه اشتباه کرد اما شاید پرسپولیسی ها این مساله را فراموش کردند چون در فینال آسیا شرایط و امکانات کاملا متفاوت است و همین تفاوت ها است که باعث می شود تیمی به موفقیت برسد.

در جریان بازی و بعضی صحنه ها باز هم شاهد تکرار صحنه دلخراش بازی ایران و ژاپن در جام ملت های آسیا بودیم و بازیکنان پرسپولیس در بعضی لحظات، اعتراضات شدیدی در جریان بازی به داور داشتند که هر لحظه می شد اتفاق تلخ بازی ایران و ژاپن تکرار شود. این ها نتایج کارهایی است که همچنان فوتبال ایران از آن درس نمی گیرد و نمی خواهد تفکر جدید و حرفه ای را به فوتبال اضافه کند.

همین مسائل است که مهدی مهدوی کیا از آلمان می گوید تیمی که به فینال آسیا صعود کند، «شاهکار» کرده است. درست هم می گوید. زیرساخت فوتبال ایران و نگاه حرفه ای آن، همین را می طلبد. مهدوی کیا در آلمان است و آکادمی کیا را مدیریت می کند. او از کمبودهای فوتبال ایران گفت و عقب ماندگی فوتبال ایران در قیاس با فوتبال شرق آسیا را تشریح کرد: «در فوتبال آلمان، الان در هر تیمی، یک بازیکن ژاپنی و کره ای تاثیر گذار دیده می شود. این اتفاق، نتیجه کار و تلاش فوتبال این کشورها بوده است و قابل مقایسه با فوتبال ایران نیست. ما سال ها داریم درباره این مسائل صحبت می کنیم اما هیچ زیرساختی وجود ندارد. آیا ما توانستیم زمین تمرین خوبی درست کنیم یا موفق شدیم مربی با کیفیت به دنیا معرفی کنیم؟ این مسائل در کشور ما به هیچ عنوان دیده نمی شود و ما سال های سال از این دو کشور عقب هستیم.»

روی هم رفته، یک فینال آسیای دیگر هم برای نماینده ایران از دست رفت اما «شاهکار» این نماینده برای فوتبال ایران ثبت شد. شاهکاری در بحران فوتبال ایران رقم خورده است؛ فوتبالی که همچنان از افتضاح های مدیریتی رنج می برد و بلاتکلیفی های بی شمارش، جان و توانی برای فوتبالی ها و فوتبال دوستان نگذاشته است.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن