جرم بزرگ پرسپولیس؛ حضور در فینال آسیا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 589 ] - شنبه, 6 دی 1399

جرم بزرگ پرسپولیس؛ حضور در فینال آسیا

پرسپولیس این روزها اسیر چالش هایی است که از فینال آسیا باقی مانده است. آن هایی که امروز از نتیجه آن بازی خوشحال هستند فقط از این بابت نیست که به خاطر عدم قهرم... 3 out of 5 based on 2 ratings.
جرم بزرگ پرسپولیس؛ حضور در فینال آسیا

پرسپولیس این روزها اسیر چالش هایی است که از فینال آسیا باقی مانده است. آن هایی که امروز از نتیجه آن بازی خوشحال هستند فقط از این بابت نیست که به خاطر عدم قهرم...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس این روزها اسیر چالش هایی است که از فینال آسیا باقی مانده است. آن هایی که امروز از نتیجه آن بازی خوشحال هستند فقط از این بابت نیست که به خاطر عدم قهرمانی پرسپولیس، به خاطر عملکرد ضعیف خود کمتر زیر سوال خواهند رفت یا این که با کری های بیشتر پرسپولیسی ها روبه رو نمی شوند. هرچند هوادار پرسپولیسی که نتواند با حضور در فینال، کری بخواند، کمی باید به خودش هم شک کند.

*امید رقیبان به سفر پرسپولیس به ناکجا آباد
آنچه به آن توجه نداریم، این است که حاشیه های نتیجه بازی فینال که حتی جایز نیست با عبارت «ناکامی» آن را توصیف کرد، بسیاری را امیدوار کرده است. امیدوار به این که جروبحث ها و فشارها پرسپولیس را از درون بپاشد. برای چندهفته ای هم که شده روحیه و تمرکز تیم را به هم بریزد و با یکی، دو ناکامی، شرایط به شکلی پیش برود که حاشیه ها به بحران تبدیل شده و فشارها غیرقابل تحمل شود.
رقبای پرسپولیس امیدوارند چنین وضعیتی که از رگ گردن هم به ما نزدیک تر است درنهایت پرسپولیس را در مسیر غیرقابل برگشت قرار بدهد که به ناکجاآباد ختم شود.
اگر تصور می کنید حرف هایی از این دست افسانه و غیرممکن است اتفاق بیفتد. به شما تضمین می دهیم که چنین نیست. در واقع اگر آن ها که تسلیم احساسات خود شده اند بر آن ها که با وجود احساسات جریحه دار شده تلاش می کنند در راستای حفظ انسجام پرسپولیس حرکت کنند، برتری یابند اتفاق بیفتد، فاجعه رخ خواهد داد. حالا می خواهی هوادار باش یا مدیر و مربی و بازیکن.

*فینالیست نبودیم، خوشحال تر بودیم؟!!
بدون تعارف باید گفت که خانواده پرسپولیس اکنون با یک پارادوکس روبه رو است که باید بابت آن، خود را به چالش و سوال بکشد.
چرا بعد از آن همه لذتی که بابت راهیابی به فینال آسیا بردیم. الان باید در وضعیتی باشیم که اگر به فینال نرفته بودیم، شرایط بهتری داشتیم؟! این رفتار عجیب نیست؟
چرا الان خود و پرسپولیس را در وضعیتی قرار داده ایم که شامل یک قاعده غلط شود. این قاعده که اگر می خواهی اشتباه نکنی، کاری نکن تا شماتت نشوی؟ اگر می خواهی غلط تو را نگیرند، دیکته ای ننویس! اگر می خواهی زیربار فشار انتقاد و احساست جریحه دار شده ای که بدون افسار رها شده است، قرار نگیری، وقتی همه در مرحله گروهی حذف شدند تو در یک هشتم حذف شو!
وضعیتی را تصور کنید که پرسپولیس در مرحله یک چهارم همین لیگ قهرمانان 2020، حذف می شد. اولین نتیجه اش این بود که مثلا از گلزنی و شادی گل آل کثیر در بازی یک چهارم خبری نبود و در نتیجه الان محروم نمی شد. هوادار پرسپولیسی که الان با رفتن به فینال ابراز شرمندگی بابت باخت می کند هم سرش بالا بود و به تمام هواداران دیگر تیم ها فخر می فروخت که ما حداقل تا این جا بالا آمدیم. یحیی و بازیکنان را هم در آن وضعیت، حلوا حلوا می کردیم چون اصلا از اول هم توقع آنچنانی وجود نداشت. الان هم زیر بار این همه فشار نبودند. این همه حاشیه هم نداشتیم.
خب کمی فکر کنیم به این که یک جای کار ما می لنگد وقتی همه چیز در آن شرایط بهتر بود.
الان جرم پرسپولیس چیست؟ این که به فینال آسیا رسید؟ این که قواعد فوتبال و زمین بازی را برهم زد و کاری کرد که با هیچ منطقی نباید اتفاق می افتاد؟ خوش انصاف ها، اصلا قواره فوتبال ایران با این امکاناتی که در فوتبال داریم و آن مدیران و مسوولانی که خارج فوتبال داریم، به این حرف ها می خورد؟ الان پرسپولیس مجرم و متهم است چون از این خطوط گذشته ؟ خب از چند جا بخوریم؟ از دیگران بخوریم یا از خودمان ؟ تیم و بازیکن را له کنیم و ته مانده اش را هم از بین ببریم؟ بعد می خواهیم از مریخ تیم بیاوریم که برای ما بازی کند. پرسپولیس همین حالا هم به جرم رفتن به فینال از زمین و هوا می خورد. نکند با 4 تا پیام . سر زدن به تمرین و اردو باورتان شد که دل شان با پرسپولیس که هیچ، با نماینده فوتبال ایران بود.
فکر می کنید چه مقدار از این بلاهایی که سر ما آمده است به خاطر همان قهرمانی ها و همین فینال رفتن در آسیاست.
به گمان تان اگر پوکر نکرده بودیم و در مرحله گروهی آسیا حذف شده بودیم الان شجاع در قطر بود؟
خدایی کمی هم به این فکر کنیم که چگونه هواداری هستیم که اگر به فینال نرفته بودیم، هم حال مان بهتر بود و هم رفتارمان با تیم و بازیکنان، بهتر؟!

*زخم های ترمیم ناپذیر
به همان حرف قبلی برگردیم. به این که الان امیدوارند از اندوه و احساسات افسارگسخته با خودمان کاری کنیم که نتوانسته اند با ما انجام بدهند.
مساله این است که اگر جای ما با جای تیم ها و هوادارانی عوض می شد که از تماشای موفقیت های پرسپولیس به تنگ آمده اند، همین حالا امیدوار بودیم که با اشتباهات کوچک بعدی، نتوانند از زیر بار واقعه فینال مسابقات خارج شوند و در این مسیر هر کاری هم می کردیم که نتوانند، حتی اگر این هر کاری، بستن پیمان مودت با ایشان بود.
اگر ما هم بودیم به این فکر می کردیم که اگر آن ها بتوانند از این مقطع زمانی به سلامت بگذرند، شاید در این فصل فرصت دیگری برای به زیر کشیدن ایشان فراهم نیاید.
این همان اتفاقی بود که سال قبل هم روی داد. وقتی برانکو رفت، بسیاری بر این باور بودند که با برهم ریختن پرسپولیس از درون، کار سرخ ها تمام است. آن ها می دانستند که پرسپولیس اگر آن برهه را پشت سر بگذارد، ممکن است دوباره مهارنشدنی شود و این اتفاق هم روی داد.
حالا همان شرایط به یک شکل دیگر وجود دارد. فشار از یک حدی که بگذرد، افراد با توجه به خصلت ذاتی خود، سعی در فرار از آن خواهند کرد و همین جاست که فرافکنی ها شروع و شکاف ها زیاد می شود. نمونه ای از این مساله را هم در روزهای گذشته شاهد بودیم و حتی یحیی گل محمدی هم در این محدوده وارد شد. پس به همین سادگی می تواند اتفاق بیفتد، غافل از این که خود ما می توانیم، عاملی برای آن باشیم. درگیری ها و دلخوری های داخلی در چنین شرایطی می تواند به وجود آید و منجر به نتایجی برگشت ناپذیر شود و آسیب هایی به روابط موجود بین اعضا آسیبی بزند که به راحتی قابل ترمیم نباشد.

*واکسنی برای پرسپولیس
البته در چنین فضایی، اهمیت زیادی دارد که مجموعه باشگاه و تیم نگاه خود را از بیرون مجموعه بردارد و اجازه بدهد زمان این التهاب پیش آمده را کاهش بدهد. وقتی بخشی از بدن به دلیل عارضه ای دچار التهاب می شود از نتایج آن درد و کاهش میزان عملکرد است. التهاب با دارو و زمان کاهش می یابد. در این صبر برای گذشت زمان اهمیت دارد که چگونه رفتار شود. اگر تیم و باشگاه در چنین موقعیتی اتحاد و انسجام خود را حفظ کرد. اگر عوامل پشت هم درآمدند و به یاری هم رفتند. اگر فرافکنی نشد. اگر احساسات بدون افسار، مهار شد آن گاه یک تهدید به یک فرصت بدل می شود. مجموعه ای که بتواند با کمترین اثر مخرب از این وضعیت، آن را پشت سر بگذارد، برای ادامه راه آستانه تحمل بیشتر و آستانه تحریک پذیری کمتر خواهد داشت و این مساله مقابله با آن را برای رقبا دشوارتر می کند.

*ترکش های فینال از هیات مدیره، قربانی می گیرد؟
در این میان البته به نظر نمی رسد تمام ترکش های فینال لیگ قهرمانان آسیا برای تیم و مدیران اجرایی باشگاه باشد. باید دید تاثیر این وقایع در بخش هیات مدیره چگونه خواهد بود. هیات مدیره بخشی از توجه فعالان شبکه های اجتماعی را به خود معطوف کرده اند. این مساله بعد از مصاحبه یحیی گل محمدی نمود بیشتری یافت. به نظر می رسد حتی خود مدیرعامل پرسپولیس با این سوال در ذهن خود روبرو باشد که واقعا بعضی اتفاقات منجر به تضعیف تیم، چرا باید اتفاق افتاده باشد. مثلا جدایی ترابی بدون عواید مالی که باید حداقل بالغ بر 300 هزار دلار می شد که می توانست در نقل و انتقالات به کمک بیاید. یا مثلا این که وقتی استقلال از پرسپولیس بازیکن گرفت چرا متقابلا این کار انجام نمی شد یا این که شجاع اصلا چرا باید جدا می شد و وقتی شد چرا بدون عواید مالی؟ سوالاتی که وجود دارد هرچند به واسطه مسوولیتی که دارد ترجیح بدهد که حداقل با پروژه برخورد بین سرمربی و هیات مدیره روبرو نشود و آن ها را در چالش و جدل با هم نبیند که البته منطقی و قابل درک است. با این وجود آیا چنین مواردی، فضای بالقوه برای چالش هایی در آینده نیست؟ آیا ممکن است تلفات ترکش های فینال لیگ قهرمانان از هیات مدیره بیاید، هر چند به نظر می رسد اگر به خود وزیر باشد، تمایلی به این کار ندارد؟


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر فولاد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن