حلالی: هافبک های پرسپولیس خلاقیت ندارند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 496 ] - پنجشنبه, 18 دی 1399

حلالی: هافبک های پرسپولیس خلاقیت ندارند

اسماعیل حلالی، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که فشار باید از روی بازیکنان برداشته شود.  به نظرم هرچه جلوتر می رویم جای خالی بشار به صورت کامل خودش را نشان م... 5 out of 5 based on 3 ratings.
حلالی: هافبک های پرسپولیس خلاقیت ندارند

اسماعیل حلالی، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که فشار باید از روی بازیکنان برداشته شود.  به نظرم هرچه جلوتر می رویم جای خالی بشار به صورت کامل خودش را نشان م...

ارتش سرخ دات كام :

اسماعیل حلالی، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که فشار باید از روی بازیکنان برداشته شود.

 به نظرم هرچه جلوتر می رویم جای خالی بشار به صورت کامل خودش را نشان می دهد. بشار بازیکنی فوق العاده باهوش و خلاق است، اما هافبک های فعلی ما همه شان به نوعی با توپ کلنجار می روند و با زور بازی می کنند در حالی که هافبک خلاق در یک لحظه می تواند یک کار خاص انجام دهد. ما بشار یا مهدی ترابی را از تیم گرفتیم و طبیعتاً کار سخت می شود. از طرفی مهاجم هم نداریم. وحید امیری مهاجم نیست. نوراللهی هم که در خط حمله بازی کرد مهاجم نیست. باید در نظر بگیرید که هم حرکت مهاجم مهم است و هم نوع پاس دادن هافبک. ما دو موقعیت گل داشتیم؛ یکی از آنها با پاسی به دست آمد که از زمین خودمان ارسال شد. در این صحنه دفاع وسط آنها جا ماند و پاس آنقدر خوب بود که موقعیت ایجاد شد؛ منتهی از این پاس ها نباید یکی باشد و از پای مان دربرود. وقتی تعداد این پاس ها کم شده و به یکی دوتا رسیده یعنی خلاقیت در تیم مان کم شده و تیم حالت ماشینی پیدا کرده. وقتی حالت ماشینی ایجاد می شود، حریفان شناسایی می کنند و مثل ماشینی که گیج می شود، بازیکنان نمی دانند چه کار کنند و در این شرایط فقط خلاقیت است که به کمک تیم می آید.

احسان پهلوان بازیکن خلاقی است ولی او را در پست هافبک راست بازی دادند که البته بعداً جایش را با عالیشاه عوض کرد، اما نه او نه عالیشاه هیچ کدام هافبک راست نیستند و در سمت چپ خلاق ترند چون به داخل می زنند.

اما مشکل اصلی ما این است که مهاجم خلاق نداریم. رمضانی که اصلاً به سبک باشگاه ما نمی خورد و بیشتر به سبک تیم های امیر قلعه نویی می خورد. یحیی همیشه با پرس از جلو، بازی در عمق و مالکانه کار می کند که هیچ کدام از این خصوصیات در رمضانی نیست. شاید در کل بازی های مان دوتا سانتر نکنیم. در کل باید بگویم مشکلات در این تیم وجود دارد؛ مثلاً همین سیستم بازی سپاهان معیوب بود یا برخی بازیکنان در مقطعی اصلاً بازی نمی کردند اما الان خیلی زیاد بازی می کنند.

 سرلک، کمال و احمد نوراللهی خوب نبودند. می دانید چرا برخی بازیکنان تحت فشار هستند؟ وقتی تیم برنده می شود بازیکن خود به خود اعتماد به نفس پیدا کرده و با احساس راحتی بازی می کند و هر چیز غلطی درست می شود، اما وقتی تیم به کما می رود تازه عیار فوتبالیست مشخص می شود. بعضی از این بازیکنان در شرایطی که تیم دو سه تا مساوی آورده و هفته بعد دربی هم هست چنین شرایطی پیدا کرده اند در صورتی که اگر بازی مقابل نساجی و ذوب آهن را برده بودیم به راحتی سپاهان را هم شکست می دادیم. ما غیر از همان مهدی عبدی مهاجم دیگری نداریم. باز او مهاجمی است که از تک موقعیت ها استفاده می کند و اگر توپی گیرش بیاید می زند. همین توپی که نصیب پهلوان شد را عبدی گل می کرد. او در لیگ قهرمانان دوتا گل زد که هیچ کدام موقعیت گل صددرصد نبود.

 مشکلی که من با این بازیکن داشتم این بود که هوازی کار نیست. من می گفتم بیا یک روز 15 دقیقه کار هوازی انجام بده، روز بعد 20 دقیقه و همینطور برو بالا، اما در این کار تنبلی می کند. البته واقعاً ضربه آخرها را خوب می زند اما واقعیت این است که پاس خوبی هم به او داده نمی شود.

 یکی از معضلات تیم ما این است که بازیکنان به خط عرضی زمین نمی رسند. شما در بازی مقابل پاختاکور دیدید که یک بار سعید آقایی و یک بار هم سیامک نعمتی تا خط عرضی زمین پیش رفتند و پاس دادند که آل کثیر گل زد اما در بیشتر اوقات مثلاً می بینید سعید آقایی به محض اینکه از خط نیمه عبور می کند به دنبال ارسال است در حالی که هرچه به خط عرضی شوید و پاس بدهید کار زننده ضربه بسیار راحت تر می شود و احتمال گل شدن توپ هم بالاتر می رود. شما ببینید مهرداد میناوند در بازی ایران-کویت جام ملت ها یک پاس گل به علی دایی داد که الان علی دایی 24 سال است دارد فیزیوتراپی می کند (به حالت شوخی) در حالی که اگر مهرداد تا لب خط عرضی پیش می رفت و پاس می داد علی با بند کفشش آن توپ را گل می کرد.

 این فشار و استرس هرچه جلوتر برویم بیشتر می شود و فقط با برد از روی تیم برداشته خواهد شد. الان همه روی تیم فشار می آورند و جوی راه افتاده که پرسپولیس بعد از سه مساوی حتماً باید دربی را ببرد که این هم فشار را بیشتر می کند. این فشار رفته رفته بیشتر می شود اما اگر دربی را ببریم کاملاً برعکس  و همه چیز مثبت می شود؛ یعنی هم به جدول برمی گردیم و هم بازیکنان شرایط متفاوتی پیدا می کنند اما اگر خدای نکرده ببازیم عکس این قضیه هم می تواند اتفاق بیفتد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن