فتح آبادی: رمضانی در شش و هجده قدم مستقر شود تا گل بزند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 435 ] - سه شنبه, 9 دی 1399

فتح آبادی: رمضانی در شش و هجده قدم مستقر شود تا گل بزند

غلامرضا فتح آبادی یکی از برترین سرزن های تاریخ فوتبال ایران است که نامش در کنار سایر بزرگان و مهاجمان سرزن فوتبال ایران باقی مانده است؛ مهاجمی که سابقه بازی د... 5 out of 5 based on 3 ratings.
فتح آبادی: رمضانی در شش و هجده قدم مستقر شود تا گل بزند

غلامرضا فتح آبادی یکی از برترین سرزن های تاریخ فوتبال ایران است که نامش در کنار سایر بزرگان و مهاجمان سرزن فوتبال ایران باقی مانده است؛ مهاجمی که سابقه بازی د...

ارتش سرخ دات كام :

غلامرضا فتح آبادی یکی از برترین سرزن های تاریخ فوتبال ایران است که نامش در کنار سایر بزرگان و مهاجمان سرزن فوتبال ایران باقی مانده است؛ مهاجمی که سابقه بازی در دو تیم سرخابی پایتخت را دارد. خوش و بش با این پیشکسوت به یادماندنی و استفاده از تجاربش در امر سرزنی بهانه ای شد تا دقایقی پای صحبت های یکی از سرزنان اسبق قهار فوتبال ایران بنشینیم.
 
*الگوی شما در سرزنی چه مهاجم یا مهاجمانی بودند؟
 در فوتبال ایران مهاجمان بزرگ زیادی حضور داشتند اما با احترام به تمامی آنها الگوهای سرزنی من غلامحسین مظلومی و همایون بهزادی بودند، در واقع از لحاظ فنی این دو مرحوم در زمان فوتبال شان الگوهای من بودند و همیشه سعی می کردم نوع و روش بازی آنها را با دقت کامل تماشا کنم؛ بزرگانی که واقعاً بهترین بودند و ان شاءالله روح شان قرین رحمت الهی قرار بگیرد.
اما از نظر بعضی ها کریم باوی بهترین سرزن فوتبال ایران است.

 ما در امر سرزنی چند نوع سرزدن و پرش داریم که فکر می کنم آقاکریم پرش سه گام می زد و خوب می پرید اما مهاجمانی داریم که درجا خیلی خوب می پریدند که اگر حمل بر خودستایی نشود خودم در این امر بهترین بودم. این نوع سرزدن و پریدن تکنیک خاص خودش را دارد. در حال حاضر هم ما مدافعی مثل سیدجلال را داریم که درجا عالی می پرد و یکی از نکات برجسته این مدافع خوب با وجود سن و سالش استفاده و پریدن درجا به شکل بسیار خوبش است که توانسته در ضربات هوایی هم مانند دفع کردن ضربات زمینی از او چهره ای موفق بسازد.

*دوست داریم از شما در مورد آرمان رمضانی هم بپرسیم چون شما متخصص سرزنی هستید. به نظرتان چگونه باید از این مهاجم استفاده شود تا او بیشترین کارآیی را داشته باشد؟
 آرمان رمضانی، مهاجم بسیار خوش قد و قامتی است که باید بیشتر از این به او روحیه بدهند تا او به بیشترین و بالاترین مرتبه روحی برسد. رمضانی باید زوج عبدی در خط حمله و بیشتر از او استفاده شود. عبدی خودش را در پرسپولیس اثبات کرده؛ مهاجمی که روی زمین بهتر از هوا کار می کند از همین رو زوج عبدی که روی زمین تبحر دارد و آرمان که تخصصش بیشتر بازی هوایی است، می تواند به خط حمله پرسپولیس صلابت بیشتری بدهد. من فکر می کنم دقایق استفاده از رمضانی باید بیشتر شود. او در بازی مقابل نساجی خوب کار کرد و روی گل هم تأثیرگذار بود اما این مهاجم هنوز در کانون توجه اصلی کادر فنی قرار نگرفته در حالی که با روشی خاص حتماً می توان از او بیشترین بهره را گرفت.

*منظورتان این است که فقط از او در امر زدن و به قولی ساباندن توپ های اول برای بقیه عناصر تهاجمی استفاده نکنیم؟
 دقیقاً منظور من همین بود. وقتی بازیکنی و سرزنی مانند آرمان رمضانی دارید که قادر است ضربات سرش را بالای سر هر مدافعی بزند باید توپ ها را بین خط هجده و شش قدم برای او ارسال کنید تا او در نقش گلزن ظاهر شود و ساختن گل اولویت دوم او باشد. قطعاً اعتماد به نفس بیشتر و بازی دادن دقایق بیشتر حتماً می تواند به سود پرسپولیس و آرمان رمضانی باشد.

*خود شما هم در زمان بازی تان در پرسپولیس و استقلال بیشتر نقش سازنده گل را داشتید یا سرزنی قهار؟
 در استقلال با روش 2-4-4 بازی می کردیم و من جلوی چنگیز بازی می کردم. در پرسپولیس هم که بودم روش بازی مان 3-3-4 بود و من و علی پروین و بازیکنی دیگر جلوتر از بقیه بازی می کردیم. یادم هست زمانی که قانون استفاده از بازیکنان بالای 27 سال برداشته شد و مرحوم ناصر حجازی و علی پروین به فوتبال شان ادامه دادند من بیشترین پاس گل ها را با ضربه سر برای علی آقا در یک فصل فراهم ساختم که علی آقا بیشترین گل ها را زد و ایشان در تقدیری از من گفته بودند که مربیان تیم ملی از بازیکنی با خصوصیات سرزنی من غافل نشوند.

*گویا برای خودتان هم اتفاق بدی افتاده.
 متأسفانه از ناحیه ران دچار شکستگی شدم اما توکلم به خداست هرچند دوست دارم در این رابطه از حاج ابوالفضل انصاری خیلی تشکر کنم که بعد از مشکلی که برایم به وجود آمد خیلی به من لطف و محبت داشتند. یک چیز دیگر را هم فراموش کردم که بگویم؛ وقتی برای بازیکنی مشکل گلزنی به وجود می آید بهتر است برایش یک روانشناس بگیرند تا به او مشاوره بدهد. مثلاً در مورد آرمان رمضانی هم باید از یک روانشناس استفاده کنند؛ موضوعی که خیلی می تواند به آرمان کمک کند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر فولاد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن