شکوری: هواداران فقط به قهرمانی در آسیا راضی می شدند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 679 ] - شنبه, 13 دی 1399
شکوری: هواداران فقط به قهرمانی در آسیا راضی می شدند

 سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت:هوادارانمان به گونه ای رفتار کردند که این فرهنگ در آینده در بحث هوادارای خیلی به ما کمک می کند. ابراهیم شکوری در نشست خبری اظ...

ارتش سرخ دات كام :

 سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت:هوادارانمان به گونه ای رفتار کردند که این فرهنگ در آینده در بحث هوادارای خیلی به ما کمک می کند.
ابراهیم شکوری در نشست خبری اظهار داشت: ایام شهادت حضرت فاطمه، سالگرد شهید سلیمانی و درگذشت آیت الله مصباح را تسلیت می گویم. از رسانه ها که همراه ما بودند تشکر می کنم. همچنین از هواداران که در این مدت حضورمان در فینال آسیا مرزهای هوادارای را جا به جا کردند. اتفاقاتی را شاهد بودیم که شاید تا به حال در فوتبال ما این مسائل رقم نخورده بود.
وی ادامه داد: هوادارانمان به گونه ای رفتار کردند که این فرهنگ در آینده در بحث هوادارای خیلی به ما کمک می کند. در مقابل چالش ها از تیمشان حمایت کردند.

* توقع هواداران از ما به قدری بالا رفته که فقط به قهرمانی راضی می شدند
شکوری تصریح کرد: در کنار آن کارهای خیرخواهانه را با قدرت انجام دادند که بسیار به ما کمک کرد. ما فینال آسیا را در پیش داشتیم که یک مسابقه بسیار بزرگ بود و شاید این اتفاق در آینده خیلی کمتر برای فوتبال ما رقم بخورد که یک تیم از کشور ما با این شرایط سخت سخت کرونایی، اقتصادی و سیاسی بتواند در فینال حاضر شود. امیدواریم در سال های آینده اگر تیمی از کشورمان به فینال رفت بتواند به مقام قهرمانی برسد اما کسب عنوان نایب قهرمانی هم شایسته است ولی سطح توقع هواداران از تیم ما به قدری بالا رفته که فقط به قهرمانی راضی می شدند. این نشان می دهد تیم ما بسیار پرقدرت شده و این توقع بسیار به جا است. امیدواریم در آینده بتوانیم پرقدرت تر در این مسابقات حاضر شویم.

* با همه کم و کاستی ها توانستیم آرامش را به تیم تزریق کنیم
شکوری در مورد اقدامات باشگاه پرسپولیس برای پرداخت بدهی های خارجی مانند بودیمیر، کالدرون و اوساگونا، عنوان کرد: همانطور که می دانید زمانی که ما وارد باشگاه شدیم، شرایط کاملا متحدی حاکم شد. سعی کردیم با مدیریت سمیعی آرامش را به تیم تزریق کنیم که فکر می کنم در این امر و در دوماه گذشته توانستیم موفق باشیم. با تمام مشکلات و کم و کاستی ها توانستیم آرامش را به تیم تزریق کنیم و با شرایط با ثبات عازم فینال شد.

* باشگاه النصر هنوز هم دست بردار نیست
وی افزود: ما باشگاه النصر را در کنار خودمان داشتیم که همچنان هم پیگیر موضوع است. الان هم که بازی تمام شده دست بردار نیست. حتی تا صبح بازی النصر دنبال دستور موقت بود. پروسه زمان بر و انرژی بری از تیم ما که در فدراسیون فوتبال کار می کرد، بود. واقعا شرایط خیلی سختی را برای ما رقم زده بود. هر لحظه منتظر خبری بودیم که اقدام کنیم. خداراشکر بحث النصر به خوبی پشت سر گذاشته شد.

* روند تمدید قراردادها ادامه خواهد داشت
وی ادامه داد: در ادامه قرارداد یحیی گل محمدی را به عنوان تنها مربی ایرانی که توانسته طی ده سال گذشته یک تیم ایرانی را به فینال آسیا ببرد، تمدید کردیم. با کلیه دستیارانش هم تمدید کردیم. این سیستم و رویکرد ما به گونه ای بود که با بازیکنان تاثیرگذارمان هم تمدید قرارداد کردیم. این روند قطعا ادامه خواهد داشت.

* تیم ما شرایط بسیار حرفه ای وارد دوحه شد
شکوری تصریح کرد: زمانیکه وارد باشگاه شدیم مشکل البسه تیم را داشتیم و سعی کردیم در سریعترین زمان این مشکل را حل کنیم. امیدواریم برای بازی فینال رونمایی از پیراهن جدید داشته باشیم که فقط مختص فینال باشد. برای نیم فصل دوم هم طراحی یک کیت واقعی را داریم که هم برای لباس و هم برای گرمکن و هم کلیه اقلام مورد استفاده تیم باشد. سعی کردیم از نظر پشتیبانی و تجهیزات بهترین شرایط را برای تیم آماده کنیم. فکر می کنم تیم با شرایط بسیار حرفه ای وارد دوحه شد. پرواز اختصاصی داشتیم. یک پرواز مناسب و در شان باشگاه پرسپولیس بود. همچنین زمین های تمرینی مهیا کردیم. الان تیم ما در دو زمین ورزشگاه شهید کاظمی و پژوهشگاه نفت که در اختیار ما است تمرین می کند.

* باید از سمیعی بابت واریزی به بازیکنان تشکر کنیم
سخنگوی پرسپولیس گفت: در هفته آخری که می خواستیم اعزام شویم توانستیم از کمپ تیم های ملی استفاده کنیم که باید از فدراسیون فوتبال تشکر کنیم که همراهی خیلی خوبی داشتند و به این بازی به عنوان بازی ملی نگاه می کردند. بحث مهمی که در این مدت انجام شد و زیاد در موردش صحبت نشد تزریق مبلغی بود که جا دارد از سمیعی تشکر کنیم که در این مدت توانست این پول را جور کند و به حساب بازیکنان واریز شد.

* در فضای مجازی فعالم و می دانم بازیکن و هوادار چه می خواهند
وی ادامه داد: خودم بازیکن بودم و همیشه فضای هواداری را رصد می کنم. با توجه به اینکه در فضای مجازی فعال هستم کاملا می دانم بازیکن و هوادار چه می خواهند. سعی کردیم اولین پولی که وارد باشگاه می شود را صرف آپشن ها و قراردادهای گذشته بازیکنان کنیم. خودم به عنوان بازیکن همیشه درگیر این موضوع بودم که یک بازیکن همیشه ذهنش درگیر پول پارسالش و آپشن است. آیا آپشن را می گیرم یا نمی گیرم؟ در همین باشگاه داشتیم که دو سه سال از قراردادها یا آپشن ها باقی مانده بود و  متاسفانه نمی توانستند این پول را پرداخت کنند. ذهن بازیکن هم هرچقدر دریافتی داشت درگیر مبلغی بود که از گذشته طلب داشت.

*  سعی کردیم بازیکنان هیچ دغدغه فکری نداشته باشند
شکوری تصریح کرد: ما سعی کردیم سال گذشته را کاملا با بچه ها تسویه کنیم تا هیچ دغدغه فکری نداشته باشند. درصدی هم از ملبغ قرارداد جدید را تزریق کردیم که اتفاق خوب و مثبتی بود. فکر می کنم اگر از بازیکنان سوال کنید قطعا در مورد این موضوع نظرشان را می گویند. فکر می کنم با این شرایط اقتصادی ناشی از کرونا و تحریم هایی که باعث شده بحث اسپانسری با مشکل مواجه شود و قراردادی که باشگاه پرسپولیس صفر تا صدش در اختیار کارگزار است.

* زمانی که وارد باشگاه شدیم یک هزار تومانی از جایی نمی توانستیم کمک بگیریم
شکوری گفت: زمانیکه وارد باشگاه شدیم کارگزار به تمام تعهدات خودش عمل کرده بود و یک هزارتومانی و یک ریالی از هیچ جایی نمی توانستیم کمک دریافت کنیم.نه از اسپانسر روی پیراهن، نه از کارگزار و نه از هیچ فضای تبلیغاتی دیگری متاسفانه نمی توانستیم درآمدزایی داشته باشیم. ولی خداراشکر سمیعی توانست مبلغ خوبی را به تیم تزریق کند که قبل از اعزام مشکلی نداشته باشیم و همه بچه ها بتوانند از نظر روحی روانی آماده باشند.

* به خاطر پرونده النصر 11 هزار فرانک به دادگاه CASواریز کردیم
شکوری در مورد پرونده های بین المللی اظهار داشت: پرونده برانکو را داشتیم که دوستانمان در دوره قبل با تامین بودجه توانستند آن پرونده را ببندند. اما در حال حاضر پرونده هایی که داریم پرونده النصر است که همچنان پیگیرند. مجبور شدیم 11 هزار فرانک مجدد برای دادگاه CAS واریز کنیم. بحث اوساگونا، بودیمیر، والنسیا و ایدیگو و کمک های برانکو را داریم.متاسفانه همچنان پیگیر هستند و هنوز بسته نشده و این نشست را برای همین گذاشتیم.

* 500 هزار یورو باید به بودیمیر بدهیم
وی افزود: بحث کالدرون و کمک هایش را داریم که همچنان باز است. اما پرونده بودیمیر قطعی شده و شاید کمتر از یک ماه آینده حدود 500هزار یورو به حساب او واریز می کنیم. این رای کاملا قطعی است. مبلغ او قطعی است و این پول را باید هرطور شده به حسابش واریز کنیم.

* پرونده مالی کمک های برانکو در فیفا هنوز باز است
سخنگوی پرسپولیس در مورد پرونده کمک های برانکو گفت: دستیاران او همچنان درخواست هایی دارند. مبلغی را بابت سود را طلب کردند. پرونده در فیفا باز است و منتظریم ببینیم چه تصمیمی گرفته می شود. امیدواریم این اتفاق نیفتد.ولی پرونده هایی از قبل همچنان وجود داشته و این تعهدی است که بر عهده باشگاه است و ما به عنوان مدیریت باید این کار را انجام بدهیم و بتوانیم از طریق راه هایی که پیدا می کنیم آن را برطرف کنیم.

*درخواست کادر برانکو جدید است
شکوری در مورد اینکه تا تسویه شدن کامل پول برانکو و دستیارانش پنجره بسته  می ماند،گفت: این درخواست جدیدی است که کادر برانکو داشتند. اینکه رای بگیرند یا نه بستگی به دادگاه های بین المللی و کمیته انضباطی فیفا دارد.دفاعیات خودمان را فرستادیم و امیدواریم این اتفاق زودتر بیفتد.

* منتظر رای کمیته استیناف در مورد پرونده شجاع هستیم
شکوری درباره پیگیری نشدن پرونده هایی مانند شجاع خلیل زاده، استوکس، شکایت از الاهلی عربستان برای عقد قرارداد با برانکو ایوانکوویچ و پرونده برخی اسپانسرها عنوان کرد: پرونده خلیل زاده با توجه به اینکه قرارداد بین یک تیم ایرانی با بازیکن ایرانی منعقد شده را به کمیته وضعیت فرستادیم که رای اعلام شد و پیگیری مجدد را در کمیته استیناف انجام می دهیم. امیدوارم رای مورد نظر را صادر کنند تا بتوانیم پرونده را در اتاق حل اختلاف فیفا پیگیری کنیم. این خواسته هواداران است و ما هم اینجا هستیم تا خواسته هواداران را محقق کنیم.

* علیه استوکس به زودی طرح دعوا می کنیم
وی افزود: می خواهیم از باشگاه الریان شکایت کنیم که تیم حقوقی باشگاه این کار ا انجام می دهد. استوکس هم این شرایط را دارد و به زودی علیه وی در فیفا طرح دعوا می کنیم.برای تبلیغات محیطی، بلیت فروشی و برخی کارگزارها طلب هایی داریم که همین امروز برای یک مورد رای آن صادر شده و می خواهیم این پول را به حساب باشگاه بیاوریم اما شفاف اعلام کردن این پرونده مسایل حقوقی دارد که سبب می شود دست به عصا حرکت کنیم.

* سازمان لیگ می گوید پرسپولیس بدهکار است
معاون باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: درباره دریافت حق بلیت فروشی و تبلیغات محیطی مکاتباتی با سازمان لیگ انجام داده ایم که تمام اسناد موجود است. درباره صورت حساب و ترازها با سازمان لیگ مکاتبه کرده ایم اما پاسخی که می دهند بدهکاری پرسپولیس است که برای ما جای سوال دارد. در حال حاضر تلاش ما رفع این موضوع است و باید پول تبلیغات محیطی و بلیت فروشی را بگیریم اما کسورات قانونی و حق حضور بازیکنان در لیگ و ایفمارک وجود دارد که سازمان لیگ این مبلغ را به علاوه جرایم انضباطی کسر می کند.

* اگر تراز پرسپولیس منفی است بقیه در چه وضعیتی هستند؟
شکوری ادامه داد: سوال ما این است ما که چهار دوره قهرمان لیگ بوده ام و با بیشترین هوادار درآمدزایی داریم اگر تراز مان منفی باشد حساب سایر باشگاه ها چگونه می شود؟  اما سعی داریم این مسائل را پیگیری کنیم تا حق واقعی پرسپولیس پرداخت شود.

* طلبم از باشگاه پرسپولیس را بخشیدم

وی درباره طلب خود از باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: در رابطه با طلب خودم باید بگویم نه تنها من بلکه خیلی از بازیکنان ایرانی شاید طلب داشته باشند اما با توجه به عشق خودم به این پیراهن و باشگاه شکایتی نکرده ام. از سال 88 تا 90 مبلغ 80 میلیون طلب دارم که هر موقع خواستم پیگیری کنم موضوعی پیش آمد. این مبلغ را بخشیدم و امیدوارم سایر دوستان هم مثل من با توجه به مشکلات مالی باشگاه از این پول بگذرند تا شرایط مالی باشگاه به ثبات برسد.

* در فیفا پولی نداریم اما در مورد پاداشها با ای اف سی مکاتبه کردیم
شکوری درباره میزان مطالبات باشگاه پرسپولیس در فیفا و AFC گفت: در فیفا پولی نداریم و تمام مبلغ صرف پرونده های بین المللی شده اما در AFC وجوهی داریم. برای دریافت پاداش های مان باید مراحل اداری طی شود. ابتدا هزینه هایی مانند جرائم انضباطی، اسکان، برگزاری مسابقات باید از حساب مان کسر شود. حدود دو هفته قبل درخواستی را به کنفدراسیون ارسال کرده ایم تا هزینه های مان و پول باقی مانده را حساب کند.

* میزان پاداش منهای کسورات مشخص شود در مورد هزینه کردها اطلاع رسانی می کنیم
وی افزود: همچنین پیگیر دریافت مبالغ باقی مانده هستیم اما شرایط سیاسی و تحریمی بسیار سخت تر از سال 2018 شده و در آن سال می توانستیم مبالغ را انتقال بدهیم. به محض اعلام باقی پاداش باقی مانده به صورت شفاف این موضوع و البته نحوه هزینه کرد را هم اطلاع رسانی می کنیم.

* درست یا غلط بشار جدا شد و در ادامه باید تمرکز خود را روی همین بازیکنان بگذاریم
معاون باشگاه پرسپولیس درباره جدایی بشار رسن و اختلاف بین کادرفنی و هیات مدیره توضیح داد: در رابطه با بشار باید بگویم قرارداد وی در اردیبهشت تمام شد که باشگاه آن را تمدید کرد. همانگونه که حمید مطهری گفت تیم ما با یک نفر سنجیده نمی شود و روی شرایط تیمی تاکید داریم. به هر حال این اتفاق درست یا غلط افتاد و بشار جدا شد اما باید با داشته های مان که قوی هستند و با همان ها در فینال آسیا حاضر شدیم ادامه بدهیم  و باید تمرکز خود را روی همین بازیکنان بگذاریم.

* ادامه بحث بشار به تیم ما کمک نمی کند
شکوری عنوان کرد: تا نیم فصل نمی توانیم بازیکنی جذب کنیم زیرا بازیکن آزاد ایرانی وجود ندارد و باید تا نیم فصل با همین بازیکنان که بسیار خوب و توانمند هستند کار را جلو ببریم. همین الان با سه بازی کمتر جزو مدعیان هستیم و قطعا امسال هم مدعی قهرمانی خواهیم بود. ادامه این بحث به تیم ما کمک نمی کند. مدیریت کادرفنی  و بازیکنان با تمام توان به دنبال نتیجه گیری هستند و در کنار هم با قدرت به کارمان ادامه داده و با تمام توان از کادرفنی حمایت می کنیم. ادامه دادن پرونده بشار هیچ کمکی به ما نمی کند.

* واکنش به آگاهی سمیعی از جدایی بشار رسن
وی درباره اینکه شنیده می شود نامه جدایی بشار به امضای جعفر سمیعی رسیده است، توضیح داد: این اتفاق قبل از مستقر شدن تیم مدیریتی جدید در باشگاه رقم خورد. نمی دانم سمیعی از فهوای نامه مطلع بوده است یا خیر اما با توجه به سمت وی در وزارت ورزش  و جوانان اطلاع یافتن از این موضوع پیچیده نیست. در حال حاضر کاری نمی توان انجام داد و شاید اگر به عقب بازگردیم بتوان کار دیگری انجام داد. بازهم می گویم باید با همین داشته ها کار را ادامه داد.

* باشگاه در کنار هواداران از کادرفتی حمایت می کند
وی در مورد حمایت از کادرفنی عنوان کرد: کادرفنی ما طی ده سال اخیر به عنوان کادر ایرانی توانسته تیم را به فینال آسیا برساند. کادری است که توانسته برای چهارمین دوره تیم را قهرمان کند. آن هایی که فنی و فوتبالی هستند می دانند برای اینکه در چهارمین دوره بخواهید قهرمان شوید کارتان بسیار سخت است. کادرفنی ما بسیار با دانش، باشخصیت و توانمند است. باشگاه و مدیران آن در کنار هواداران کاملا از کادرفنی حمایت می کنیم و به آن کاملا اعتقاد داریم.

* هیچ اتفاقی برای پرسپولیس نیفتاده و همچنان بدون باخت هستیم
شکوری ادامه داد: مباحثی که مطرح می شود حاشیه ای هستند. تیم ما در حال حاضر که 9 هفته از مسابقات گذشته و ما 6 بازی را انجام دادیم همچنان بدون باخت در جدول است. هیچ اتفاقی برای تیم ما نیفتاده است. آن هایی که فوتبالی و کارشناس هستند می دانند زمانی که شما با آن شرایط فینال لیگ قهرمانان آسیا را از دست می دهید در حالی که می توانستید قهرمان شوید ولی روی اتفاقات و دو پنالتی گل خوردیم، این طبیعی است که تیم از نظر روحی دچار مشکل شود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر فولاد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن