عبدی: اولسان را خیلی گُنده کرده بودند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 505 ] - دوشنبه, 1 دی 1399

عبدی: اولسان را خیلی گُنده کرده بودند

مهدی عبدی، مهاجم جوان پرسپولیس گفت: لغو بازی با ذوب آهن کار ما را در فینال لیگ قهرمانان آسیا مشکل کرد. به قول عادل فردوسی پور چه کسی باور می کرد گل پرسپولیس د... 4 out of 5 based on 3 ratings.
عبدی: اولسان را خیلی گُنده کرده بودند

مهدی عبدی، مهاجم جوان پرسپولیس گفت: لغو بازی با ذوب آهن کار ما را در فینال لیگ قهرمانان آسیا مشکل کرد. به قول عادل فردوسی پور چه کسی باور می کرد گل پرسپولیس د...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی عبدی، مهاجم جوان پرسپولیس گفت: لغو بازی با ذوب آهن کار ما را در فینال لیگ قهرمانان آسیا مشکل کرد.
به قول عادل فردوسی پور چه کسی باور می کرد گل پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا را مهدی عبدی بزند. یک جوان 21 ساله که برای این بازی خاص انگیزه ویژه ای داشت. او یکی، دو هفته مانده به شروع بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا، صفحه اینستاگرام خود را غیر فعال کرد تا به قول خودش تمرکز کاملی روی این دیدار داشته باشد. مهدی عبدی در آخرین مصاحبه اش قبل از بازی فینال گفت «گلزنی در بازی نهایی لیگ قهرمانان آسیا آرزوی هر بازیکنی است.» آرزویی که حداقل برای مهدی عبدی برآورده شد. پس از پایان بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا با همین سؤال شروع کردیم و...

*در مصاحبه قبلی از تو پرسیدیم اسم گلزن بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا تا ابد در تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران ثبت خواهد شد و تو چه گفتی؟
اینکه افتخار بزرگی است اما زننده گل فینال مهم نیست و مهم قهرمانی پرسپولیس است.

*همین طور گفتی گلزنی در فینال لیگ قهرمانان که آرزوی هر بازیکنی از جمله خود من است اما قهرمانی پرسپولیس به نام همه ثبت خواهد شد. این افتخار بزرگی برای یک تیم با تعصب و فداکاری است که به فینال رسیده است. در فینال گل زدی و به آرزوی خودت رسیدی، این طور نیست؟
نه، به آرزوی خودم نرسیدم. کاش من گل نمی زدم اما پرسپولیس قهرمان می شد. آرزوی من و همه پرسپولیسی ها قهرمانی تیم محبوب مان بود. می توانستیم به آن هم برسیم اما متأسفانه بدشانسی جلوی این قهرمانی را گرفت.

*بدشانسی یا VAR؟
نمی توان همه چیز را گردن این فناوری انداخت. کمک داور ویدئویی برای کمک به داوران در حین بازی ها راه اندازی شده است. ممکن است این سیستم VAR به سود ما باشد یا به ضررمان و نباید خیلی به آن بپردازیم.

*پس از گلزنی به اولسان شادی خودت را با نیمکت پرسپولیس و به ویژه یحیی گل محمدی تقسیم کردی، چرا؟
آقا یحیی و مربیان پرسپولیس خیلی برای من زحمت کشیدند و تمرینات زیادی در نظر گرفتند. با وجود همه انتقادات سرمربی تیم به من اعتماد کرد و خوشحال بودم جواب اعتماد ایشان را دادم. به همین خاطر هم خواستم اولین نفر شادی خودم را با آقا یحیی تقسیم کنم.

*فکرش را می کردی 2 دقیقه بعد از گلی که زدی به حریف پنالتی بدهید؟
احمد نوراللهی یکی از کاپیتان های تیم است و همه می دانند در این سال ها برای قهرمانی و موفقیت های پرسپولیس چه نقش ارزنده ای داشته است. بزرگ ترین بازیکنان دنیا هم ممکن است اشتباه کنند. احمد نوراللهی یک بازیکن دونده و جنگنده است که نه تنها در فاز تهاجمی بلکه در فاز دفاعی هم مشارکت دائمی دارد. آن لحظه هم او برای جلوگیری از گل حریف داخل محوطه جریمه خودی حضور پیدا کرد و فکر می کنم اشتباه بزرگی هم مرتکب نشد. به هر حال داور اول تشخیص نداد و با VAR تصمیم گرفت اعلام پنالتی کند.

*اتفاقاً حامد لک هم ضربه پنالتی جونیور نگرائو را گرفت اما کسی در ریباند برای دفع توپ نرفت.
حامد لک بهترین دروازه بان این تورنمنت بود. عالی هم شیرجه زد اما از شانس بد او و پرسپولیس توپ درست جلوی پای زننده پنالتی اولسان افتاد تا دروازه را باز کند.

*مهدی شیری هم مرتکب اشتباه بزرگی شد و انتقادات زیادی را به جان خرید.
لطفاً و حتماً بنویسید مهدی شیری و همه بازیکنان پرسپولیس مردانه جنگیده و برای موفقیت پرسپولیس می جنگند. شما کدام بازیکن بزرگ جهان را سراغ دارید که اشتباه نکرده باشد؟ از همه هواداران پرسپولیس می خواهم از مهدی شیری حمایت کنند. تازه لیگ بیستم آغاز شده و ما با توجه به شرایط موجود و کمبود بازیکن به همه نفرات خود نیاز داریم. مهدی شیری هم یکی از بازیکنان زحمتکش تیم ماست و نباید او را تخریب کرد. این اتفاق ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید.

*مصاحبه ای از تو خواندیم که گفته بودی اولسان را الکی گُنده کرده بودند؟
نگفتم الکی بلکه گفتم بیش از اندازه این تیم را برای ما گُنده کرده بودند.

*ولی همین تیم بهترین تیم از لحاظ فاز تهاجمی در لیگ قهرمانان آسیا بود که به هر تیمی در این دوره از مسابقات 2 گل زد!
من هم می گویم تیم خوبی بود اما اگر بعد از بازی با النصر عربستان به ما می خورد راحت می بردیم.

*جداً؟!
واقعاً در کوران بازی های منطقه غرب آسیا ما خیلی سر حال و آماده شده بودیم. فراموش نکنید الشارجه، السد، پاختاکور و النصر را با بازی های درخشان شکست دادیم و می توانستیم اولسان را هم ببریم اما شنبه در حالی به مصاف تیم کره ای رفتیم که از کوران مسابقات کمی دور شده بودیم.

*منظورت لغو بازی های پرسپولیس برابر نساجی مازندران و ذوب آهن اصفهان است؟
به هر حال بازی با نساجی که لغو شد ما تصور می کردیم در تهران با ذوب آهن بازی می کنیم. این بازی خیلی می توانست به ما کمک کند تا در کوران مسابقات باقی بمانیم ولی به دلیل مشکل کرونا لغو شد. هنوز هم ما به درستی نمی دانیم چرا بازی با ذوب آهن اصفهان لغو شد.

*یحیی گل محمدی هم از این موضوع گلایه داشت؟
آقا یحیی حق دارد. واقعاً لغو بازی با ذوب آهن کار ما را مشکل کرد. هر چند ما بازی درون تیمی با داور رسمی انجام دادیم اما خودتان هم می دانید این بازی نمی تواند جای مسابقه را پُر کند.

*بی تعارف بعد از سوت پایان بازی با اولسان و حتی قبل از خواب چقدر حسرت گلی که زدی و پرپر شد را خوردی؟
اولاً باید بگویم من این گل را به کمک همبازیانم زدم اما به هر حال این یک حسرت بزرگ است. اینکه کاپ قهرمانی آسیا در یک قدمی ما بود، حق ما بود و می توانستیم آن را بالای سر ببریم اما نشد.

*به نظر تو پرسپولیس از این به بعد دچار مشکل نمی شود؟
نباید بشود. گفتم که لیگ بیستم تازه برای ما آغاز شده و باید فینال آسیا را فراموش کرده و خود را از نو بسازیم. کادر فنی و همه بازیکنان زحمت خود را کشیدند اما 3 بازیکن اصلی ما از بازی در فینال محروم بودند. نیمکت پرسپولیس خالی بود و البته دنبال بهانه نیستیم. باید دوباره خودمان را برای آینده بسازیم. برای قهرمانی لیگ برتر و ان شاءا... فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا.

*این اتفاق می افتد؟
ان شاءالله که می افتد اما باید خیلی مسائل اتفاق بیفتد و دست به دست هم بدهد تا یک تیم قهرمان آسیا شود. به هر حال صحبت های لازم در این رابطه را آقا یحیی انجام داد و امیدوارم از این به بعد نگاه مهربانانه تری نسبت به نماینده فوتبال ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا شود. من در مورد خودم صحبت نمی کنم ولی این مربیان و بازیکنان پرسپولیس لایق بیشترین و بهترین قدرشناسی هستند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن