بخش عمده ای از پاداش آسیایی عملاً پیشخور شده!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 772 ] - پنجشنبه, 4 دی 1399

بخش عمده ای از پاداش آسیایی عملاً پیشخور شده!

نایب قهرمانی آسیا با وجود غمی که در گام آخر برای پرسپولیس و هوادارانش به همراه داشت می توانست یک خبر خوب هم به دنبال داشته باشد؛ اینکه مجموع پاداش هایی که قرا... 3 out of 5 based on 2 ratings.
بخش عمده ای از پاداش آسیایی عملاً پیشخور شده!

نایب قهرمانی آسیا با وجود غمی که در گام آخر برای پرسپولیس و هوادارانش به همراه داشت می توانست یک خبر خوب هم به دنبال داشته باشد؛ اینکه مجموع پاداش هایی که قرا...

ارتش سرخ دات كام :

نایب قهرمانی آسیا با وجود غمی که در گام آخر برای پرسپولیس و هوادارانش به همراه داشت می توانست یک خبر خوب هم به دنبال داشته باشد؛ اینکه مجموع پاداش هایی که قرار است به باشگاه برسد چیزی بالغ بر 70 میلیارد تومان خواهد شد و حتماً می تواند بخش عمده ای از مشکلات مالی باشگاه را کم کند یا حتی در جهت تقویت تیم به کار بیاید.

دیروز یکی از هواداران پرسپولیس می پرسید با 70 میلیارد در نقل و انتقالات زمستانی چند بازیکن جدید می شود خرید و ته دلش خوشحال بود که این پول قلمبه در جهت تقویت تیم به کار می آید غافل از اینکه نمی دانست تمام این پول پیشخور شده و حتی باشگاه چیزی بیشتر از درآمدهای دیگرش مثل مبلغ ترانسفر بشار رسن، باید برای بدهی های بعدی اش بودجه فراهم کند.

خلاصه مطلب این است که پرسپولیس چیزی حدود 70 میلیارد تومان پاداش آسیایی خواهد گرفت در حالی که باشگاه همین حالا 48 میلیارد تومان قرض و بدهی دارد و برای بخش عمده ای از آن چک باشگاه را خرج کرده است.

جعفر سمیعی وقتی بر صندلی مدیریت باشگاه پرسپولیس جلوس کرد نمی دانست که شرکت آتیه داده پرداز به عنوان کارگزار باشگاه به تمام تعهداتش عمل کرده و فعلاً خبری از دریافتی از این شرکت نخواهد بود.

مدیریت جدید باشگاه پرسپولیس وقتی موفق نشد از کارگزار باشگاه بودجه اضافه ای دریافت کند و راه های درآمدزایی را بر خود بسته دید سراغ قرض گرفتن از شرکت هایی مثل همراه اول، بانک ها و سازمان ها رفت تا بتواند مطالبات اعضای تیم را پرداخت کند. او موفق شد مطالبات باقی مانده از فصل قبل بازیکنان و مربیان را تسویه کند و البته درصدی از قرارداد فصل جدیدشان را هم قبل از فینال آسیا بپردازد.

سمیعی برای این کار مهم و کسب مقبولیت نزد اعضای تیم و هواداران 48 میلیارد تومان از بخش های مختلف قرض کرده و خبری از درآمدزایی نبوده است. او برای بخش مهمی از مبلغ چک های باشگاه را داده و حالا پرسپولیس خودش را به طلبکاران مختلف متعهد کرده است.

با این حساب اگر باشگاه بتواند تحریم ها را دور بزند و به نوعی آن 70 میلیارد را به دست بیاورد، بخش مهمی از پاداش آسیایی باشگاه تقریباً پیشخور شده و حتی با در نظر گرفتن دریافت 120 هزار دلار مبلغ ترانسفر بشار رسن، در صورت شکست در دادگاه عالی ورزش باید برای پرداختی دو مبلغ کلان به کالدرون و بودیمیر چیزی حدود 700 هزار دلار دیگر (حدود 18 میلیارد تومان) فراهم کند که کار بسیار دشواری خواهد بود.

این وضعیت امروز تیم نایب قهرمان آسیاست که انگار قرار نیست مربیان، بازیکنان و هوادارانش روزگار خوش و بی دغدغه ای را تجربه کنند. باور کنید اگر پرسپولیس قهرمان آسیا هم می شد و رقم پاداشش 2 میلیون دلار بیشتر از الان بود باز هم تعدد مشکلات، قرض ها و تعهدها به شرکت ا، هتل ها، مربیان و بازیکنان سابق و ... کاری می کرد تا تراز مالی باشگاه منفی باشد.

حالا باید دید آیا نهادهای نطارتی مثل دوران مدیران قبلی بر عملکرد مدیریت جدید باشگاه پرسپولیس که یک شرکت دولتی را بدهکار کرده اند و چک های باشگاه و ذی حسابی را خرج کرده اند هم ورود خواهد کرد یا نه. گفتنی است موعد 30 میلیارد تومان از این چک ها در بهمن ماه است و بعید است تا آن زمان بتوان پاداش آسیایی را وصول کرد.

از طرفی با رو شدن این آمار و ارقام این سؤال باید به شکلی جدی تر مطرح شود که چرا مدیریت باشگاه پرسپولیس تنها از یک فرمول از پیش تعیین شده (همکاری با کارگزار) درآمدزایی می کند و چرا نتوانسته برای کسب درآمد و بودجه با روش ها و فرمول های دیگری جلو برود و مشکلات مالی را برای همیشه حل کند؟


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر آلومینوم راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ماشین سازی
ماشین سازی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
شنبه, 11 بهمن 1399 / ساعت : 16:55
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن