عبدی: بهترین گل جهان هم بدون قهرمانی فایده ای ندارد!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 546 ] - دوشنبه, 8 دی 1399

عبدی: بهترین گل جهان هم بدون قهرمانی فایده ای ندارد!

مهاجم جوان پرسپولیس به خبرورزشی گفت: در فوتبال حرفه ای قول نمی دهند اما تمام تلاش خودم را به خرج می دهم که بازیکن مفید و مؤثری برای پرسپولیس باشم. با پایان رق... 5 out of 5 based on 1 ratings.
عبدی: بهترین گل جهان هم بدون قهرمانی فایده ای ندارد!

مهاجم جوان پرسپولیس به خبرورزشی گفت: در فوتبال حرفه ای قول نمی دهند اما تمام تلاش خودم را به خرج می دهم که بازیکن مفید و مؤثری برای پرسپولیس باشم. با پایان رق...

ارتش سرخ دات كام :

مهاجم جوان پرسپولیس به خبرورزشی گفت: در فوتبال حرفه ای قول نمی دهند اما تمام تلاش خودم را به خرج می دهم که بازیکن مفید و مؤثری برای پرسپولیس باشم.
با پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با قهرمانی تیم اولسان هیوندای کره جنوبی، حالا وبسایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا با برگزاری یک نظرسنجی می خواهد بهترین گل این رقابت ها را انتخاب کند. AFC از 236 گلی که در این رقابت ها به ثمر رسیده 20 گل برتر را به عنوان نامزد بهترین گل انتخاب کرده است. در مرحله اول 10 گل نامزد در دور اول این نظرسنجی معرفی شدند که گل عبدی، مهاجم پرسپولیس به النصر در نیمه نهایی و گل شیخ دیاباته، مهاجم استقلال مقابل الاهلی عربستان نامزد شدند. ضمن اینکه آندرس اینیستا، ستاره اسپانیایی تیم ویسل کوبه ژاپن هم در این نظرسنجی حضور دارد. البته مهدی عبدی در فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز یک گل تماشایی به ثمر رساند اما 2 گلی که تیمش روی 2 اشتباه فردی و پنالتی خورد اجازه قهرمانی به پرسپولیس نداد. برخی به شوخی یا جدی عنوان می کنند که «مهدی عبدی در آسیا راحت تر از لیگ برتر خودمان گل می زند!» با همین سؤال مصاحبه با این مهاجم جوان اهل روستای قراخیل قائمشهر را شروع کردیم و...  

*( به شوخی) گل زدن در لیگ قهرمانان آسیا راحت تر از لیگ برتر ایران است؟
( می خندد) خودم هم خیلی این حرف را شنیدم اما واقعاً این طور نیست. گل زدن در آسیا آسان تر از لیگ برتر نیست.

*اما تو خیلی راحت تر در آسیا گل می زنی. گل زدن در نیمه نهایی و فینال آسیا از آن اتفاقاتی است که برای هر فوتبالیستی نمی افتد. کار بسیار بزرگی انجام دادی؟
شما لطف دارید اما این اتفاق با کمک همبازیانم و البته اعتماد آقایحیی و کادر فنی رخ داد. من یک مهاجم جوان هستم و شاید هر مربی دیگری بود به مهدی عبدی اعتماد نمی کرد اما کادر فنی پرسپولیس با وجود خیلی مسائل این فرصت را در اختیار من گذاشت. امیدوارم بتوانم باز هم به اعتماد مربیان پاسخ مثبت بدهم.

*غیرفعال کردن صفحه شخصی ات چقدر به گلی که در فینال زدی کمک کرد؟
من مخالف اینستاگرام نیستم اما احساس می کنم حالا تمرکز بیشتری روی فوتبالم دارم.

*اتفاقاً تصمیم درستی گرفتی در حالی که خیلی ها فقط تصمیمش را می گیرند اما دل شان نمی آید از اینستاگرام جدا شوند!
هرکس در زندگی تصمیمی براساس شرایط خودش می گیرد و قابل احترام است. من هم پس از مشورت با بزرگترها و مشاوران خوبی که دارم این تصمیم را در حال حاضر گرفتم.

*گل تو در نیمه نهایی لیگ قهرمانان نامزد عنوان بهترین گل قاره آسیا شده است. نظری نداری؟
بهترین گل آسیا؟ خوشحالم به این گل که با کمک همبازیانم زده شد توجه شده است اما دیگر بهترین گل جهان هم شود، فایده ای ندارد. البته از لطف و محبت هواداران پرسپولیس تشکر می کنم که به من رأی دادند ولی این عنوان بدون قهرمانی لذتی ندارد.

*شیخ دیاباته و آندرس اینیستا هم رقبای تو در این نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای گل برتر هستند؟
هر دو بازیکنان باکیفیت و خوبی محسوب می شوند اما همان طور که گفتم دوست داشتم لیگ قهرمانان آسیا با قهرمانی پرسپولیس به پایان می رسید. البته باید آن بازی را فراموش کرد چون مسابقات سختی پیش روی ماست.

*یکی از این بازی های سخت را در زادگاه خودت و در ورزشگاه شهید وطنی تجربه کردی. اغلب همبازیانت به شرایط زمین مسابقه اعتراض کردند. نظر تو چست؟
من یک مازندرانی هستم و به زادگاهم روستای قراخیل افتخار می کنم. این استان می تواند به راحتی 3 تیم در لیگ برتر داشته باشد چون همین الان هم بازیکنان مازندرانی زیاد و باکیفیتی در تیم های بزرگ و مطرح توپ می زنند. متأسفانه آن طور که باید و شاید به این استان توجه نمی شود و لیاقت نساجی و فوتبال مازندران استادیوم مجهز و شیک تری است. من می دانم تیم نساجی توسط بخش خصوصی و آقای رضا حدادیان به عنوان یک مازندرانی از جیب شخصی اداره می شود و وظیفه مسئولان استانی است ورزشگاهی درخور لیگ برتر بسازند.

*مشابه همین حرف ها را یحیی گل محمدی در نشست خبری بعد از بازی زد و حتی گفت کلنگ تخریب و بازسازی استادیوم وطنی را همین امروز بزنند؟
آقایحیی درست گفته است. آقای گل محمدی خودش در استان مازندران بازی و در تیم نساجی مربیگری کرده است. می داند چه استعدادهایی در این استان هستند و واقعاً آب گرفتگی و چمن مصنوعی جلوی یک بازی زیبا را از هر دو تیم گرفته بود.

*یکی، دو باری هم می توانستی گل بزنی که با بدشانسی مواجه شدی. اگر گل می زدی شادی می کردی؟
نه، به احترام مردم قائمشهر و هواداران نساجی در مازندران مطمئن باشید شادی نمی کردم. البته زمین و شرایط بازی هم اجازه نمی داد راحت بتوانید بازی کنید یا گل بزنید.

*گلزنی در لیگ برتر برای مهدی عبدی چقدر اهمیت دارد؟
گلزنی در هر بازی برای یک مهاجم خیلی خیلی اهمیت دارد. شغل و وظیفه ما گلزنی است ولی 3 امتیاز پرسپولیس از گلزنی من مهم تراست. این یک شعار نیست و با تمام وجود می گویم.

*بازی بعدی شما برابر ذوب آهن برگزار می شود. قول گلزنی می دهی؟
در فوتبال حرفه ای قول نمی دهند اما تمام تلاش خودم را به خرج می دهم که بازیکن مفید و مؤثری برای پرسپولیس باشم. اینکه گل بزنم یا نزنم در درجه دوم قرار می گیرد. مهم بردن و کسب 3 امتیاز برابر ذوب آهن است. البته می دانم حریف بسیار سرسختی است و به راحتی تسلیم نمی شود.

*بعد از آن هم باید به مصاف سپاهان دیگر تیم اصفهانی بروید. کدام یک سخت تر است؟
در لیگ 16 تیمی اصلاً حریف آسانی وجود ندارد. همه تیم ها برای امتیاز و نتیجه گیری بازی می کنند و جلوی پرسپولیس انگیزه دارند. ما هم مدافع عنوان قهرمانی هستیم و برای رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس با تمام انرژی و وجود خودمان خواهیم جنگید.

*به عنوان سؤال آخر فکر می کنی در دربی پیش رو هم موفق به گلزنی شوی؟
هنوز دو بازی دیگر داریم و زود است بخواهم درباره دربی حرف بزنم.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر آلومینوم راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ماشین سازی
ماشین سازی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
شنبه, 11 بهمن 1399 / ساعت : 16:55
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن