رفتار و گفتار غیرایرانی یحیی گل محمدی!

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1946 ] - دوشنبه, 1 دی 1399

رفتار و گفتار غیرایرانی یحیی گل محمدی!

شش شهریور 99 فرهاد مجیدی در پوست خودش نمی گنجید. مشت هایش را گره بود و صعود به فینال جام حذفی را جشن می گرفت. آن هم بعد از شکست دادن پرسپولیس قهرمان لیگ. پرسپ... 5 out of 5 based on 8 ratings.
رفتار و گفتار غیرایرانی یحیی گل محمدی!

شش شهریور 99 فرهاد مجیدی در پوست خودش نمی گنجید. مشت هایش را گره بود و صعود به فینال جام حذفی را جشن می گرفت. آن هم بعد از شکست دادن پرسپولیس قهرمان لیگ. پرسپ...

ارتش سرخ دات كام :

شش شهریور 99 فرهاد مجیدی در پوست خودش نمی گنجید. مشت هایش را گره بود و صعود به فینال جام حذفی را جشن می گرفت. آن هم بعد از شکست دادن پرسپولیس قهرمان لیگ. پرسپولیس بازی باخته را با دو گل بشار رسن و علی علیپور برده بود ولی نتوانست از سرمایه اش برای چند دقیقه دفاع کند، بازی به تساوی کشیده شد و در پنالتی ها اوساگونا و احمد نوراللهی بد عمل کردند و تیم باخت. یحیی در نشست مطبوعاتی حرف های غیرمنتظره ای زد: «احساس کردیم تیم حریف مصونیت دارد و کارت نمی گیرد»، «به کسانی که دوست داشتند استقلال برنده شود تبریک می گویم. یکی از آنها هم دوستی است که اینجا ایستاده. (در محل نشست خبری) برای تمام افرادی که تصمیم گرفتند چنین کاری کنند متأسفم. برای کسانی که تلاش کردند این تیم به قهرمانی جام حذفی برسد تبریک می گویم. نمی دانم شب چطور راحت می خوابند؟»

بعد در اینستاگرام پستی گذاشت که خلاصه اش این بود: «نمی خواستند ما قهرمان شویم»، «داور علیه ما سوت زد»، «یک خبرنگار تمرکز ما را به هم زد» و ... دقایقی بعد البته آن را حذف کرد. این حرف ها حتی به کام هواداران پرسپولیس هم تلخ آمد و بسیاری از آنها گفتند و نوشتند که این ادبیات بازتولید همان ادبیات رقیبان بود که قهرمانی های سریالی پرسپولیس در لیگ را به حمایت وزیر و داوران و دست های پنهان ربط می دادند و حالا فرق ما با آنها چیست که به جای نقد عملکرد خود، همان بهانه ها را ردیف کنیم؟

آن شکست پل صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان شد. یک شوک دردناک که آنها را از تصور همیشه برنده بودن خارج کرد. جام حذفی را از دست دادند اما تا فینال لیگ قهرمانان جانانه پیش رفتند و یحیی گل محمدی نه تنها از بعد فنی بلکه از لحاظ شخصیتی یک بار اعتبارش را به رخ همه کشید. او بعد از شکست در فینال لیگ قهرمانان در حالی که می توانست به عادت ایرانی که به VAR لعنت بفرستد، یقه داور را بچسبد، AFC را متهم به توطئه کند و از کیفیت توپ و وزش باد ایراد بگیرد، آرام و فروتنانه از هواداران عذرخواهی کرد و گفت تیمش دوباره با قدرت برمی گردد.

یک رفتار موقرانه و مدرن مشابه مربیان طراز اول دنیا. بدون بهانه جویی، بدون متهم کردن سایه ها، بدون اینکه بخواهد بازیکنانی که با دو خطای ناشیانه تیم را به مهلکه بردند سرزنش کند. این همان چیزی بود که از او انتظار داشتیم. زمانی که فوتبال بازی می کرد هم محجوب، باهوش، فروتن و فداکار بود. وقتی مربی شد هم او را خلاق، کم حرف اما پر از ایده، نوگرا و سختکوش دیدیم و حالا با تجربه و پخته.

یحیی گل محمدی بعد از آن شکست در جام حذفی بدترین تلاطم ها را تجربه کرد. حرف های سخیف سرپرست وقت باشگاه را شنید اما سکوت کرد، جدایی آزاردهنده علی علیپور، شجاع خلیل زاده و مهدی ترابی را تحمل کرد، با محرومیت گزنده عیسی آل کثیر ساخت، وقتی احسان پهلوان و وحید امیری هم محروم شدند باز سعی نکرد داد و هوار راه بیندازد. سرش را پایین انداخت، بازیکنان جدید را جایگزین کرد، نقدهای بی رحمانه را تحمل کرد و تیم را تا فینال لیگ قهرمانان برد. از بازیکنانی که در فینال آسیا بازی کردند حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، آرمان رمضانی و علی شجاعی تعداد بازی هایشان با پرسپولیس به زحمت دو رقمی می شود.

این تیم نامش پرسپولیس است اما عملاً شباهت زیادی به تیم شش ماه قبل ندارد و دست به پوست اندازی زده است. اتفاقی که هر مربی را قبل از ورود به تورنمنتی این همه حساس می ترساند. فراموش نکنیم که این نام ها اولین بازی شان را تنها مدت کوتاهی بعد از پیوستن به پرسپولیس در مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان آسیا برگزار کردند! شجاعت یحیی و البته بهانه نیاوردنش را باید تحسین کرد. او حالا باید رفتن بشار رسن را تحمل کند که قلب تپنده تیم بود.

رفتار پرسپولیسی ها بعد از فینال و پذیرش شکست بدون بهانه جویی آموزنده است. آنها در طول سه ماه گذشته اتفاقات تلخ زیادی را تجربه کردند اما بازیکنان و کادر فنی برخلاف سرپرست سابق این تیم در رسانه ها حاشیه ای نساختند. بخشی از این اتفاق محصول رفتار درست و حرفه ای «علیرضا اشرف» مدیر رسانه ای تیم است. یک روزنامه نگار متین که از زمان پیوستن به تیم بسیاری از حواشی غیر ضروری را از تیم حذف کرد یا به مدیریت آن پرداخت. اهل کُری خواندن سخیف نیست و گاهی اگر واکنشی نشان می دهد به نظر زیر فشار و هجمه هواداران دو آتشه است که مدیر رسانه ای و مدیر روابط عمومی رفتار و گفتاری همپای بوقچی طلب دارند. این آرامش پرسپولیس بعد از پیروزی و شکست قابل تحسین است. حفظ آن البته که کار دشواری است به ویژه وقتی رقیبان در شبکه های اجتماعی تند و تلخ می تازند اما آرامش کادر فنی و بازیکنان و تمرکز آنها روی زمین و توپ قطعاً دستاوردهای با ارزش تری از حاشیه ساختن و پاسخ دندان شکن ولی بی حاصل دارد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • جمشید آذرکیا
  جمشید آذرکیا :
  به امید برخواستند دو باره شیر هر چند خسته و زخمی از اتفاقات و بستند دهان شغالان , محکم و استوار در ادامه بازی ها
 • عبدالرحیم جعفرزاده قهدریجانی
  عبدالرحیم جعفرزاده قهدریجانی :
  شیر همیشه شیر است حتی وقتی زخمی باشه....ما زنده ایم .......اونایی که خیانت کردند باید خجالت بکشند ....رسولی پناه و رفقاش ....شجاع و ترابی
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  با هم پشت ما کوهه! یقین دارم با همین اتحاد قهرمانی پنجم و قهرمانی آسیا رو به دست می آریم.

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر آلومینوم راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ماشین سازی
ماشین سازی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
شنبه, 11 بهمن 1399 / ساعت : 16:55
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن