شب حسرت، سحر نشد

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 725 ] - دوشنبه, 1 دی 1399

شب حسرت، سحر نشد

مهدی عبدی یک پدیده استثنایی برای پرسپولیسی هاست. شاید میانگین دوندگی این بازیکن کم باشد و در خیلی از برخوردهای فیزیکی به اندازه کافی اثرگذار به نظر نرسد، اما ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
شب حسرت، سحر نشد

مهدی عبدی یک پدیده استثنایی برای پرسپولیسی هاست. شاید میانگین دوندگی این بازیکن کم باشد و در خیلی از برخوردهای فیزیکی به اندازه کافی اثرگذار به نظر نرسد، اما ...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی عبدی یک پدیده استثنایی برای پرسپولیسی هاست. شاید میانگین دوندگی این بازیکن کم باشد و در خیلی از برخوردهای فیزیکی به اندازه کافی اثرگذار به نظر نرسد، اما در بزنگاه ها گل های بسیار مهمی برای سرخپوشان زده است. گل 3امتیازی داربی پارسال، گل منجر به تثبیت قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم، گل صعود به فینال لیگ قهرمانان و حالا هم گلزنی در خود فینال. این آمار واقعا عجیب است، اما کماکان انتقادهایی در مورد عبدی وجود دارد که به کم تحرکی او و گم شدنش در جریان بازی مربوط می شود. شاید اگر این بازیکن روی نقاط ضعفش کار کند، تبدیل به یک وزنه غیرقابل چشم پوشی در خط حمله پرسپولیس شود؛ مخصوصا که جسارت خیلی خوبی هم برای ضربه زنی به سمت دروازه دارد.

گل پرسپولیس از جایی به ثمر رسید که نقطه ضعف مشهود اولسان هیوندای بود. مدافعان این تیم به شدت روی پرس فردی آسیب پذیر بودند و در نیمه نهایی نیز چندین موقعیت به ویسل کوبه تقدیم کردند. پرسپولیس توانست روی همین ضعف، با یک توپ ربایی خوب گل اول را بزند، اما شاید اگر بازیکن سمج و دونده ای مثل وحید امیری در میدان حاضر بود، بیش از اینها می شد مدافعان اولسان را به دردسر انداخت. صدحیف!

پنالتی، طالع نحس حامد لک است. دروازه بان جدید پرسپولیس از زمان حضور در این تیم، هنوز در جریان بازی گل نخورده و تنها روی 4ضربه پنالتی در لیگ قهرمانان آسیا دروازه اش باز شده است. این اتفاق واقعا عجیب و نادر است؛ مخصوصا که 2پنالتی فینال را کمک داور ویدئویی تشخیص داد.

از زمان برگزاری متمرکز مسابقات لیگ قهرمانان در دوحه، در تمام بازی ها سیامک نعمتی در پست دفاع راست به میدان رفت و عملکرد خوبی هم داشت. با این حال برای فینال مهدی شیری به این منطقه برگشت تا سیامک یک خط جلوتر برود. به این ترتیب کمال کامیابی نیا از ترکیب خارج شد. می شد سیامک مثل همه مسابقات آسیایی قبلی، در پست دفاع راست باقی بماند و کمال کامیابی نیا به ترکیب اضافه شود. یحیی گل محمدی اما تصمیم دیگری گرفت. او در داربی حذفی هم چنین کرد و ناچار شد اواسط نیمه اول شیری را عوض کند، این بار اما هزینه ای که تیم پرداخت بسیار کلان و غیرقابل جبران بود.

دیگر تصمیم عجیب یحیی گل محمدی در بازی فینال، به میدان فرستادن علی شجاعی درست در دقیقه90 بود. سرخپوشان دقیقه55 گل دوم را خوردند و مدل بازی هم طوری بود که نیاز این تیم به استفاده از نیروهای جدید به چشم می آمد. بسته بودن دست کادرفنی کاملا قابل هضم است، اما بازیکنی مثل شجاعی می توانست حداقل 20دقیقه فرصت بازی داشته باشد و بخت خودش را در مقابل مدافعان خسته اولسان هیوندای بیازماید.

تاریخی ترین فرصت برای تثبیت امید عالیشاه در ترکیب اصلی پرسپولیس و اثبات شایستگی های این بازیکن به سادگی از کف رفت. او تحت شرایطی عجیب و در اثر جدایی و محرومیت چند بازیکن مهم و کلیدی به ترکیب اصلی سرخپوشان رسید، اما در فینال نتوانست اثری محسوس و مثبت روی روند بازی داشته باشد. البته که کار امید سخت بود، اما با بازگشت وحید امیری و احسان پهلوان به ترکیب، احتمالا او باید دوباره برای یک نیمکت نشینی طولانی آماده شود.

نه فقط به خاطر پنالتی ناشیانه ای که در آخرین دقیقه نیمه اول داد؛ به طور کلی احمد نوراللهی از فرم ایده آل فصل گذشته اش فاصله گرفته و مخصوصا حالا با توجه به حضور میلاد سرلک و کمال کامیابی نیا، موقعیت او در خطر است. نوراللهی به ویژه در وظایف دفاعی سختگیری، تعهد و دقت قبلی را ندارد. این شرایط باید تغییر کند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • پرسپولیس ایران
    پرسپولیس ایران :
    دیگه سخنرانی واسه هوادار فایدهای نداره// مهدی شیری تا اخر عمرش کفش طرفداران پرسپولیس را هم واکس بزند فایده و بخششی براش نداره// چطور مردکه در یه بازی کل زحمت تیم را از اول تا فینال به هم ریخت// یه دست بی صاحب چطور الکی الکی پرسپولیس را از انچه حق مسلمش بود دور کرد// این شیری کجا میخواد جبران کنه؟؟؟ // حتی با احترام به عیسی کثیر ایشون تا 50 سالگی شاید تازه بفهمه کجا و چطور حرف بزنه و عمل کنه//
    کاش مسولیین هر تیم روی فرهنگ و رزشی و شعور فوتبالی وذهنی هر بازیکن هم توجه داشته باشن// نه این که هر عوضی با دوتا شوت و سانتر بیاد فینال اسیا و با اعصاب چند میلیون ادم بازی کنه

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن