شجاعی: برای قهرمانی پرسپولیس با چنگ و دندان می جنگیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 599 ] - سه شنبه, 9 دی 1399
شجاعی: برای قهرمانی پرسپولیس با چنگ و دندان می جنگیم

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس به خبرورزشی گفت: بازی سنگینی قبل از دربی داریم. ترجیح می دهم فعلاً فقط به ذوب آهن اصفهان فکر کنم. دیدار نساجی مازندران و پرسپولیس در...

ارتش سرخ دات كام :

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس به خبرورزشی گفت: بازی سنگینی قبل از دربی داریم. ترجیح می دهم فعلاً فقط به ذوب آهن اصفهان فکر کنم.

دیدار نساجی مازندران و پرسپولیس در حالی در زمین آب گرفته شهید وطنی قائمشهر با تساوی یک - یک به پایان رسید که علی شجاعی یکی از خوب های میدان بود. شماره 23 پرسپولیس از دقیقه 46 به جای احسان پهلوان وارد زمین شده و به عنوان هافبک چپ بازی کرد. در ادامه این مسابقه عجیب وقتی در دقیقه 67 سعید آقایی تعویض شد و از زمین بیرون رفت، علی شجاعی عقب تر رفت و به عنوان دفاع چپ هم نمایش خوبی ارائه داد. 

شجاعی که فصل گذشته پیراهن شماره 10 تیم نساجی را می پوشید به لطف سابقه بازی در این تیم و ورزشگاه شهید وطنی عملکرد بهتری ارائه داد و حتی اگر کمی خوش شانس بود می توانست گلزن این دیدار هم لقب بگیرد. آخرین صحبت های علی شجاعی را می توانید در زیر بخوانید. 

*به نظر می رسید تو به نسبت سایر بازیکنان پرسپولیس با زمین چمن ورزشگاه وطنی آشناتر باشی؟
من دو فصل خاطره انگیز را با پیراهن تیم خوب و پرطرفدار نساجی پشت سر گذاشتم. همیشه از این تیم خاطرات خوبی در ذهن دارم ولی واقعاً شرایط زمین در این بازی اخیر با قبل فرق داشت!

*چطور؟!
اگر دقت می کردید متوجه می شدید نقاط مختلفی از زمین دچار آب گرفتگی شده بود و شرایط خوبی برای برگزاری یک مسابقه فوتبال وجود نداشت. اصلاً نمی شد تاکتیک خاصی استفاده کرد و اغلب مجبور می شدیم پاس های بلند بدهیم. من چون در نساجی بازی کردم می دانم اعضای این تیم و مالک و مدیران نساجی هم دوست ندارند در چنین زمینی بازی کنند. 

*چرا؟
ما فصل گذشته در نساجی دو بازیکن خوب خودمان را به خاطر چمن مصنوعی از دست دادیم. احسان قهاری و مجتبی ممشلی دو بازیکن اصلی نساجی رباط صلیبی پاره کردند و خود نساجی مازندران بیش از همه از این موضوع متضرر شده است. امیدوارم مسئولان استان مازندران فکری به حال این تیم و ورزشگاه محل بازی نساجی کنند. 

*استقبال قائمشهری ها و همبازیان سابقت از تو چطور بود؟
عالی و مثل همیشه فوق العاده بودند. گفتم که ممنون محبت های این عزیزان بوده و هستم. 

*فکرش را می کردی در این مسابقه بازی کنی؟
به هرحال ما بازیکنان وظیفه داریم همواره خودمان را آماده و مهیای بازی نگه داریم. امیدوار بودم بازی کنم و آقایحیی هم لطف کرد و این فرصت را در اختیارم قرار داد. 

*عملکرد خوبی هم داشتی. از دقیقه 46 وارد زمین شدی و در 2 پُست هافبک و دفاع چپ بازی کردی. توضیح می دهی؟
دستور کادر فنی بود و من فقط به وظایف خودم عمل کردم. دوست داشتم به تیم خودم کمک کنم و امیدوارم توانسته باشم جواب اعتماد کادر فنی را بدهم. 

*اگر بدشانس نبودی گل هم می زدی؟
مهم این بود که در آن شرایط نبازیم و حتی پرسپولیس می توانست برنده از زمین خارج شود. بیشتر دوست داشتم پاس گل بدهم ولی بدشانسی و عملکرد خوب مدافعان و دروازه بان نساجی اجازه نداد گل های بیشتری بزنیم و برنده شویم. 

*هر چند زمین بازی مناسب برگزاری یک مسابقه لیگ برتری نبود اما بازیکنان دو تیم با همه وجود بازی می کردند. شما هم در نیمه دوم خیلی با روحیه و انگیزه زیاد بازی کردید. درست است؟
به هرحال گل خورده بودیم و باید جبران می کردیم. همه ما برای موفقیت پرسپولیس با چنگ و دندان می جنگیم و در لیگ برتر هم بازی دوستانه ای وجود ندارد. همه تیم ها می آیند جلوی پرسپولیس خودی نشان دهند. 

*خودت هم زمانی که در نساجی بازی می کردی انگیزه بیشتری جلوی پرسپولیس داشتی؟
این یک مسئله طبیعی است. همه بازیکنان و تیم ها می خواهند جلوی پرسپولیس یا استقلال خودشان را نشان دهند. با این حال این پرسپولیس یک تیم بزرگ و تسلیم ناپذیر است. 

*در دقیقه 69 بازی با نساجی اگر اشتباه نکنیم حامد لک توپ فرزاد زامهران را با پا دفع کرد و توپ جلوی پای مهاجم نساجی افتاد که دوباره شوت کرد اما سیدجلال خودش را جلوی توپ انداخت تا ضربه اش تبدیل به گل دوم میزبان نشود. نکته جالب آنکه پس از این دفع توپ فوق العاده، سیدجلال حسینی نه هیجان زده شد و نه شلوغش کرد و نه خودش را به زمین انداخت بلکه به سایر بازیکنان پرسپولیس و همبازیانش اشاره کرد به سمت دروازه نساجی بروند و گل بزنند. این یک صحنه ویژه و کاری حرفه ای از سوی کاپیتان شما بود. نظری نداری؟
واقعاً همین طور است. پرسپولیس بزرگ ترهای حرفه ای و کاربلدی دارد. آقا سیدجلال حسینی خودش یک کلاس درس برای من جوان و بقیه بازیکنان جوان تر تیم است. با حضور کاپیتان و بزرگ ترهای با تجربه و حرفه ای است که پرسپولیس در زمین به راحتی تسلیم نمی شود. 

*مصاحبه ای از قول الگوی فنی ات پائولو دیبالا می خواندیم که توضیح جالبی درباره شادی پس از گل های خود داده و گفته بود از فیلم گلادیاتور الگوبرداری کرده است. نظر تو چیست؟
 من هم معتقدم فوتبال یک جنگ تمام عیار است. هر تیمی یا بازیکنی که بیشتر بدود و بجنگد موفق می شود. پائولو دیبالا شاید یک بازیکن تکنیکی و ظریف به نظر برسد اما اگر بیشتر دقت کنید متوجه می شوید در زمین برای هر توپ می جنگد و زحمت می کشد. من هم دوست دارم همیشه جوری بازی کنم و بجنگم که شرمنده مربیان، همبازیان یا هواداران تیم خودم نشوم. 

*بازی با نساجی مازندران به پایان رسید و حالا شما باید دیدار معوقه خود با ذوب آهن اصفهان را برگزار کنید. فکر می کنی 3 امتیاز این بازی را به دست بیاورید؟
این یک هدف است. ما مدافع عنوان قهرمانی هستیم و این بار در استادیوم آزادی بازی می کنیم. این بازی خیلی اهمیت دارد و می خواهیم برنده از زمین خارج شویم. هر چند متأسفانه به دلیل پروتکل های بهداشتی و شیوع ویروس کرونا از نعمت داشتن تماشاگر خودی در استادیوم آزادی محروم هستیم. بدون تماشاگر شدن مسابقات خیلی به ضرر تیم های پرطرفداری مثل پرسپولیس است. 

*اگر جلوی ذوب آهن بازی کنی دوست داری اولین گل لیگ برتری خودت را برای پرسپولیس بزنی؟
من تابع تصمیم آقا یحیی سرمربی تیم هستم. اگر هم فرصت بازی مقابل ذوب آهن نصیبم شود بیشتر دوست دارم پاس گل بدهم. پاس گل دادن هم به اندازه گلزنی لذت بخش است. 

*و بالاخره اینکه دربی تهران قرار است روز دوشنبه 22 دی برگزار شود. این مسابقه را چطور پیش بینی می کنی؟
ما بازی سنگینی همان طور که خودتان گفتید قبل از دربی داریم. ترجیح می دهم فعلاً فقط به ذوب آهن اصفهان فکر کنم!


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن