ذوالفقارنسب: ادعای استقلالی ها سلیقه ای و عامه پسندانه است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 823 ] - دوشنبه, 8 دی 1399

ذوالفقارنسب: ادعای استقلالی ها سلیقه ای و عامه پسندانه است

سرمربی پیشین  پرسپولیس  ، ادعای مدیران استقلال درباره لزوم برابر بودن تعداد دیدارهای آبی پوشان با پرسپولیس در دربی پایتخت را فاقد ریشه کارشناسی دانس... 4 out of 5 based on 5 ratings.
ذوالفقارنسب: ادعای استقلالی ها سلیقه ای و عامه پسندانه است

سرمربی پیشین  پرسپولیس  ، ادعای مدیران استقلال درباره لزوم برابر بودن تعداد دیدارهای آبی پوشان با پرسپولیس در دربی پایتخت را فاقد ریشه کارشناسی دانس...

ارتش سرخ دات كام :

سرمربی پیشین پرسپولیس ، ادعای مدیران استقلال درباره لزوم برابر بودن تعداد دیدارهای آبی پوشان با پرسپولیس در دربی پایتخت را فاقد ریشه کارشناسی دانست.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت وگویی در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه های خارجی هم درباره لزوم برابری دیدارهای خود با رقبا، بیانیه صادر می کنند یا خیر، اظهار داشت: در کشورهای اروپایی برنامه بازی ها و حتی ساعت دیدارها را از ابتدا مشخص می کنند. سپس اگر اتفاقات غیرمترقبه مانند یخبندان یا مراسم ویژه ای رخ دهد، برنامه دیگری می ریزند و با حداقل پرسش و پاسخ از این شرایط خارج می شوند. کار منظم است و همه اطاعت می کنند.

«در ایران برنامه لیگ هر دو هفته اعلام می شود و بعد تغییر می کند.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: تیمی که دو بازیکن محروم دارد، تمامی عوامل خود را به کار می گیرد تا دیدار خود را به تعویق بیندازد. این به خاطر عدم ثبات مدیریتی در عوامل برگزارکننده مسابقات است. آنها اقتدار لازم را در تصمیمات خود ندارند که این یک هنر است.

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه یک مدیر موفق در تشکیلات دیگر لزوماً در سازمان لیگ موفق نمی شود، خاطرنشان کرد: چون فوتبال پیچیده است و نیاز به شخصیتی توانا دارد. بخشی از این حواشی به خاطر سهل پنداشتن برگزاری بازی ها از طرف برگزارکنندگان مسابقات است. همین باعث می شود باشگاه ها هم دچار مشکل شوند و خود باشگاه ها هم برای تعویق یک مسابقه، به امکانات خود متوسل می شوند.

ذوالفقارنسب با اشاره غیرمستقیم به اظهارات روز یکشنبه سرمربی استقلال گفت: بخش هایی از صحبت های سرمربی تیم تهرانی را می خواندم که شایسته لیگی در این سطح نیست. او خودش را دارای حق می دانست و از حریفش صحبت می کرد. این حرف ها بسیار عامه پسند و ناراحت کننده بود.

وی در مورد اینکه بسیاری از مربیان می گویند تیم شان زور کمی دارد، بیان کرد: برنامه ریزی مسابقات به منطق و برنامه ریزی مربوط است و زوری وجود ندارد. یک دیدار باید تنها با شرایط ویژه مانند اعلام عزای عمومی تعطیل شود، اما در لیگ ما بازی های بسیاری به تعویق می افتند. دیدارهای پرسپولیس به خاطر لیگ قهرمانان آسیا تعطیل بود. اگر به سلامت کار اعتماد شود و برگزارکنندگان مسابقات چندین سال با اقتدار کار خود را انجام دهند، اگر تغییری هم رخ دهد، همه مطمئن هستند که منطقی بر این تصمیم حاکم است و تصمیمات را می پذیرند.

«آیا ادعای استقلالی ها بابت لزوم برابر بودن تعداد دیدارها با پرسپولیس برای دربی، ریشه فنی و کارشناسی دارد یا خیر؟»، سرمربی پیشین استقلال در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: خیر. اتفاقاً بسیار سلیقه ای و عامه پسند است. خیلی ها می گویند این ادعا مطابق اصول فوتبال است، اما آقایان باید باشگاه ها را مجاب کنند و پاسخگو باشند. در کشورمان بازی ها را خیلی ساده عقب می اندازند و در مقابل تعویق دیداری که باید به روز دیگری موکول شود، مقاومت می کنند.

ذوالفقارنسب درخصوص تهدید باشگاه های لیگ برتری مبنی بر اینکه شاید در دیدارهای هفته های آینده به میدان نروند، تصریح کرد: این تصمیم گیری در گروی اقتدار سازمان لیگ است. اگر تیمی وارد بازی نشود، باید مطابق آیین نامه با آن برخورد کنند. این تیم باید جریمه پرداخت کند و نتیجه بازی 3 بر صفر به سود  حریف اعلام شود. اگر هم در آیین نامه چنین موردی نیامده است، باید در فدراسیون فوتبال تصمیم گیری شود.

وی درباره محکومیت باشگاه پرسپولیس به پرداخت 475 هزار یورو به علاوه پنج درصد سود سالیانه (بیش از 12 میلیارد تومان) به ماریو بودیمیر خاطرنشان کرد: مدیریت ضعیف چنین تبعاتی دارد و کسانی که اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه را انتخاب می کنند، باید پاسخگوی این موضوع باشند. این اتفاق واقعاً تأسف بار است و به جز این نمی توانم چیزی بگویم.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن