شکست با دفاع بد سه نفره!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 651 ] - چهارشنبه, 10 دی 1399
شکست با دفاع بد سه نفره!

یکی از بزرگ ترین مشکلات و معضلات فوتبال کشورمان که هنوز که هنوز است با سابقه 20سال برگزاری لیگ برتر فوتبال جدی گرفته نمی شود، مسائل حقوقی است که باعث شده همیش...

ارتش سرخ دات كام :

یکی از بزرگ ترین مشکلات و معضلات فوتبال کشورمان که هنوز که هنوز است با سابقه 20سال برگزاری لیگ برتر فوتبال جدی گرفته نمی شود، مسائل حقوقی است که باعث شده همیشه تیم های ایرانی در دعاوی بین المللی حکم بازنده را در دست داشته باشند و با همین اتفاق هزینه های گزافی بابت این موضوع پرداخت کرده اند و شاید اگر بخواهیم دم دستی ترین آنها را مثال بزنیم، پرونده هایی نظیر مارک ویلموتس، مانوئل خوزه، کنستانت و بسیاری دیگر از بازیکنان و مربیان خارجی که بعد از عدم دریافت حق و حقوق شان به فیفا و سایر مراجع قضایی در فوتبال رجوع کردند.
با اینکه دیده می شود در چند سال گذشته نگاه باشگاه ها به مسائل، حقوقی تر از قبل شده است اما بازهم می بینیم فوتبال ما نمی تواند حتی در پرونده هایی که به طور قطع حق با آنهاست هم کاری را از پیش ببرد و این برای فوتبال ما به یک عادت تبدیل شده که قرار است تمامی پرونده های بین المللی را واگذار کنیم و شاید ترس از همین واگذاری هاست که در اختلافاتی مانند پرونده آنتونی استوکس می ترسیم که شکایت خود را به فیفا ارائه کنیم.

 زمان خریدن تنها استراتژی مدیران سابق پرسپولیس
در طول چند سال گذشته پرسپولیسی ها مدیران زیادی را بالای سر خود دیده اند. برخی از آنها روزهای موفقی را در این باشگاه سپری کرده و توانسته اند جایگاه خاصی در دل هواداران برای خودشان دست وپا کنند و برخی از آنها هم مدیرانی بودند که با توجه به عملکردشان از همان روزهای ابتدایی موردانتقاد هواداران باشگاه قرار داشتند و البته نتوانستند مدت زمان زیادی کار خود را در این باشگاه دنبال کنند.
اما موضوعی که بین تمامی این مدیران محبوب و غیرمحبوب دیده شد، این بود که همه آنها در قبال خارجی های باشگاه نتوانستند دست به کار بزرگی بزنند و همیشه از همان ابتدا دست هایشان به علامت تسلیم در مقابل این بازیکنان و مربیان بالا بود و تنها موضوعی که درآنها به صورت مشترک دیده می شد، صحبت هایی درخصوص توافق با نفرات خارجی خارج از کمیته انضباطی فیفا و دیوان عدالت ورزش بوده که البته در اکثر مواقع در حد یک شعار باقی مانده است.
آنها برای مدیریت پرونده های حقوقی تنها یک استراتژی را در دستور کار خود قرار داده اند و آن هم خرید زمان با کش دادن روند پیگیری پرونده بوده تا شانس خود را برای انداختن بدهی خارجی ها بر گردن مدیر بعدی امتحان کنند یا اینکه با شعار از این ستون به آن ستون فرج است، به امید از راه رسیدن یک اسپانسر قلدر و پرشدن خزانه باشگاه و پرداخت این بدهی ها بنشینند.
درخصوص پرونده بودیمیر هم به همین ترتیب بوده و مدیران سرخ که جای هیچ گونه دفاعی از خود در این پرونده نمی دیدند به وکیل ابتدایی پرونده گفته بودند که تنها هدف شان از دفاعیات شان خرید زمان برای باشگاه است تا آنها بتوانند در زمان مناسبی نسبت به تسویه حساب با این بازیکن کروات اقدام کنند.

 وکیلی که وکالت نداشت!
اولین دفاعیات و لوایح پرسپولیس در قبال شکایت ماریو بودیمیر در پرسپولیس، زمان مدیریت محمدحسن انصاری فرد اتفاق افتاد و او که تازه و حدود دوماه بود که بر سر کار آمده بود با اعلام وصول شکایت این بازیکن کروات فصل هجدهم سرخ ها با چالشی جدی مواجه شده و به دنبال راه حل برای حل این مشکل افتاد.
اما با توجه به خزانه خالی باشگاه، روزهای سخت باشگاه درقبال شکایت برانکو و دستیارانش و همچنین بدهی هایی که باشگاه به اعضای تیم داشت، او کم ریسک ترین کار را مدیریت این پرونده و خریدن زمان برای خودش قلمداد کرد و در این مسیر از یک وکیل حقوقی فوتبال که خارج از باشگاه حضور داشت، درخواست کرد وکالت این پرونده را در اختیار بگیرد و لایحه دفاعی باشگاه را برای دفاع آماده کند.
نکته جالب در این بین این بود که باشگاه از این وکیل فوتبال خواسته بود با توجه به زمان کمی که در اختیار دارند، ابتدا لایحه دفاعی را براساس مستندات تهیه کرده و دراختیار آنها قرار دهد تا مدیران سرخ این فرصت را داشته باشند که خیلی زود آن را به فیفا ارسال کنند و بعد از آن روند اعطای وکالت این پرونده به وکیل موردنظر داده شود.
وکیل بخت برگشته که به حرف مدیران پرسپولیس اطمینان داشت، در 48 ساعت و گذاشتن تمامی وقت خود برای نوشتن لایحه دفاعی پرسپولیس، آن را به باشگاه تحویل داد اما نکته جالب اینجاست که او از فردای تحویل لایحه دفاعی به مدیران سرخ به دنبال گرفتن وکالت برای پیگیری این پرونده اقدام کرد اما هربار توسط آنها به فردا و پس فردا کشید و درنهایت هم این وکالت به آقای وکیل داده نشد تا ناراحتی این فرد از انصاری فرد و همکارانش را در پی داشته باشد.

 لایحه دوم توسط کارمند حقوقی باشگاه تنظیم شد
پرسپولیسی ها که موفق شده بودند با لایحه ای که از یکی از وکلای فوتبال دریافت کرده بودند، دفاعیات خود را در زمان مقررشده توسط فیفا به کمیته انضباطی ارسال کنند، در انتظار حکم این کمیته نشستند و خیال شان هم راحت بود که با توجه به قرارداد بودیمیر با لوکوموتیو کرواسی، می توانند بخش قابل توجهی از پول این بازیکن را نپردازند.
اما درنهایت آنها توسط فیفا نقره داغ شدند و فیفا مابه التفاوت قرارداد بودیمیر با تیم جدیدش را نسبت به قراردادی که با پرسپولیس داشت را هم محاسبه کرده و سرخ ها را به پرداخت 475هزار یورو محکوم کردند.
مدیران سرخ که تصورش را نمی کردند درنهایت محکوم به پرداخت این مبلغ شوند، کار خود را برای اعتراض به این پرونده و بردن آن به استیناف فیفا آغاز کردند. اما با توجه به رفتاری که آنها با نگارنده لایحه اول کرده بودند، این بار نوشتن لایحه جدید را به یکی از کارمندان معاونت حقوقی باشگاه واگذار کردند. جالب است که این بار هم آنها در فاصله چند روز مانده به پایان مهلت دفاع شان کار را برای نوشتن لایحه جدید آغاز کردند.
موضوع زمانی عجیب و غریب می شود که بدانید کارمند حقوقی باشگاه این لایحه را بدون اینکه لایحه اول باشگاه را مطالعه کند، تنظیم کرده و دلیل این کار را هم نداشتن زمان کافی در اختیارش بیان کرده است تا دفاعیات سرخ ها در گام اول با گام دوم زمین تا آسمان متفاوت باشد!
هرچند این رویه تنها مربوط به پرسپولیس و مدیرانش نیست و تقریبا تمامی تیم های ایرانی اعتقاد چندانی به وحدت رویه در بخش حقوقی نداشته و با توجه به اینکه امیدی برای پیروزی در پرونده های بین المللی ندارند، آنها را باری به هرجهت پیش می برند.

 لایحه سوم را وکیل نوشت
اینکه سرخ ها برای پیگیری یک پرونده بنابر دلایلی وکیل خود را عوض کنند اصلا موضوع بدی نیست و شاید این اتفاق در بسیاری از پرونده ها هم رخ بدهد اما اینکه وکیل جدید بدون در نظر گرفتن دفاعیات وکیل قبلی اقدام به تهیه لایحه کند، موضوعی است که شاید بسیار آماتورگونه بوده و جای هیچ دفاعی را بر جا نمی گذارد.
پرسپولیسی ها برای بردن پرونده به  CAS بازهم اقدام به تغییر وکیل خود کردند و این بار مدیریت پرونده را به امیرساعد وکیل واگذار کردند تا بتواند با نوشتن لایحه ای قوی این پرونده را در دیوان عدالت ورزش اعلام وصول کند.
البته آنها در این راه هم توفیقی نداشتند و  CAS خیلی زود خودش را از روند بررسی این پرونده خارج کرد تا درنهایت حکم کمیته انضباطی فیفا بار دیگر به جریان بیفتد و سرخ ها تا 12 بهمن فرصت پرداخت این بدهی را داشته باشند.
لازم به ذکر است مدیران پرسپولیس به حدی این پرونده ها را سطحی نگاه می کنند که حتی متوجه این موضوع نشده بودند که وکیل بودیمیر در  CAS تغییر کرده است و او از رادیچ به جای دارو بوشیچ به عنوان وکیل خود استفاده کرده است!


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر آلومینوم راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ماشین سازی
ماشین سازی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
شنبه, 11 بهمن 1399 / ساعت : 16:55
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
2 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن