ستاره هایی که در پرسپولیس قد علم کردند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1777 ] - پنجشنبه, 4 دی 1399
ستاره هایی که در پرسپولیس قد علم کردند

پرسپولیس در چند سال اخیر در کنار موفقیت هایش، چند ستاره معرفی کرده است. تیم فوتبال پرسپولیس یکی از بزرگترین تیم های فوتبال در قاره کهن است که هواداران بسیار ز...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در چند سال اخیر در کنار موفقیت هایش، چند ستاره معرفی کرده است.

تیم فوتبال پرسپولیس یکی از بزرگترین تیم های فوتبال در قاره کهن است که هواداران بسیار زیادی در سر تا سر ایران دارد. این تیم قدیمی فوتبال کشورمان در چندین سال حضورش در سطح اول فوتبال کشورمان حضور بازیکنان زیادی را در ترکیب خودش تجربه کرده است، بازیکنانی که شاید تا قبل از حضورشان در تیم پرسپولیس کسی نامشان را نمی دانست، اما بعد از دیده شدن در زمین فوتبال با لباس سرخ، محبوب فوتبال دوستان ایرانی شده اند و با بیشتر شناخته شدن و نشان دادن توانایی هایشان در مسیر پیشرفت قرار گرفتند.

سرخ پوشان پایتخت در 5 سال اخیر و از زمان حضور برانکو ایوانکوویچ به بعد در این تیم روز های خوبی را تجربه کرده اند و توانسته اند خودشان را به عنوان برترین تیم فوتبال در ایران و یکی از بزرگان آسیا معرفی کنند. در این دوران چند بازیکن تیم پرسپولیس تبدیل به یک ستاره در فوتبال کشورمان شدند و حتی در عرصه ملی یکی از بازیکنان تاثیر گذار در جام جهانی و جام ملت های آسیا بودند.

با نگاهی به بازیکنان چندسال اخیر حاضر در باشگاه پرسپولیس به بررسی حضور چند نفر از آن ها می پردازیم و شرایط و عملکردشان را مورد بررسی قرار می دهیم.

*مهدی طارمی
طارمی در حال حاضر یکی از شناخته شده ترین فوتبالیست های ایرانی است که همراه با تیم پورتوی پرتغال در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد. این فوتبالیست بوشهری با پشت سر گذاشتن مراحل ترقی در سال 1393 در یکی از مهمترین اتفاقات زندگی اش به تیم فوتبال پرسپولیس تهران پیوست تا مسیر رو به جلویش در فوتبال را ادامه دهد.

او با نظر علی دایی سرمربی وقت تیم پرسپولیس از تیم ایرانجوان بوشهر که در لیگ یک حضور داشت به جمع سرخ پوشان پایتخت پیوست و خیلی زود با نشان دادن توانایی اش به عنوان یک مهاجم تبدیل به یک بازیکن تاثیر گذار در پرسپولیس شد.

طارمی در آخرین فصل حضورش در تیم ایرانجوان در 22 بازی موفق به زدن 12 گل شد. او در اولین فصل حضورش در پرسپولیس برای این تیم 8 گل به ثمر رساند و در فصل های بعدی یعنی لیگ های پانزدهم و شانزدهم با 16 و 18 گل به عنوان بهترین گلزن لیگ برتر فوتبال معرفی شد. او همچنین در لیگ شانزدهم به عنوان بازیکن سال فوتبال ایران انتخاب شد. دوران درخشش او همزمان شده بود با حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس و آغاز قهرمانی های این تیم در لیگ برتر فوتبال کشورمان.

طارمی با درخشش در لباس قرمز مورد توجه کارلوس کی روش سرمربی وقت تیم ملی فوتبال کشورمان قرار گرفت و این آغازی برای درخشش این ستاره بوشهری در تیم ملی فوتبال کشورمان بود. او یکی از تاثیرگذار ترین بازیکنان تیم ملی فوتبال در مقدماتی جام جهانی 2018، جام جهانی 2018 و جام ملت های 2019 بود و گل های بسیار حساسی برای تیم ملی به ثمر رساند.

طارمی با درخشش در لباس تیم ملی مورد توجه تیم های اروپایی قرار گرفت و در سال 1398 به تیم ریوه آوه پرتغال پیوست و در اولین فصل حضورش در این مسابقات با به ثمر رساندن 21 گل به عنوان آقای گلی مسابقات دست یافت. او حال با لباس تیم پورتوی پرتغال، یکی از بهترین تیم های فوتبال این کشور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد.

*علی علیپور
علیپور نیز به مانند طارمی در حال حاضر در لیگ فوتبال پرتغال حضور دارد. او نیز با درخشش در جمع سرخ پوشان پایتخت، یکی از بازیکنان شناخته شده فوتبال کشورمان است. این بازیکن مازندرانی با نظر علی دایی در سال 1393 از تیم راه آهن به پرسپولیس پیوست و در مدت حضورش در این تیم موفق به کسب چندین عنوان قهرمانی و یک عنوان آقای گلی شد. او با 47 گل زده بهترین گلزن تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر است.

علیپور و طارمی در دورانی زوج خط حمله پرسپولیس را تشکیل می دادند و به نوعی مکمل یکدیگر بودند، اما علیپور آنقدر که طارمی توانست در تیم ملی بدرخشید موفق نبود و فرصت زیادی برای حضور در تیم ملی به او داده نشد.

او بعد از درخشش با تیم پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان آسیا مورد توجه تیم های اروپایی قرار گرفت و در نهایت در پایان لیگ نوزدهم به تیم ماریتیمو پرتغال پیوست تا بعد از 6 سال حضور در جمع سرخ پوشان پایتخت تبدیل به یکی از لژیونر های فوتبال کشورمان شود.

*علیرضا بیرانوند
علیرضا بیرانوند یکی دیگر از شناخته شده ترین فوتبالست های ایرانی است و کمتر کسی وجود دارد که داستان مسیر زندگی او و سختی هایی که تحمل کرده است را نداند. او بعد از پشت سر گذاشتن دوارن بسیار خوبی در پرسپولیس در حال حاضر یکی از لژیونر های فوتبال کشورمان در لیگ فوتبال بلژیک است. بیرانوند در زمان حضورش در تیم نفت تهران مورد توجه قرار گرفت و قطعا می دانست زمانی که قرار شد به تیم فوتبال پرسپولیس بیاید یکی از مهمترین اتفاقات زندگی اش که در های زیادی را برایش باز می کند رخ داده است. او در پوکر تیم فوتبال پرسپولیس یکی از مهره های اصلی سرخ پوشان بود و با درخششی که در تیم پرسپولیس داشت، مانند طارمی مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفت تا این آغازی برای درخشش یک ستاره دیگر در تیم ملی فوتبال کشورمان باشد.

تصویر علیرضا بیرانوند بعد از مهار ضربه پنالتی رونالدو در جام جهانی 2018 برای همیشه در ذهن فوتبال دوستان ایرانی باقی خواهد ماند. او همراه با پرسپولیس فینال لیگ قهرمانان آسیا را نیز تجربه کرد. او در 4 فصلی که در پرسپولیس حضور داشت عنوان بهترین دروازه بان لیگ برتر را به خود اختصاص داد و حتی در یک سال به عنوان بازیکن سال لیگ برتر انتخاب شد.

او بعد از درخشش در تیم پرسپولیس و تیم ملی ایران مورد توجه تیم های اروپایی قرار گرفت و نهایتا به تیم آنتورپ بلژیک پیوست.

*بشار رسن
هافبک عراقی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس بعد از درخشش با این تیم و حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا تصمیم گرفت جمع سرخپوشان را به مقصد لیگ ستارگان قطر ترک کند. زمانی که بشار با درخواست برانکو به تیم پرسپولیس آمد شناخت زیادی نسبت به او در فوتبال کشورمان وجود نداشت، اما فیلم های بازی او نشان از یک بازیکن باکیفیت می داد که خیلی زود این بازیکن این موضوع را اثبات کرد.

بازیکن بازیساز و سرعتی چند سال اخیر پرسپولیس یکی از کلیدی ترین مهره های این تیم در میانه میدان و کسب عناوین متعدد چند سال اخیر بوده است. او در 3 فصلی که در تیم پرپسولیس حضور داشت 101 بازی برای این تیم انجام داد و 5 گل به ثمر رساند.

رسن تنها فوتبالیست اهل عراق است که توانست در سه نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی کند که این اتفاق با تیم فوفتبال پرسپولیس رخ داد. او در جمع سرخپوشان خودش را به عنوان یکی از برترین بازیکنان آسیا معرفی کرده است و آینده درخشانی برای او پیش بینی می شود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن