نقش بزرگ ایرج عرب در بدهی هنگفت باشگاه به بودیمیر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 313 ] - چهارشنبه, 10 دی 1399

نقش بزرگ ایرج عرب در بدهی هنگفت باشگاه به بودیمیر

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس نقش زیادی در محکومیت این باشگاه در پرونده مهاجم کروات خود دارد. در تاریخ 19 دی سال 1397 بود که باشگاه پرسپولیس در خبری رسمی اعل... 5 out of 5 based on 1 ratings.
نقش بزرگ ایرج عرب در بدهی هنگفت باشگاه به بودیمیر

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس نقش زیادی در محکومیت این باشگاه در پرونده مهاجم کروات خود دارد. در تاریخ 19 دی سال 1397 بود که باشگاه پرسپولیس در خبری رسمی اعل...

ارتش سرخ دات كام :

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس نقش زیادی در محکومیت این باشگاه در پرونده مهاجم کروات خود دارد.

در تاریخ 19 دی سال 1397 بود که باشگاه پرسپولیس در خبری رسمی اعلام کرد که ماریو بودیمیر مهاجم کروات با قراردادی یک و نیم ساله به پرسپولیس پیوست. همان زمان گفته می شد که قرارداد بودیمیر با پرسپولیس چیزی حدود 500 هزار یورو ارزش دارد که برای مهاجمی در سطح بودیمیر قراردادی بسیار سنگین بود. بودیمیر در مدت حضورش در پرسپولیس توانست گل هت تریک قهرمانی را در بازی با پارس جنوبی جم به ثمر برساند و یک گل هم در لیگ قهرمانان آسیا به ثبت رساند.

پس از پایان نیم فصل حضور بودیمیر در پرسپولیس و جدایی برانکو از جمع سرخپوشان، ماریو بودیمیر هم به علت آنچه عدم پرداخت حقوق و مطالباتش اعلام شد از پرسپولیس جدا و قراردادش را فسخ کرد. در آن زمان بودیمیر وقتی متوجه شد که مدیریت وقت باشگاه پرسپولیس و ایرج عرب برنامه ای برای پرداخت مطالبات او ندارند از پرسپولیس به فیفا شکایت کرد و به دنبال گرفتن طلبش رفت.

بودیمیر ادعا کرد بود 148 هزار یورو از پرسپولیس حقوق طلبکار است و این پول را می خواهد. وقتی مشخص شد باشگاه و ایرج عرب برنامه ای برای پرداخت این پول ندارند، بودیمیر به فیفا شکایت کرد و غیر از 148 هزار یورو حقوق، درخواست غرامت 327 هزار یورویی هم کرد. حالا با اعلام دفتر حل اختلاف فیفا، این شکایت تایید شده و باشگاه پرسپولیس باید 148 هزار یورو بابت حقوق معوقه بودیمیر و 327 هزار یورو بابت غرامت که این بازیکن، به این مهاجم کروات پرداخت کند. یعنی در مجموع باشگاه پرسپولیس رسما به پرداخت 475 هزار یورو به علاوه پنج درصد سود سالیانه به بودیمیِر محکوم شده است و باید تا دو ماه آینده این مبلغ را پرداخت کند وگرنه از سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم خواهد شد. ضمن اینکه امکان اعتراض و رسیدگی به این پرونده در دادگاه CAS وجود ندارد.

اگر در زمان ایرج عرب به موقع و به درست در خصوص این موضوع ورود می شد هیچگاه پرسپولیس چنین حکمی را تجربه نمی کرد. همان زمان که بودیمیر از پرسپولیس شکایت کرد اگر مدیریت وقت پرسپولیس به موقع عکس العمل نشان داده بود یا دفاع خوبی در این خصوص انجام می داد یا پیگیر دفاعیات خودش بود و به موقع در زمان خودش به این پرونده رسیدگی می کرد هیچگاه چنین حکم علیه پرسپولیس صادر نمیشد.

به غیر از ایرج عرب، محمد حسن انصاری فر هم در این پرونده مقصر است چرا که او هم می توانست در زمان مدیریت در پرسپولیس به این موضوع ورود کند و به دنبال حل و فصل آن برود اما کارهای مهم تری مانند خرید کت و شلوار و جوراب از حساب پرسپولیس داشت و به این مهم نرسید. اگر ایرج عرب که در زمان مدیریت او در ابتدای فصل بودیمیر از پرسپولیس جدا شد و بعد از آن محمد حسن انصاری فرد کمی دلسوزانه رفتار می کردند به این پرونده ورود می کردند باشگاه پرسپولیس در شرایط فعلی چنین ضرر هنگفتی نمی داد.

مدیری مثل ایرج عرب یا حتی محمدحسن انصاری فرد که چنین ضرر و زیان های هنگفتی را به پرسپولیس وارد کردند آیا بابت عملکردشان پاسخگو خواهند بود یا خیر؟ آیا آنها جوابگو هستند که چطور با رفتار خود و چطور با تصمیمات غیر عقلانی خود ضرری هنگفت به بیت المال زدند و کاری کردند تا از جیب یک باشگاه دولتی چنین مبلغی هزینه شود؟

شاید این یک تجربه بزرگ برای مدیران تصمیم گیرنده در سطح کلان ورزش باشد که هر کسی را به عنوان مدیر و تصمیم گیرنده در باشگاه های بزرگی مثل پرسپولیس انتخاب نکنند چون نتیجه چنین انتخاباتی چنین ضررهای سنگینی را از نظر مادی و معنوی بر جا می گذارد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن