جلالی: اشتباه بازیکنان پرسپولیس به دلیل کمبود تجربه بین المللی بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 235 ] - سه شنبه, 2 دی 1399
جلالی: اشتباه بازیکنان پرسپولیس به دلیل کمبود تجربه بین المللی بود

مربی و کارشناس فوتبال کشورمان گفت: اشتباهات بازیکنان پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا به دلیل کمبود تجربه در عرصه بین المللی بود. مجید جلالی در گفت و گویی ...

ارتش سرخ دات كام :

مربی و کارشناس فوتبال کشورمان گفت: اشتباهات بازیکنان پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا به دلیل کمبود تجربه در عرصه بین المللی بود.

مجید جلالی در گفت و گویی درباره دلایل شکست تیم پرسپولیس در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی اظهار داشت: در مورد این بازی چیزهایی می شنوم که از نظر من نمی تواند درست باشد. مثل این حرف که بچه ها تمرکز یا رفتار حرفه ای نداشتند. مگر می شود بازیکن در این سطح تمرکز نداشته باشد؟ بچه ها خودشان می دانستند که می توانند تاریخ ساز شوند. بعد از 10 دقیقه از گذشت بازی هم آنها به این باور رسیدند که این در دسترس ترین قهرمانی در 40 سال گذشته برای آنهاست.

وی افزود: آن چیزی که باعث این اشتباهات چه در این بازی و چه حتی در بازی تیم ملی در جام ملت های آسیا مقابل ژاپن می شود، صرفاً به دلیل سطح انگیختگی بیش از حدی است که بازیکن دارد. این موضوع هم به خاطر کمبود تجربه بین المللی است. بازیکن اگر تجربه داشته باشد، این قدر به خودش سخت نمی گیرد تا منجر به چنین اشتباه های فاحشی شود. کاری که نوراللهی یا شیری انجام دادند، نه به خاطر عدم تمرکز و نه به خاطر عدم حرفه ای گری است، این بازیکنان آن قدربه لحاظ انگیختگی بالا بودند که از آرامش دور بودند و این حالت موجب استرس و نگرانی شده بود. مطمئن باشید اگر بازیکنان تجربه بین المللی بیشتری داشتند، خیلی راحت تر بازی می کردند و می توانستند برنده باشند.

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه تصریح کرد: شما تعویض های تیم کره ای را نگاه کنید. این تیم یک بازیکن نروژی آورد که 18 بازی ملی دارد، دو بازیکن کره ای دیگر هم که تعویضی وارد زمین شدند، بالای 60 بازی ملی داشتند.  در این سطح واقعاً نیاز به تجربه بین المللی وجود دارد و این به شما کمک می کند راحت تر بازی کنید. این چیزی است که بچه های ما کمبود داشتند و نباید هیچکدام از آنها را هم سرزنش کنیم. مربیان ما به بهترین شکل کار کردند و بچه ها با تمام وجود بازی کردند اما فاقد تجربه بین المللی بودند.

«پرسپولیس در حال حاضر با تجربه ترین تیم ایرانی محسوب می شود اما آیا باز هم در این زمینه مشکل داشته است؟» جلالی در واکنش به طرح این موضوع عنوان کرد: تجربه بین المللی چیزی نیست که شما در اردوها، تمرینات یا بازی های داخلی به دست بیاورید. تجربه چیزی است که در طول سال ها و در میادین بین المللی به دست می آید. به قول شما پرسپولیس با تجربه ترین تیم ایران است اما مهدی شیری، عبدی، عالیشاه یا لک چند بار در میادین بین المللی بازی کرده اند؟ به جز سید جلال حسینی مابقی بچه ها تمام تجربه شان همین مسابقاتی است که در این چند ساله با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده اند. 


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن