پرسپولیس تنها نیست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 583 ] - دوشنبه, 1 دی 1399

پرسپولیس تنها نیست

گاهی برای رسیدن به پیروزی لازم است بارها شکست بخورید، بلند شوید و این بار قدرتمندتر و باتجربه تر به سوی هدف حمله کنید؛ درست مانند اتفاقی که برای الهلال عربستا... 4 out of 5 based on 5 ratings.
پرسپولیس تنها نیست

گاهی برای رسیدن به پیروزی لازم است بارها شکست بخورید، بلند شوید و این بار قدرتمندتر و باتجربه تر به سوی هدف حمله کنید؛ درست مانند اتفاقی که برای الهلال عربستا...

ارتش سرخ دات كام :

گاهی برای رسیدن به پیروزی لازم است بارها شکست بخورید، بلند شوید و این بار قدرتمندتر و باتجربه تر به سوی هدف حمله کنید؛ درست مانند اتفاقی که برای الهلال عربستان رخ داد و می تواند برای پرسپولیس هم رقم بخورد.

دو نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، آن هم در سه سال گذشته، نهایت بی رحمی فوتبال با احساسات هواداران و تیم هاست اما قیمت پیروزی و موفقیت در فوتبال بسیار گران است؛ گاهی به قیمت گذر عمر و در نهایت باتجربه تر شدن. این قصه پرسپولیس است که بعد از تجربه دو فینال، بهتر از هر کسی فوت و فن بازی در این مرحله را یاد گرفته و شاید در گام سوم جان سخت تر و باتجربه تر دستش را به سمت جام قهرمانی دراز کند. البته که هنوز هم تضمینی برای موفقیت نیست چرا که همه چیز به خود پرسپولیس ربط دارد.

اگر شاگردان یحیی که تجربه فینال سال 2018 را داشتند، با تجربه بیشتری بازی می کردند و نکات ریز و قابل توجه فینال مانند پرهیز از خطا در محوطه جریمه را در حضور VAR، در نظر می گرفتند، به طور قطع الان قلم گزارشگران و خبرنگاران هم به سمت و سوی دیگری می رفت اما فعلا هواداران هستند و حسرتی که بر دل آن ها مانده است که مگر فوتبال ایران چند بار دیگر قادر است در شرایط نابرابر اقتصادی و امکانات، به فینال برود؟

واقعیت این است که کمتر تیمی دو فینال متوالی را با شکست پشت سر گذاشته است اما پرسپولیس تنها نیست؛ کمی آن طرف تر، الهلال، یکی از قدرت های فوتبال آسیا که امسال هم اگر گرفتار کرونا نشده بود، می توانست تبدیل به رقیب جدی پرسپولیس و اولسان هیوندای شود، تجربه مشابهی را دارد.

یکی از پرافتخارترین تیم های آسیا بالاخره در سال 2019 و در مدل جدید این مسابقات، رنگ قهرمانی را به خود دید و به حسرت خود پایان بخشید. الهلال هم مانند پرسپولیس برای لمس جام قهرمانی دو بار طعم شکست را در فینال تجربه کرد. یک بار در سال 2014 با یک گل در مجموع دو باز مغلوب وسترن سیدنی شد و یک بار هم در سال 2017 و دقیقا دو سال قبل از قهرمانی با حساب 2 بر یک به اوراوا ردز باخت اما سال 2019 همین تیم ژاپنی را این بار با سه گل شکست داد و به سومین جام قهرمانی خود در آسیا دست یافت.

اگر چه پرسپولیس پول و امکانات تیم های غرب و شرق آسیا را ندارد اما تیمی است که به واسطه سال ها حضور برانکو و در ادامه روی کار آمدن یکی از خوش فکرترین و به روز ترین مربیان ایرانی، قاعده بردن را بهتر از هر تیمی در ایران بلد است و به اعتقاد همین تیم های آسیایی الان جزو چند تیم آماده قاره کهن است. پس برای پرسپولیس بیش از هر تیم دیگری در ایران احتمال بیشتری برای صعود به سومین فینال را قائل هستیم و شاید این بار تجربه دو شکست در دیدار پایانی آن ها را هم عاقبت بخیر کند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر فولاد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن