اکسید هد

ابوالقاسمپور: آل کثیر بود عبدی هم پیشرفت می کرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 264 ] - دوشنبه, 15 دی 1399

ابوالقاسمپور: آل کثیر بود عبدی هم پیشرفت می کرد

بهنام ابوالقاسمپور، مهاجم اسبق پرسپولیس توصیه های خاصی برای مهاجمان پرسپولیس دارد و معتقد است آنها باید تلاش بیشتری انجام دهند تا انتظارات را برآورده سازند. م... 5 out of 5 based on 1 ratings.
ابوالقاسمپور: آل کثیر بود عبدی هم پیشرفت می کرد

بهنام ابوالقاسمپور، مهاجم اسبق پرسپولیس توصیه های خاصی برای مهاجمان پرسپولیس دارد و معتقد است آنها باید تلاش بیشتری انجام دهند تا انتظارات را برآورده سازند. م...

ارتش سرخ دات كام :

بهنام ابوالقاسمپور، مهاجم اسبق پرسپولیس توصیه های خاصی برای مهاجمان پرسپولیس دارد و معتقد است آنها باید تلاش بیشتری انجام دهند تا انتظارات را برآورده سازند. مهاجم اسبق پرسپولیس در خصوص بعضی دیگر از مشکلات فنی پرسپولیس و تمام نکات ریز و درشت آن در مصاحبه حرف می زند:
 
*از آنجا که خودتان سال ها به عنوان مهاجم در سایپا، پاس و پرسپولیس بازی کردید می خواستم نظرتان را در رابطه با ضعف اخیر مهاجمی مانند عبدی بپرسیم که چرا در گلزنی ضعیف کار می کند؟
 عبدی مهاجم جوانی است و راه طولانی را در فوتبالش پیش رو دارد. من فکر می کنم عبدی در حال حاضر یک مکمل باتجربه در کنار خودش ندارد. به طور مثال اگر مهاجمی مانند آل کثیر در کنار عبدی بود زوج خیلی خوبی با عبدی تشکیل می داد و بازدهی عبدی هم در کنار عیسی به نهایت خودش می رسید و عامل انگیزشی زیادی برای عبدی می شد که برای حضور در ترکیب اصلی بیشترین تلاش را انجام دهد و بجنگد. چه بسا در زمان حضور عیسی شاهد بودیم هر بار که عبدی به میدان می رفت در امر گلزنی بسیار موفق بود چون حضور عیسی در واقع موتور محرکی برای کار بیشتر عبدی به لحاظ فنی و انگیزشی بود، اما حالا متأسفانه در غیاب عیسی، عبدی هم از این موارد بی نصیب مانده و نتوانسته خودش را نشان دهد و در امر گلزنی هم موفق عمل کند.

*فشارها هم روی این بازیکن به نظر تأثیر منفی گذاشته.
 بالاخره پرسپولیس تیم اول ایران است و فشارهای رسانه ای هم همیشه بوده و هست و بازیکن باید به لحاظ استانداردهای روحی و روانی خودش را در رتبه های بالایی قرار دهد. مسلماً این تیم در این فصل به دلیل عدم گلزنی و موفقیت عبدی زیر فشار قرار دارد و نتوانسته خودش را از این فشار خارج سازد.

*عبدی چگونه می تواند به لحاظ فنی مشکلش را برطرف کند؟
 در وهله نخست زندگی حرفه ای یعنی خواب و استراحت کافی. این موارد در کنار رعایت کردن موارد دیگر خیلی می تواند به عبدی کمک کند.

*و نکته اصلی و قابل بحث این است که چطور بازیکنی که در دیدارهای مهمی مثل دربی و بازی آسیایی گل می زند در بازی های لیگ برتر در گلزنی به مشکل می خورد؟
 گلزنی در دربی و بازی های آسیایی مهم است اما من معتقدم شاید عبدی هنوز خودش را به این باور نرسانده که باید در هر بازی گل بزند و با گلزنی در دربی و آسیا کار یک مهاجم در پرسپولیس تمام نمی شود، چون در تیمی که چهار سال قهرمان ایران شده همه از آن تیم انتظار برد و از مهاجمانش انتظار گلزنی در هر بازی دارند، بنابراین گلزنی در چند دیدار تنها مأموریت یک مهاجم نیست بلکه مهاجمی که در پرسپولیس کار می کند همیشه باید بیشترین گل ها را بزند و آقای گلی هدف اصلی او در کنار قهرمانی تیمش باشد.

*در رابطه با آرمان رمضانی چه توضیحی دارید؟ مهاجمی بلندبالا و سرزن که با وجود بهره بردن از فیزیک عالی، اصلاً در پرسپولیس موفق نبوده و گاهاً حتی موقعیت های صددرصد گلزنی را هم از دست می دهد.
 آرمان هنوز نتوانسته خودش را با تیم به هماهنگی کامل برساند ضمن اینکه سایر بازیکنان تیم هم نتوانسته اند برای بازیکنی با سبک آرمان موقعیت های خوب سرزنی فراهم کنند. منظورم این است که توپ های هوایی و ارسال بلند به اندازه کافی برای آرمان مهیا نمی شود ضمن اینکه خود رمضانی هم به لحاظ روحی و روانی هنوز خودش را در سطح پرسپولیس قرار نداده در حالی که حتماً می داند در پرسپولیس همیشه عملکردش زیر نظر 40، 50میلیون هوادار قرار دارد. آرمان باید تمرینات اختصاصی خیلی زیادی انجام دهد ضمن اینکه حضور یک روانشناس هم در چنین مقطعی خیلی می تواند به تیم و بازیکنانی مانند رمضانی کمک کند.

*نکته عجیب و قابل تعمق دیگر اینکه چطور تیمی مانند پرسپولیس که در زمین چمن مصنوعی قائمشهر تعداد زیادی موقعیت گل ساخته بود و حملات زیادی طراحی کرد در بازی با ذوب آهن بخصوص در نیمه دوم هیچ حرفی برای گفتن نداشت و چندین بازیکنش هم افت فاحشی داشتند؟
 بازیکنان پرسپولیس در دیدار مقابل نساجی غیرتی بازی کردند و چون این دیدار اولین بازی شان بعد از آسیا بود آمده بودند که شکست شان در فینال را با ارائه یک بازی خوب برای هواداران جبران کنند، اما به هر حال در بازی با ذوب آهن شرایط فرق داشت و غیبت بازیکنی مانند بشار هم در نوع حملات و قدرت طراحی حملات پرسپولیس و خط میانی پرسپولیس واقعاً تأثیر منفی گذاشته بود. در چند سال اخیر بشار در قهرمانی پرسپولیس نقش داشت و به هیچ قیمتی مسئولان پرسپولیس نباید با جدایی او موافقت می کردند.

*پرسپولیس در فصول گذشته خیلی خوب امتیازهای نیم فصل اول را جمع می کرد که نکته ای اساسی در قهرمانی هایش بود در حالی که این فصل تساوی های متعدد شرایط خوبی برای این تیم به وجود نیاورده.
 بله؛ پرسپولیس حتماً باید امتیازهای حساس نیم فصل اول بخصوص امتیازات بازی مقابل بقیه مدعیان را کسب کند که برای پرسپولیس دیدارهایی شش امتیازی محسوب می شوند، در غیر این صورت در نیم فصل دوم که اصطلاحاً دروازه ها کوچک تر و شرایط برای گلات قهرمانی سخت و دشوار می شود.

*برای بازی با سپاهان چه صحبتی به لحاظ فنی دارید؟
 بازی پرسپولیس مقابل سپاهان ال کلاسیکوی فوتبال ایران است و من فکر می کنم بازیکنان پرسپولیس انگیزه های زیادی برای شکست سپاهان دارند چون با پیروزی در این دیدار بزرگ می توانند با روحیه خوب پا به مصاف با رقیب سنتی شان در دربی بگذارند.

*برای یحیی گل محمدی چه توصیه ای دارید؟
 یحیی روزهای سختی را در پرسپولیس سپری می کند و به لحاظ بازیکن هم دستش پر نیست به همین دلیل باشگاه حتماً باید در نقل و انتقالات چند بازیکن بسیار خوب را جذب کند، اما با این وجود در حال حاضر باید از یحیی در این روزهای سخت که دستش هم خالی است حمایت کرد تا ان شاءالله او مانند گذشته در این روزها هم سربلند تیمش را خارج کند و با بازیکنانی تقویت شده تیمش را به قهرمانی های دیگر و موفقیت های بزرگ برساند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن