یوسفی: پرسپولیس مشکل گلزنی دارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 281 ] - چهارشنبه, 10 دی 1399
یوسفی: پرسپولیس مشکل گلزنی دارد

رحیم یوسفی، هافبک میانی پرسپولیس در خصوص بسیاری از موارد ریز و درشت این فصل سرخ پوشان صحبت می کند. او در بین حرف هایش به مشکل پرسپولیس در این فصل اشاره می کند...

ارتش سرخ دات كام : رحیم یوسفی، هافبک میانی پرسپولیس در خصوص بسیاری از موارد ریز و درشت این فصل سرخ پوشان صحبت می کند. او در بین حرف هایش به مشکل پرسپولیس در این فصل اشاره می کند و عدم گلزنی را مشکل اصلی سرخ پوشان در برد می داند.
 
*در خصوص شرایط پرسپولیس در رقابت های این فصل به لحاظ فنی چه صحبتی دارید؟
 پرسپولیس واقعاً خیلی خوب بازی می کند، توپ در زمین خیلی خوب به چرخش درآمده و انتقال توپ به خوبی در زمین صورت می گیرد، اما در گلزنی مشکل دارد. باید اتفاقات را در امر گلزنی محاسبه نکرد چون اتفاقات امری تعیین کننده در گلزنی و نتیجه گیری یک تیم محسوب نمی شوند و اصلاً نمی توان به آن دل خوش کرد. در واقع ما الان عبدی را در پرسپولیس داریم که مهاجم خوبی است اما در امر گلزنی صددرصد موفق نیست، ضمن اینکه او در امر گلزنی بسیار تنهاست و آرمان رمضانی تا کنون با وجود بهره بردن از فیزیک خوب و قدرت گلزنی، نتوانسته مکمل خوبی برای عبدی باشد. زمان ما فرشاد پیوس در پرسپولیس یک چارچوب شناس عالی بود ضمن اینکه مهاجمان خوب دیگری هم داشتیم که مکمل خوبی برای فرشاد بودند و در امر گلزنی او را یاری می کردند اما در حال حاضر جای یک مهاجم ششدانگ در پرسپولیس خالی است. تیم ها در حال حاضر در یک سطح هستند و خلاقیت و گلزنی می تواند وجه تمایز یک تیم با تیم دیگر باشد، نکته ای که برای همه تیم ها بسیار حائز اهمیت است و متأسفانه پرسپولیس از این کمبود رنج می برد و این نقیصه کاملاً در پرسپولیس مشهود است و به چشم می آید.

*اما در حال حاضر پرسپولیس تا نیم فصل نمی تواند بازیکن جدیدی جذب کند و در خط دفاع میانی و خط حمله باید با همین موجودی اش کار را پیش ببرد!
من فکر می کنم با تجربه سیدجلال و کنعانی زادگان و نظم خوبی که در سازمان دفاعی یک تیم وجود دارد پرسپولیس در خط دفاعی مشکلی نخواهد داشت، اما جای خالی عیسی آل کثیر در خط حمله واقعاً خالی است و به چشم می آید از همین رو من واقعاً نگران مشکل گلزنی و خط حمله پرسپولیس هستم. پرسپولیس کار سختی را پیش رو دارد و تا کنون چند مساوی بد را در لیگ متحمل شده است؛ مشکلی که به نظرم اگر ادامه داشته باشد و این تیم نتواند امتیازات نیم فصل اول را خوب جمع و جور کند برای قهرمانی به مشکل خواهد خورد. تجربه ثابت کرده تیم های قهرمان معمولاً در نیم فصل اول امتیازات را به خوبی جمع کرده و در نیم فصل با ادامه روند موفق شان در پایان قهرمان می شوند؛ کاری که در چند سال گذشته به خوبی آن را در پرسپولیس شاهد بودیم. پرسپولیس هم در حال حاضر عالی بازی می کند و بازیکنانش خوب می جنگند و می دوند اما تمام کننده نداشتن مشکل بزرگ تیم است، مثلاً در همین بازی مقابل نساجی، پرسپولیس باید با چند گل اختلاف نساجی را شکست می داد اما استفاده نکردن از موقعیت های متعدد نتیجه ای بهتر از تساوی را برای پرسپولیس دربر نداشت.

*پرسپولیس قبل از دربی پایتخت از پس دو تیم اصفهانی در امر نتیجه گیری برمی آید؟
 پرسپولیس نمی بازد و من در این مهم شکی ندارم اما برای فاز تهاجمی یحیی باید فکر اساسی برای تیمش داشته باشد تا به طریقی مشکل گلزنی را حل کند وگرنه در دو بازی پیش رو و بازی های نیم فصل مشکلات پرسپولیس بزرگتر و به نوعی عیان تر خواهد شد.

*خوب بازی کردن نمی تواند منجر به گلزنی یا راهکاری برای برون رفت از بحران گلزنی شود؟
 علی آقا در زمان بازیگری خودمان می گفت بچه ها، هرطور شده باید در کنار خوب بازی کردن حتماً برنده شوید و این نصیحت همیشه آویزه گوش ما بود به همین دلیل همیشه طوری بازی می کردیم که در همان نیمه اول بخصوص نیم ساعت اول کار حریفان را بسازیم و یکسره کنیم و شخصیت بزرگ تیم مان به گونه ای بود که حتی اگر در معدود بازی هایی، نمایش بدی هم ارائه می دادیم سعی می کردیم بازی را ببریم چون به قول علی آقا وقتی برنده شوید بد بازی کردن تان هم به چشم نمی آید و همه فقط در پایان بازی از این نکته حرف می زنند که تیم با چند گل پیروز شد و حرفی از کیفیت بازی نمی زنند.

*حرف آخر و...
 در حال حاضر در بازی های سه امتیازی، مساوی یعنی از دست دادن دو امتیاز و در شرایط فعلی مساوی با باخت خیلی فرق نمی کند از همین رو پرسپولیس باید در نیم فصل اول در تمام بازی هایش بخصوص بازی های خانگی اش پیروز و تساوی هایش باید تمام شود چون تیم های مدعی دیگر نظیر سپاهان خیلی سرسخت مشغول امتیاز جمع کردن هستند از همین رو نباید اجازه داد تا بقیه مدعیان فاصله امتیازی در جدول بیندازند، ضمن اینکه برد در بازی های مستقیم نظیر دیدار با سپاهان برای پرسپولیس حیاتی است تا سرخ پوشان با روحیه خوب راهی دربی شوند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر فولاد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن