مرزبان: ال کلاسیکوی ایران به فوتبال کشورمان کمک می کند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 493 ] - دوشنبه, 15 دی 1399
مرزبان: ال کلاسیکوی ایران به فوتبال کشورمان کمک می کند

 مربی تیم فوتبال سپاهان گفت: نام بردن از بازی ما با پرسپولیس به عنوان ال کلاسیکو به فوتبال ایران کمک می کند. علیرضا مرزبان در نشست خبری قبل از دیدار معوق...

ارتش سرخ دات كام :

 مربی تیم فوتبال سپاهان گفت: نام بردن از بازی ما با پرسپولیس به عنوان ال کلاسیکو به فوتبال ایران کمک می کند.

علیرضا مرزبان در نشست خبری قبل از دیدار معوقه هفته هفتم لیگ برتر بین تیم های پرسپولیس و سپاهان اظهار داشت: منتظر یک بازی خیلی خوب از دو تیم خوب ایران هستیم. سپاهان و پرسپولیس در گذشته هم باز ی های حساسی داشتند و امیدواریم فردا هم یک دیدار تماشاگرپسند را نشان بدهیم. با توجه به شرایط دو تیم نیازشان به پیروزی در این بازی زیاد است و انتظار می رود هر دو تیم با انگیزه خوب و قوی وارد زمین شوند.

وی افزود: حس خیلی خوبی داریم زیرا سپاهان حرکت خوبی را شروع کرده و توانستیم توازن تاکتیکی خوبی را به دست آورداه ایم. حس خوبی در باشگاه وجود دارد و بازیکنان ما شخصیت خوبی را نشان می دهند. تیم متحدی داریم و امیدوارم از دیدار با پرسپولیس هم سربلند بیرون بیاییم.

مربی سپاهان درباره نام بردن از دیدار این تیم با پرسپولیس به عنوان ال کلاسیکوی ایران عنوان کرد: طبیعتا پس از اتفاق هایی که در فوتبال ایران افتاده و بازی های خیلی خوبی که دو تیم حتی در فینال های خاص داشته اند درباره ال کلاسیکو صحبت می شود. برای فوتبال ملی ما خوب است که هر دو تیم کیفیت و بازیکنان خوبی داشته و جزو مدعیان قهرمانی باشند. این موضوع به فوتبال ایران کمک می کند و ال کلاسکیو هدفمندی خیلی خوبی است.

مرزبان درباره غیبت تماشاگران در این مسابقه توضیح داد: ای کاش تماشاگران در ورزشگاه حضور داشتاند زیرا حس خوبی به فوتبال می دهند. موضوع مهمی که باید در فوتبال ایران یاد بگیریم، این است که باید به رقیب احترام گذاشته و اخلاق و مسائل انسانی را رعایت کنیم. باید رقابت ورزشی داشته و حس کنیم به عنوان مدعی قهرمانی وارد بازی ها  می شویم. این حس خوب را باید به یک شهر و هوداران بدهیم اما مهم ترین فاکتور این است هیچگاه اخلاق و انسانیت را از دست ندهیم. طبیعی است هر تیمی از شرایط خودش خوب دفاع کرده و سعی دارد برنده و قهرمان شود اما باید این امر با اخلاق همراه شود تا به مردم و فوتبال ایران آسیب نخورد.

وی درباره دلیل غیبت مهدی کیانی در اردوی سپاهان گفت: در تمرین مهدی کیانی که کاپیتان تیم ما است اعلام کرد مشکل همسترینگ دارد که به گذشته خاصش باز می گردد. اکنون تحت مراقبت قرار دارد و با فیریزویتراپ های ما کار می کند. کیانی سال ها در فوتبال ایران شناخته شده است و امیدورایم زودتر شرایط خوبی به دست آورد.

دستیار محرم نویدکیا درباره ارتباطش با سرمربی سپاهان اظهار داشت: محرم نویدکیا بازیکن باکلاسی بوده که فوتبال اروپا را به دلیل بازی کردنش در این قاره خوب می شناسد.  درک حرفه ای از فوتبال دارد و می داند چه می خواهد. مسئول انتقال درخواست های حرفه ای محرم به بازیکنان و اجرای آنها هستیم. رابطه مان رابطه مربی و سرمربی است. محرم حرف اول را می زند اما در کنار آن همیشه رابطه انسانی خیلی خوبی با هم داشته و داریم. به عنوان دو انسان همدیگر را درک و با هم کار می کنیم. از این موضوع خیلی خوشحال هستم.

مرزبان درباره اینکه آیا در صورت قهرمانی سپاهان از اصفهان تا تهران پیاده روی می کند، گفت: این موضوع به سال های گذشته باز می گردد که در سپاهان بودم. دلیلش هم این بود که دو هوادار ما در اتوبان به طرف فولاد شهر جان خود را از دست دادند.در آن زمان گفتم اگر تیم قهرمان شود پیاده تز فولاد شهر تا اصفهان برمی گردم. این مسافت پیاده 7-6 ساعت طول می کشد. اکنون هم با توجه به رقیبان سخت مان برای قهرمانی که یکی از آنها پرسپولیس است، این قول را می دهم از تهران تا اصفهان پیاده می روم. چند همراه هم پیدا کردم.  این کری خوانی نیست بلکه بحث انسانی است و باید از آرمان های تیم دفاع کنیم.

وی درباره اینکه برگزاری دیدار با پرسپولیس قبل از دربی به سود سپاهان است یا به ضرر این تیمف توضیح داد: هر دو بازی شرایط خاصی دارد زیرا سپاهان و پرسپولیس به این برد برای بهتر کردن وضعیت خود در جدول نیاز دارند. حس نمی کنم آنها مقابل ما به دربی فکر کنند زیرا این مسابقه هم یک ال کلاسیکوی بزرگ برای هواداران  و بازیکنان پرسپولیس است. هواداران ما هم با توجه به شرایط کرونایی روز گذشته به فرودگاه آمده و سپاهان را تشویق کردند. برای ما هر بازی نقش و شخصیت خود را دارد و برای پرسپولیسی ها هم برای دیدار با ما و استقلال چنین حالتی است.

مرزبان تصریح کرد: مسائلی که به تازگی درباره یحیی گل محمدی و کادرفنی اش مطرح می شود دردناک است. آنها از مربیان خوب ایران هستند اما باید همگی به این واقعیت اذعان کنیم بازیکنان بزرگی این تیم را ترک کرده و 50 درصدر نیروهایش کم شده اند. نفراتی که خیلی خوب به پرسپولیس کمک کردند و با این وضعیت اگر یحیی و تیمش را زیر سوال ببریم بی انصافی است. بازیکنان خوبی هم دارند. نیاز به وقت دارند. نباید اخلاق را فراموش کرده و با دو نتیجه بد مربی خوبی که سال گذشته این تیم را قهرمانی رسانده و پرسپولیس را نایب قهرمان آسیا کرده زیر سوال ببریم.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن