رکوردار دربی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 803 ] - جمعه, 5 دی 1399

رکوردار دربی

دوم دی ماه مصادف با تولد یکی از ستارگان بزرگ فوتبال ایران زمین بود. کسی که یکی از  بزرگترین رکوردهای فوتبال باشگاهی و داخلی ایران را دارد. رکورد بیشترین ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
رکوردار دربی

دوم دی ماه مصادف با تولد یکی از ستارگان بزرگ فوتبال ایران زمین بود. کسی که یکی از  بزرگترین رکوردهای فوتبال باشگاهی و داخلی ایران را دارد. رکورد بیشترین ...

ارتش سرخ دات كام :

دوم دی ماه مصادف با تولد یکی از ستارگان بزرگ فوتبال ایران زمین بود. کسی که یکی از  بزرگترین رکوردهای فوتبال باشگاهی و داخلی ایران را دارد. رکورد بیشترین گل زده در دربی تهران.

از صفر ایرانپاک سخن می گویم. مردی که اگر امروز در کنار ما بود هفتاد و چهار ساله می شد.
                         
سفر زندگی برای صفر ایرانپاک بسی عجیب بود. او در مسجد سلیمان به دنیا آمد اما فعالیت اصلی فوتبالش را در شهر اهواز آغاز کرد و در روزگارانی که فوتبال آموزشگاهی در این دیار منبعی برای کشف استعداد ها بود او با حضور در مسابقات آموزشگاهی استعداد خود را نمایان و جذب تیم شاهین اهواز شد. اتفاق ویژه برای صفر ایرانپاک زمانی رخ داد که تیم پرسپولیس در سفری که در خرداد 1347 به اهواز داشت به مصاف تیم منتخب اهواز رفت و در  دیداری کاملا عجیب با نتیجه 3 به 2 به اهوازی ها باخت و صفر ایرانپاک زننده دو گل منتخب اهواز بود. درخشش صفر ایرانپاک باعث شد که به همراه رفیق و همشهری اش ایرج سلیمانی چشمان مشتاق سران قطب سرخ تهرانی را به سمت آنها جذب شود اما پرسپولیسی که کلانی و بهزادی و ... را داشت چندان روی خوشی در آغاز کارش به او نشان نداد اما محرومیت یک ساله حسین کلانی این فرصت را داد تا صفر ایرانپاک در ترکیب اصلی قرار گیرد و در بهمن 1349 اولین گل خود را برای پرسپولیس بزند و قصه برای او آغاز شود فصل که تمام شد او آقای گل باشگاه های تهران شد و ...

او یکی از پر افتخارترین بازیکنان حاضر در شش دوره جام تخت جمشید بود (دوره ششم نیمه تمام بود) که صاحب دو عنوان قهرمانی و سه عنوان نایب قهرمانی با پرسپولیس شد و سی و دو گل در مجموع این شش دوره به ثمر رساند. او به همراه حسین کلانی صاحبان اولین کفش طلائی فوتبال ایران در سال 1350 بودند اما بی گمان بزرگترین رکورد او زدن هفت گل در دربی های سرخابی های تهران هست رکوردی که هنوز هم شکسته نشده است و از دربی هفتم شروع شد. اتفاق جالب در مورد این رکورد این است که او در دربی مشهور 6 به 0 به علت مصدومیت حاضر نبود.
 
سرانجام در سال 1359 صفر ایرانپاک برای همیشه از دنیای فوتبال و با پیراهن پرسپولیس خداحافظی کرد. در رده ملی او افتخاراتی چون قهرمانی در جام ملتهای آسیا 1972 و حضور در المپیک مونیخ 1972 و جام جهانی کوچک را دارد. در یازدهم بهمن سال 1387 صفر ایرانپاک  بعلت عارضه سرطان دیده از جهان فرو بست و سفری که از مسجد سلیمان گرم شروع شد در استکهلم سرد به پایان رسید. یادشان مانا.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن