خط حمله پرسپولیس 540 دقیقه در حسرت گل

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 378 ] - شنبه, 13 دی 1399
خط حمله پرسپولیس 540 دقیقه در حسرت گل

برای ششمین بازی متوالی در لیگ برتر بیستم هم مهاجمان پرسپولیس در گلزنی ناکام بودند تا مشخص شود بعد از رفتن علیپور و در ماه های محرومیت آل کثیر، این تیم در خط ح...

ارتش سرخ دات كام :

برای ششمین بازی متوالی در لیگ برتر بیستم هم مهاجمان پرسپولیس در گلزنی ناکام بودند تا مشخص شود بعد از رفتن علیپور و در ماه های محرومیت آل کثیر، این تیم در خط حمله دچار مشکلات اساسی است و اتفاقاً یکی از دلایل از دست دادن امتیازها در چهار دیدار همین نکته مهم بوده است.

پرسپولیس مثل بازی با نساجی، دیدار مقابل ذوب آهن را با زوج امیری – عبدی در خط حمله آغاز کرد اما این زوج در گلزنی ناکام بودند. یحیی برای بیست دقیقه پایانی، خط حمله خود را با زوج رمضانی – مهدی خانی آرایش داد که این زوج هم کاری از پیش نبردند و خبری از گل نشد تا مهاجمان پرسپولیس 540 دقیقه در حسرت گل بمانند.

پرسپولیس حالا در شش بازی خود تنها شش گل زده و این آمار ناامیدکننده ای برای خط حمله مدافع عنوان قهرمانی است؛ آن هم تیمی که به صورت تاریخی، تهاجمی بوده و شیفته حمله و گل بوده است.

در بازی با ذوب آهن هم امیدعالیشاه گل زد که در پست هافبک کناری بازی کرده بود همانطور که قبل تر بازیکنان خط میانی و مدافعان تیم موفق به گلزنی شده بودند.

البته در این بازی شاید خیلی هم نتوان به مهاجمان پرسپولیس ایراد گرفت چرا که مشکلات عمده سرخ ها در خط میانی آنها بود که خیلی کم موفق شدند برای مهاجمان شان موقعیت سازی کنند.
با این حال در همین شرایط مهدی عبدی و آرمان رمضانی هر کدام سه موقعیت مهم و شانس طلایی گلزنی را از دست دادند که برای زوم کردن روی آنها به عنوان مهاجمانی که نمی توان به عنوان مهاجم اول تیم رویشان حساب باز کرد، کافی باشد. در عین حال وحید امیری هم که ذاتاً مهاجم نیست و خیلی کم در باکس حمله دیده می شود و شاید نباید از او توقع گلزنی داشت. ضمن اینکه مهدی خانی هم هنوز خودش را در این تیم پیدا نکرده و در بهترین موقعیت هم بعید است چیزی فراتر از مهدی عبدی باشد.

در چنین شرایطی پرسپولیس باید قدم به سه بازی بزرگ بگذارد. سه مسابقه ای که شاید تعداد موقعیت های گلی که نصیب مهاجمانش خواهد شد کمتر از بازی مقابل تیم هایی مثل نساجی و ذوب آهن باشد. مسابقاتی که نقش فوروارد گلزن و تمام کننده در آنها پررنگ تر و اساسی تر است. در چنین بازی هایی است که مهاجمان گلزن و قدرشناس می توانند برگ برنده تیم باشند و امتیازهای لازم برای پیش افتادن از سایر مدعیان قهرمانی را برای تیم شان جمع کنند.

فصل قبل عبدی در کمترین زمان ممکن از نیم موقعیت گل مقابل استقلال گل زد اما حالا همه او را بیشتر و بهتر از آن زمان می شناسند پس قطعاً شرایط برای گلزنی اش دشوارتر می شود. ضمن اینکه این مهاجم 23ساله آنقدر توانمند نیست که بتوان به عنوان یک تمام کننده قابل رویش حساب باز کرد. آرمان رمضانی هم بدون در نظر گرفتن تأثیرش در بازی مستقیم، حملاتش روی آسمان محوطه جریمه حریفان نیز بوی گل نمی دهد و کماکان به نمایش های ناامیدکننده اش ادامه می دهد و ظاهراً تا گل اول هنوز فاصله دارد. در عین حال بدون اینکه بخواهیم روی گلزنی امیری حسابی باز کنیم، مشخص نیست مهدی خانی چه زمانی به فرم ایده آل خواهد رسید.

با این شرایط تصور می کنید مهاجمانی که در شش مسابقه مقابل تیم های متوسط و نیمه پایین جدولی کاری از پیش نبردند می توانند مقابل بهترین های لیگ و مدعیان قهرمانی در حد نام و اعتبار پرسپولیس بدرخشند و باری از روی دوش یحیی و کادرش بردارند؟


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن