عزم 48 ساله برای هجوم همگانی علیه پرسپولیس

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 779 ] - یکشنبه, 14 دی 1399
عزم 48 ساله برای هجوم همگانی علیه پرسپولیس

پرسپولیس به عنوان پرافتخارترین تیم فوتبال باشگاهی ایران در ادوار مختلف هجمه ها و حملات متعددی را از سوی اهالی فوتبال و رقبای خود تحمل کرده است. رقبایی که به ج...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس به عنوان پرافتخارترین تیم فوتبال باشگاهی ایران در ادوار مختلف هجمه ها و حملات متعددی را از سوی اهالی فوتبال و رقبای خود تحمل کرده است. رقبایی که به جای برخورد در یک میدان باشرافت و رقابت در یک محفل منطقی روی به هجوم آورده و این تیم را بارها و بارها تخطئه کرده اند. اتفاقاتی که هنوز در جریان است و حریفان امروز پرسپولیس را با عنوان یک تیم خاص! موردحمله خود قرار داده و از تغییرات در برنامه تیمی که نماینده خود آن ها در لیگ قهرمانان آسیا بوده است با عنوان حمایت اداری نام می برند. در طول تاریخ این اتفاقات چند بار در فوتبال ما رخ داده است.

ماجرای حرفه ای شدن پرسپولیس
پرسپولیس در سال 1351 اولین تیمی بود که رسما اعلام حرفه ای گری کرد، اما رقبا به جای حمایت از پرسپولیس و اعلان حرفه ای گری این تیم را مورد هجوم قرار داده و به رییس سازمان تربیت بدنی نامه نوشتند که پرسپولیس متخلف است و جنجال به پا کرده است. اگر تیم های تاج و پاس در این مقطع از پرسپولیس حمایت کرده بودند امروز فوتبال ایران چند سال زودتر از موعد مقرر حرفه ای شده بود و به جای اینکه حرفه ای گری به طور اجباری و از سال 80 شروع شود از سال 1351 این اتفاق رخ می داد.

دوران حضور علی پروین در تیم ملی فوتبال
وقتی علی پروین سرمربی تیم ملی شد هجوم حریفان به پرسپولیس آغاز شد و همه فدراسیون را به حمایت از پرسپولیس متهم کردند درحالی که این گونه نبود و اگر امتیازی برای پرسپولیس در تعویق بازی هایش بوده برای همه تیم ها بود.
در این دوران حتی بارها علی پروین بالای سر تیم ملی ماند و پرسپولیس را در مسابقات فوتبال جام باشگاه های آسیا با محمد مایلی کهن و محمود خوردبین به میادین فرستاد .

ماجرای سال 74
در سال 74 پرسپولیس قهرمان مسابقات لیگ کشور شد و این در حالی بود که حریفان پرسپولیس را تحت حمایت فدراسیون فوتبال می دانستند و بارها اعلام می کردند که پرسپولیس با حمایت داوران قهرمان شده درحالی که در 2 بازی قبل دربی در میدان برگشت سال 73 و بازی رفت سال 74 اشتباه داوری باعث ناکامی تیم فوتبال پرسپولیس شده بود.
پرسپولیس در سال 74 در حالی قهرمان شد که دور برگشت را بی شکست به پایان رساند و با تلاش و سعی فراوان قهرمانی در مسابقات فوتبال لیگ را به خود اختصاص داد.

اتفاقات سال های 77 و76
در سال های 77، 76 اتفاقاتی در فوتبال ایران رخ داد که بار دیگر پرسپولیس را سیبل حملات کرد. جدایی پرسپولیس از لیگ سال 76 در پایان به نفع استقلال تمام شد چون بدون حضور پرسپولیس قهرمان شد، اما خیلی ها به این امر که به خاطر تعدد ملی پوشان این تیم به شمار می رفت اعتراض داشتند .
اگر جدول لیگ های دهه 70 را ببینید متوجه خواهید شد که پرسپولیس در سال های 74 و75 و77 و78 قهرمان لیگ شد و اگر در مسابقات فوتبال لیگ سال 76 هم شرکت می کرد احتمالا قهرمان مسابقات لیگ فوتبال کشور می شد.
در سال 77 هم در دیداری که فولادی ها به علت انتخابات شورای شهر اهواز از میزبانی بازی با پرسپولیس طفره رفتند و بازی با حکم کمیته انضباطی 3بر صفر شد و عزم همگانی علیه پرسپولیس شکل گرفت درحالی که پرسپولیس در پایان این سال با 12 امتیاز اختلاف قهرمان مسابقات شد و نیازی به 3 امتیاز آن بازی نداشت.

حمایت همگانی از تیم ژاپنی
پرسپولیس در سال 2018 نماینده ایران در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا بود، اما اتفاقاتی رخ داد که باعث تلخی کام پرسپولیس شد و آن، عزم همگانی به حمایت از تیم ژاپنی بین رقبا بود. اتفاقی که امسال هم در بازی برابر تیم اولسان کره جنوبی شکل گرفت. در این عرصه رقبای پرسپولیس در ورزشگاه های محل بازی از تیم ژاپنی حمایت کرده و بعد از آن هم به دنبال شکست تیم پرسپولیس با تشویق تیم ژاپنی شروع به تشویق این تیم و کری علیه پرسپولیس کردند.


برچسب ها : پرسپولیس perspolis

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • ادهم احمدی هرمزی
    ادهم احمدی هرمزی :
    خدا لعنت کنه به طرفداران ومسئولین مثلث تاس که ازقهرمانی های پرسپولیس می سوزند وامسال بصورت علنی تعدادی تیمهای دیگه با خودهمراهی کرده اند ولی ماخدا داریم وچوب خدا صدا نداره یه روزی گریبانگیر شما خواهدشد
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    در تمام سالهایی که فرمودید اتفاقا همه چیز به ضرر پرسپولیس بود. من فکر میکنم شما پرسپولیسیها هم خودتون یه چیزیتون میشه.... الان دیگه خیلی سال گذشته اما همون سال 74 که اتفاقا آقای مصطفوی رییس فدراسیون دشمن عابدینی مدیرعامل پرسپولیس بود. توی همون 74 قضاوت ساندروپل و مرحوم صادقی جو را یادتون رفت؟ چه جوری استقلال ضعیف پرسپولیس قدرتمند را برد؟ تیمها به چه چیزی اعتراض داشتن؟ به مظلومیت پرسپولیس ؟ سال 75 که جریان بازی نوف باخور- استقلال و خرید داور توسط مصطفوی و... سال 76 هم که پرسپولیس جور تیم ملی را با 12-13 ملی پوش میکشید 7-8 ببازی معوقه داشت اتفاقا تا وقتی که بازیهای اول فصل رو بدلیل خستگی ملی پوشان میباخت کسی نظرش نبود که پرسپولیس کنار بره ولی همین که این غول دوباره جون گرفت و چند تا بازی معوقه رو برد با اعمال نفوذ فتح ا...زاده و مصطفوی با حمایت مافیای مطبوعاتی ضد پرسپولیسی که در آن سالها بوجود آمد پرسپولیس را در کمال ناباوری از لیگ کنار گذاشتن تا استقلال بعد از چند سال ناکامی بتونه بدون رقیب قهرمان بشه. موضوع اینه که بیشتر جریانات فوتبالی در تمام سالهایی که من به یاد دارم علیه پرسپولیس بوده ولی جو رسانه ای بخصوص در مطبوعات همواره به نفع استقلال بوده و با همین جو مافیایی هست که قادر هستن "واقعیات را برعکس جلوه بدن" طوری که خود پرسپولیسیها هم باور کردن.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن