وطنخواه: فقط 15-10 دقیقه اول فینال آسیا را تماشا کردم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 453 ] - پنجشنبه, 4 دی 1399
وطنخواه: فقط 15-10 دقیقه اول فینال آسیا را تماشا کردم

اگر سرطان امان می داد دو روز قبل یعنی 2 دی ماه 1399 صفر ایرانپاک یکی از بهترین های تاریخ باشگاه پرسپولیس و بهترین گلزن تاریخ دربی حالا 74 سالگی را پشت سر گذاش...

ارتش سرخ دات كام :

اگر سرطان امان می داد دو روز قبل یعنی 2 دی ماه 1399 صفر ایرانپاک یکی از بهترین های تاریخ باشگاه پرسپولیس و بهترین گلزن تاریخ دربی حالا 74 سالگی را پشت سر گذاشته بود.

رضا وطنخواه یکی از همدوره ای های ایرانپاک درباره او می گوید: «صفر در زندگی شخصی اش جزو خوش پوش ترین بازیکنان بود و در زمین فوتبال هم سعی می کرد شیک باشد. آن زمان جوراب های ورزشی ما کش نداشت و همه کش می انداختیم اما صفر یک باند پارچه ای می بست و گره باند را هم بیرون می انداخت تا کاملاً خاص باشد. صفر خیلی ساکت و بی حاشیه بود. در تهران یک خانه مجردی در محله تخت طاووس داشت که من هم دو سه باری به خانه اش رفته بودم. خانه اش را هم به شکل خاصی تزئین کرده بود. خدا بیامرزدش. دنبال مدرنیسم بود و مدرن زندگی می کرد.»

وطنخواه درباره خصوصیات فنی مرحوم ایرانپاک هم می گوید: «ذاتا گلزن بود و از کمترین فرصت استفاده می کرد. یادم می آید در بازی با تاج که یک داور اهل شوروی هم آمده بود در امجدیه یک گل به مرحوم حجازی زد. در کنار بزرگانی چون همایون بهزادی و حسن کلانی ایشان هم این افتخار را داشت تا برای پرسپولیس بازی کند ضمن اینکه رکورد گلزنی در دربی را دارد که بعید می دانم کسی بتواند این رکورد را بشکند.»

مدافع و گوش چپ سابق پرسپولیس و تیم ملی می گوید: «مرحوم ایرانپاک جزو خوزستانی های پرسپولیس بود. ایرج سلیمانی، نادر گنجاپور و اکبر افتخاری هم از خوزستان آمده بودند که حضور در پرسپولیس هم باعث پیشرفت خودشان شد هم به تیم کمک کردند.»

وطنخواه درباره مرگ ایرانپاک می گوید: «مدتی بعد از انقلاب، ایشان به سوئد رفت و کنار خانواده اش آنجا بود. اتفاقاً آنجا در تیم های پایه کار مربیگری می کرد منتهی سرطان باعث مرگش شد. آقای ایرانپاک را در اهواز دفن کردند. خدا رحمتش کند واقعاً آدم باشعور و تحصیلکرده ای بود.»

وطنخواه که هیچ وقت نمی تواند بازی های حساس پرسپولیس و تیم ملی را به خاطر استرس بالا تماشا کند درباره بازی فینال آسیا هم می گوید: «پدرم درآمد. شما نمی دانید آن ده دقیقه یک ربع اول بازی چه بر من گذشت. همان را دیدم و از خانه در رفتم چون پدرسوخته ها (تیم اولسان) واقعاً داشتند خوب بازی می کردند. اگر بچه های ما خوب بودند می ماندم و تماشا می کردم اما نتوانستم. بعداً فیلم بازی را دیدم. واقعاً حیف شد که با دو پنالتی باختیم. البته همین که قهرمان غرب آسیا شدیم هم خیلی خوب است چون امکانات ما با تیم های متمول غرب و شرق قاره قابل مقایسه نیست ضمن اینکه چند بازیکن اصلی مان را هم در بازی فینال نداشتیم.»

وطنخواه درباره قهرمان نشدن پرسپولیس در آسیا حتی در سال های اقتدار دهه 50 و تیمی که سه بار قهرمان جام تخت جمشید شد، می گوید: «در آن سال ها ما یک بار به مسابقات آسیایی رفتیم که در بانکوک بود. آن زمان به خاطر نفوذ خسروانی و تاج ما خیلی دیر رفتیم بانکوک. یک روز قبل از بازی با تیم ژاپنی رسیدیم آنجا. در واقع یک کاری کردند ما دیر برسیم و به مشکل بخوریم. اینجا یخبندان بود و آنجا هوا گرم. مهراب شاهرخی اسهال گرفت و مریض شد. بازی اول را به تیم ژاپنی باختیم. بازی دوم با تیم اسرائیلی بود که صفر- صفر شدیم. من در آن بازی یک موقعیت عالی داشتم که نتوانستم گل کنم. یعنی آنقدر محکم زدم که اوت شد در حالی که می توانستم گل بزنم. اتفاقاً بعد از بازی پرویزخان (دهداری) با خنده گفت باید آنقدر محکم می زدی که توپ از استادیوم خارج شود. بازی با تیم مالزی را هم چهار تا زدیم که دو تا گل من زدم اما در نهایت صعود نکردیم.»


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن