میزبانان بی اخلاق!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 669 ] - شنبه, 6 دی 1399

میزبانان بی اخلاق!

برخی تیم های میزبان در لیگ ساده ترین راه های ممکن برای نگه داری و آماده کردن زمین مسابقه در برابر بارش باران و برف را انجام نمی دهند تا شائبه سودجویی آن ها از... 4 out of 5 based on 5 ratings.
میزبانان بی اخلاق!

برخی تیم های میزبان در لیگ ساده ترین راه های ممکن برای نگه داری و آماده کردن زمین مسابقه در برابر بارش باران و برف را انجام نمی دهند تا شائبه سودجویی آن ها از...

ارتش سرخ دات كام :

برخی تیم های میزبان در لیگ ساده ترین راه های ممکن برای نگه داری و آماده کردن زمین مسابقه در برابر بارش باران و برف را انجام نمی دهند تا شائبه سودجویی آن ها از وضعیت نامناسب زمین در برابر رقیبان تقویت شود.

شاید آن هایی که در دهه 70 فوتبال می دیدند به خاطر دارند که بازی های شموشک نوشهر همیشه در زمین گل آلود برگزار می شد؛ حتی در تابستان. آن زمان گفته می شد که مسئولان باشگاه شب قبل از مسابقه، زمین را آبیاری می کنند تا باتلاقی شود و تیم های میهمان به دردسر بیفتند و به راستی تیم های کمی از نوشهر با دست پر برمی گشتند.

هر چند حالا دو دهه از آن سال ها گذشته اما هنوز هم برخی میزبانان از همین ترفند برای گرفتن امتیاز استفاده می کنند. دیروز (جمعه) دو بازی معوقه از هفته پنجم و هشتم لیگ برتر برگزار شد که هر دو دیدار دستخوش بارش برف و باران و آماده نبودن زمین های برگزاری مسابقه قرار گرفت. این اتفاق برای چندمین بار در هفته های اخیر رخ داده است که به علت برنامه ریزی نکردن تیم های میزبان در جلوگیری از ورود آب باران یا برف روی زمین چمن، بازی ها به طور کامل لغو یا در شرایط نامساعدی برگزار شده اند.

زمین چمن مصنوعی ورزشگاه وطنی در دیدار نساجی و پرسپولیس، شباهت بسیار زیادی به یک مزرعه کشت برنج داشت تا زمین فوتبال. در نتیجه کوتاهی عمدی یا سهوی تیم میزبان در پوشش زمین با عایق و پوشش های محافظ در برابر برف و باران، زمین مسابقه تا حد بسیار زیادی زیر آب رفته بود و با توجه به مصنوعی بودن چمن، آب راهی برای نفوذ به زمین هم نداشت تا مسئولان برای تخلیه آب، از پارو، سطل و حتی کامیون تخلیه آب استفاده کنند اما باز هم در هنگام شروع مسابقه زمین در شرایط نامساعدی قرار داشت.

در نتیجه نساجی و به خصوص پرسپولیس روی زمین هیچ راهی برای انجام فوتبال و ارسال یک پاس ساده نداشتند و این اتفاق مزید بر علت شد تا یک دیدار بی کیفیت و صرفا براساس زیر توپ زدن و ارسال های هوایی برگزار شود و دو تیم به تساوی یک بر یک دست یابند تا سرمربی نساجی مسرور از این اتفاق بگوید نایب قهرمان آسیا حرفی برای گفتن مقابل ما نداشت!

آیا وحید فاضلی انتظار داشت قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا که طبق تفکرات گل محمدی به بازی روی زمین عادت دارد، در زمین مملو از آب باران، "تیکی تاکا" ارائه دهد؟ چرا او و تیمش به مسئولیت خودشان در فراهم کردن زمین مسابقه با استفاده به موقع از عایق و پوشش مناسب در برابر باران عمل نکرده اند؟ اتفاقی که سازمان لیگ می گوید بر عهده تیم میزبان بوده و آن طور که باید به آن عمل نکرده اند.

کمی آن طرف تر و در تبریز هم نمونه این اتفاق رخ داد. در شرایطی که مسئولان ورزشگاه بنیان دیزل و تیم میزبان یعنی ماشین سازی باید قبل از شروع بارش برف زمین را با استفاده از کاور در برابر برف می پوشاندند، این کار را به موقع انجام ندادند تا بازی یک روز دیگر عقب بیفتد و تقویم مسابقات لیگ برتر پیچیده تر شود.

همین اتفاق در آذر ماه و هفته سوم لیگ برتر برای بازی تراکتورسازی و سپاهان در تبریز افتاد. مسئولان تیم تبریزی بدون توجه به گزارش های هواشناسی روی زمین کاور نکشیدند تا در روز مسابقه "پیست اسکی" ایجاد شده را به داوران نشان دهند و بازی لغو شود.

چندی قبل در شهرقدس و بازی پیکان و شهرخودرو هم نمونه این اتفاق رخ داد و در نتیجه اقدامات غیراصولی تیم میزبان، تمام آب باران وارد زمین مسابقه شد و بعد از 20 دقیقه امکان برگزاری مسابقه وجود نداشت. این مقدار بی توجهی از سوی تیم های میزبان آیا یک سناریو از پیش نوشته شده است تا با لغو مسابقه زمان بخرند یا تیم های رقیب را برای کسب امتیاز زمین گیر کنند؟

سوال اصلی این است که سازمان لیگ و نماینده فدراسیون فوتبال چه نقشی در کنترل و اجرای پروتکل های اولیه برای برگزاری مسابقه ایفا می کند؟ آیا نماینده فدراسیون نباید از روز قبل ورزشگاه وطنی قائمشهر را زیر نظر بگیرد تا این قبیل موارد برای جلوگیری از ورود آب باران به زمین، اجرا شود؟

بی اخلاقی اخیر در اجرای این امور برای زمین گیر کردن رقیبان یا یک روز استراحت بیش تر، تبعات بدتری در آینده خواهد داشت و در صورت کوتاهی مسئولان سازمان لیگ و کمیته انضباطی در برخورد با این موارد، بدعتی جدیدی در آماده نکردن زمین مسابقه در ایران پایه گذاری خواهد شد که وضعیت فوتبال ایران را بغرنج تر می کند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن