ذوالفقارنسب: بازی نساجی متر خوبی برای سنجش پرسپولیس نیست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 322 ] - شنبه, 6 دی 1399

ذوالفقارنسب: بازی نساجی متر خوبی برای سنجش پرسپولیس نیست

پرسپولیس بعد از بازگشت از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر پای به رقابت های لیگ برتر گذاشت و در اولین بازی خود دیدار معوقه هفته پنجمش را برابر نساجی برگزا... 5 out of 5 based on 1 ratings.
ذوالفقارنسب: بازی نساجی متر خوبی برای سنجش پرسپولیس نیست

پرسپولیس بعد از بازگشت از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر پای به رقابت های لیگ برتر گذاشت و در اولین بازی خود دیدار معوقه هفته پنجمش را برابر نساجی برگزا...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس بعد از بازگشت از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بار دیگر پای به رقابت های لیگ برتر گذاشت و در اولین بازی خود دیدار معوقه هفته پنجمش را برابر نساجی برگزار کرد و این دیدار در یک روز بارانی در قائمشهر شرایط سختی را برای هر 2 تیم و تیم داوری ایجاد کرد و اجازه ارائه یک فوتبال زیبا، مواج و جذاب را از 2 تیم گرفت و درنهایت هم آنها به یک امتیاز این دیدار رضایت دادند. بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال درباره این بازی گفت: «این بازی را باید یک دیدار حادثه ساز و عجیب بخوانیم. شرایط زمین مسابقه به حدی خراب بود که حتی بازیکنان را از کنترل ساده یک توپ و پاس های درست محروم کرده بود و دلیل عمده آن هم شرایط بد زمین این شهر بود که اصلا کیفیت لازم را نداشت و آب گرفتگی نیز مزید بر علت شد تا دو تیم نتوانند تاکتیک های خود را در زمین مسابقه اجرا کنند. به نظر من نتیجه تساوی کاملا عادلانه بود و هیچ تیمی با این یک امتیاز متضرر نشد.»

وی در پاسخ به اینکه پرسپولیس بعد از ناکامی در فینال آسیا توانست از لحاظ روحی خود را به شرایط نرمال نزدیک کند یا خیر، گفت: «نمی توانیم با تجزیه و تحلیل این بازی قد و اندازه تیم ها را ارزیابی کنیم و درواقع به حدی کیفیت این بازی پایین بود که نمی توان متر و معیار خاصی روی آن گذاشت. این دیدار بسیار غیرعادی بود و می دیدیم که تیم ها وقتی قصد داشتند پاس 40 متری برای هم ارسال کنند، در 10 متری توپ از حرکت می افتاد و این اتفاق بدون دخالت هیچ بازیکنی رخ می داد. به همین جهت سخت است که بخواهیم با این بازی پرسپولیس را بسنجیم و بگوییم بازگشت خوبی به لیگ داشتند یا خیر. البته آنها از لحاظ بدنی خوب بودند و توانستند از پس این بازی سنگین در آن زمین نامناسب بربیایند.»

ذوالفقارنسب درباره شایعه برنامه ریزی عمدی برای بازی در این زمین تاکید کرد: «به لحاظ اخلاقی این کار درستی نیست و من بعید می دانم که تیم قابل احترام نساجی دست به چنین اقدامی بزند و روح جوانمردی را زیر پا بگذارد. بازی در زمین آب گرفته و گل آلود برای همه سخت است. ضمن اینکه قطعا داوران قبل از بازی زمین را چک کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که توپ قابلیت چرخ در زمین را دارد و سپس مجوز برگزاری بازی را داده اند.»

وی درباره ترکیب گل محمدی برای این بازی، اظهار داشت: «باید به نظر مربیان تیم ها احترام بگذاریم. ما نمی دانیم که کدام یک از بازیکنان در طول هفته خوب تمرین کرده اند و شرایط بهتری نسبت به بقیه دارند. اما قطعا بازیکنان شمالی می توانستند در این مدل زمین ها بیشتر به تیم کمک کنند و البته پرسپولیس در ترکیب خود کم بازیکن مازندرانی و گیلانی نداشت. اما در کل آنها هم نمی توانند معجزه کنند و وقتی سمت چپ زمین پرسپولیس آب گرفته و عملا این طرف از زمین از کار افتاده، دیگر تفاوتی نمی کند که بازیکن داخل زمین چه اصلیتی دارد اما دیدیم که آنها در سمت راست خودشان پاس های خوبی ردوبدل می کردند و از همین جناح هم به گل رسیدند.»

کارشناس فوتبال در پایان تصریح کرد: «گل محمدی کار سختی پیش رو دارد و این کار تنها درصورتی به سلامت انجام می شود که تمرینات منظمی توسط مربیان برای بازیکنان درنظر گرفته شود و آنها بتوانند فشار بازی های سنگین را برای بازیکنان تنظیم کنند تا علاوه بر اینکه از این تیم بازی شادابی ببینیم، جلوی مصدومیت های احتمالی هم گرفته شود و مشکلی گریبان این تیم را نگیرد.»


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن