مقطع یک ماهه تعیین کننده برای پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 434 ] - دوشنبه, 8 دی 1399

مقطع یک ماهه تعیین کننده برای پرسپولیس

پرسپولیس 5 هفته ابتدایی فصل را پشت سر گذاشت. در این 5 مسابقه که تحت تأثیر فینال آسیا قرار گرفت و تا حدودی از تب و تاب و هیجان افتاد پرسپولیس عملکرد درخشانی از... 5 out of 5 based on 1 ratings.
مقطع یک ماهه تعیین کننده برای پرسپولیس

پرسپولیس 5 هفته ابتدایی فصل را پشت سر گذاشت. در این 5 مسابقه که تحت تأثیر فینال آسیا قرار گرفت و تا حدودی از تب و تاب و هیجان افتاد پرسپولیس عملکرد درخشانی از...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس 5 هفته ابتدایی فصل را پشت سر گذاشت. در این 5 مسابقه که تحت تأثیر فینال آسیا قرار گرفت و تا حدودی از تب و تاب و هیجان افتاد پرسپولیس عملکرد درخشانی از حیث جمع آوری امتیاز نداشت، ضمن اینکه بدشانسی و زمین های چمن به علاوه زمین های نامساعد باعث شد تیم یحیی از رسیدن به امتیازهای بیشتر باز بماند و چشم به روزهای آینده داشته باشد. حالا پرسپولیس یک بازه زمانی حدوداً یک ماهه و تعیین کننده را پیش رو دارد.
 
*5 بازی اول 9 امتیاز، 5 بازی دوم چندتا؟
معمولاً مدیران باشگاه ها، مربیان و کارشناسان عملکرد تیم های باشگاهی را در مقاطع پنج هفته ای می سنجند. فصل لیگ برتر فوتبال ایران 30 هفته است که تشکیل شده از 6 مقطع پنج هفته ای و در پایان هر مقطع می توان با توجه به امتیازهای به دست آمده به کادر فنی و بازیکنان نمره داد و عملکردشان را سنجید. پرسپولیس در 5 هفته ابتدایی سه مساوی و دو برد به دست آورد و با اینکه شکستی متحمل نشد اما فقط 9 امتیاز گرفت که از معدل لازم برای قهرمانی (حداقل دو امتیاز از هر بازی) یک امتیاز کم دارد. پرسپولیس در شرایطی این آمار را برجای گذاشت که در 5 هفته ابتدایی روی کاغذ کار دشواری نداشت اما مشکلات گلزنی به علاوه بدشانسی و شرایط عجیب آب و هوایی و زمین های نامساعد باعث شد بخش مهمی از امتیازهای بازی هایش از دست برود. حالا پرسپولیس در آستانه یک مقطع پنج هفته ای دشوار است و باید مقابل سه مدعی قهرمانی دیگر در همین مقطع بازی کند. تصور می کنید تیم یحیی از 5 بازی پیش رو چند امتیاز خواهد گرفت؟
 
*خواسته یحیی عملی شد
دیروز سازمان لیگ اعلام کرد بازی پرسپولیس مقابل ذوب آهن به جای چهارشنبه 10 دی، پنجشنبه 11 دی برگزار خواهد شد. پیش از این یحیی گل محمدی در مصاحبه خود تهدید کرده بود اگر فاصله بازی های تیمش از 6 روز کمتر شود در میدان حاضر نخواهد شد و حالا به نظر می رسد سازمان لیگ با بهانه ای دیگر تحت تأثیر این تهدید برنامه بازی پرسپولیس-ذوب آهن را تغییر داده که البته صدای اعتراض نساجی را هم درآورده است و آنها هم می خواهند یک روز بازی شان عقب بیفتد.
 
*سه بازی متوالی مقابل سه مدعی
به نظر می رسد مقطع پنج هفته ای دوم فصل برای پرسپولیس فوق العاده تعیین کننده و مهم باشد چراکه سرخ ها به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و تیمی که مدعی کسب قهرمانی پنجم متوالی است باید در سه بازی پشت سر هم مقابل سه مدعی جدی قهرمانی قرار بگیرد. پرسپولیس به ترتیب در تاریخ های 16، 22، و 29 دی ماه باید مقابل سپاهان، استقلال و فولاد قرار بگیرد که گرفتن بیشترین امتیاز ممکن از این سه حریف دشوار می تواند در راه قهرمانی تعیین کننده باشد. آخرین بازی پرسپولیس در این مقطع پنج هفته ای هم مقابل آلومینیوم اراک برگزار خواهد شد که روز 6 بهمن ماه در خانه حریف خواهد بود.
 
هرچند با غیبت تماشاگران در بازی های خانگی، پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم باشگاهی ایران بیشتر از هر تیمی از کرونا و خالی ماندن استادیوم ها متضرر شده اما همین که در زمین نسبتاً مسطح و باکیفیت آزادی بازی کند برایش بهتر و مقبول تر است. پرسپولیس در چهار بازی بعدی خود مقابل ذوب آهن، سپاهان، استقلال وفولاد در تهران و ورزشگاه آزادی بازی خواهد کرد و اگر مثل 4 بازی از 5 هفته ابتدایی بارندگی و شرایط جوی مشکل ساز نشود، می تواند شرایط تاکتیکی و فنی بهتری داشته باشد. فواصل بازی ها هم مناسب است و غیر از فاصله بازی بین ذوب آهن و سپاهان که 5 روز است بقیه فواصل مسابقات 6 و 7 روزه خواهد بود.


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن