اکسید هد

رویانیان: باید به کریمی و مهدوی کیا کمک کنیم روی کار بیایند و موفق شوند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 451 ] - شنبه, 20 دی 1399
رویانیان: باید به کریمی و مهدوی کیا کمک کنیم روی کار بیایند و موفق شوند

مدیرعامل اسبق پرسپولیس از کاندیداتوری کریمی و مهدوی کیا در فدراسیون فوتبال حمایت کرد.  محمد رویانیان، مدیرعامل اسبق پرسپولیس یکی از غیر فوتبالی هایی است ...

ارتش سرخ دات كام :

مدیرعامل اسبق پرسپولیس از کاندیداتوری کریمی و مهدوی کیا در فدراسیون فوتبال حمایت کرد.
 محمد رویانیان، مدیرعامل اسبق پرسپولیس یکی از غیر فوتبالی هایی است که حضورش در فوتبال سرو صدای زیادی به همراه داشت و یکی از چهره های ویژه ای است که هنوز هم فوتبالدوستان او و دوران مدیریتش در سرخپوشان پایتخت را به خاطر دارند. رویانیان با وجود اختلاف هایی که با علی کریمی داشت از نامزدی وی برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال حمایت کرد و از سایر فوتبالی ها هم خواست تا به حمایت از او برای روی کار آمدن و موفقیت در سمت ریاست فدراسیون بپردازند.

* سردار شرایط پرسپولیس را چطور می بینید؟ انتقادات زیادی از عملکرد تیم و یحیی گل محمدی می شود.
به هر حال شرایط پرسپولیس را باید سنجید و نمی شود بدون دلیل علیه یحیی گل محمدی موضع گرفت و انتقاد کرد. از آن بازی فینال آسیا که شیطنت هایی به همراه داشت این اوضاع شروع شد. هرچند نایب قهرمانی آسیا نتیجه کم ارزشی نیست و وقتی این کار را در 3 سال دو بار تکرار می کنی یعنی اتفاق نبوده و در آن سطح هستی. اتفاقاتی در این بین به تیم ضربه زد و محرومیت آل کثیر و سایر اتفاقات دست به دست هم داد تا شرایط بدی در تیم ایجاد شود و بعد از آن بازی هم اتفاقاتی افتاد که نتیجه آن ضربه خوردن پرسپولیس شد ولی هنوز چیزی از دست نرفته و تیم می تواند به جایگاه اصلی خود برگردد.

* نظرتان در مورد دربی چیست؟ برای استقلالی ها کری نمی خوانید؟
کری خواندن من فقط به درد فتح الله زاده می خورد و برای کس دیگری مهم نیست. (خنده)

* موضوع اصلی صحبت ما با شما در مورد انتخابات ریاست فدراسیون است. گزینه های جذابی وارد کارزرا شدند. نظرتان چیست؟
گزینه های جذابی هستند و برای من جذاب تر از همه حضور علی کریمی و مهدوی کیا است که فکر می کنم برای اولین بار اتفاق افتاده که بچه های فوتبالی وارد عرصه شدند و اتفاق جالبی می تواند باشد و امیدوارم نتیجه خوبی هم به دنبال داشته باشد.

* به نظرتان حضور امثال کریمی و مهدوی کیا که تجربه مدیریت ندارند آنهم در این شرایط فدراسیون که بدهی های سنگین دارد مناسب است؟
شرایط فدراسیون اصلاً مناسب نیست و بدهی های سنگین و مشکلات دیگر باعث شده هرکس بخواهد بیاید کار سختی داشته باشد ولی من به شخصه از حضور کریمی و مهدوی کیا استقبال می کنم و حتی سعید دقیقی که نایب رئیس دوم شده است تیم جذابی هستند. از قدیم من یادم است که بزرگان همیشه می گفتند فوتبال را به دست فوتبالی ها باید بسپاریم و حالا که فضا و شرایط مناسب این کار فراهم شده باید از آنها حمایت کنیم. درست است که مدیریت یک علم و تخصص است و نیاز به دانش و تجربه مخصوص به خودش دارد ولی این اصل که فوتبال باید به دست فوتبالی ها سپرده شود هم درست است و به نظرم باید همه ما حمایت کنیم. دولت، وزارت ورزش، هیات رئیسه فدراسیون و باشگاه ها و پیکشسوتان و بزرگان فوتبال باید از این افراد حمایت کنند تا بیایند روی کار و بتوانند موفق شوند. این را به عنوان یک اصل کلی می گویم و صرف نظر از احساس شخصی من به این افراد و اسامی است. خود کریمی و مهدوی کیا هم باید نیروهای توانمند و متخصص را به کار بگیرند و حتی اگر این افراد یک روز مخالف آنها بودند و در مخالفت با آنها صحبت کردند باید شعارشان زنده باد مخالف من باشد و فضا بدهند افراد وارد کار شوند و فعالیت کنند. باید افرادی که توانایی مدیریت اجرایی، مدیریت ساختاری، مدیریت اقتصادی و کار در بخش های مختلف را دارند وارد عمل شده و به کریمی و مهدوی کیا کمک کنند تا فدراسیون عملکرد موفقی داشته باشد و موفقیت فدراسیون یعنی موفقیت ایران و بالا رفتن پرچم ایران که همه زیر این پرچم هستیم و باید برای موفقیتش همه کار انجام دهیم.

* ولی آمدن این دو نفر در این شرایط باعث نمی شود سرمایه سوزی شود؟ کریمی و مهدوی کیا محبوبیت زیادی در فوتبال دارند و ورودشان به فدراسیون اگر با موفقیت همراه نباشد به نوعی باعث تخریب خود آنها هم خواهد شد.
ما باید در نظر بگیریم که تجارب خوبی از حضور نفرات قبلی نداشتیم و حضور فوتبالی هایی مثل کریمی و مهدوی کیا می تواند جذاب و جالب توجه باشد. مگر عزیزانی که پیش از این روی کار بودند چه عملکردی در مدیریت فدراسیون فوتبال و لیگ برتر داشتند؟ اگر کارنامه آنها موفق بود که شاهد چنین وضعیتی در حال حاضر نبودیم. در دوره های گذشته به جز زمان خیلی قدیم و دوره دکتر دادکان کارنامه موفقی در فدراسیون فوتبال شاهد نبودیم و در آن مقطع هم مشکلات فوتبال به اندازه امروز نبود و با مسائل و مشکلات کمتری طرف بودیم. من زحمات نفرات قبلی را نمی خواهم زیر سوال ببرم و آنها هم زحمت کشیدند ولی به هر حال وقت آن رسیده که فرصت به فوتبالی ها داده شود و از آنها حمایت شود و ما هم باید به آنها کمک کنیم تا موفق شوند و پرچم ایران را بالا ببرند.

* در مورد سایر گزینه های ریاست فدراسیون چه نظری دارید؟
من به عزیزی خادم و بهاروند احترام می گذارم ولی فکر می کنم علی کریمی و کیومرث هاشمی گزینه های جذاب تری برای ریاست فدراسیون هستند. کیومرث هاشمی هم مدیر موفق و کاربلدی است که می تواند برای فوتبال مفید باشد و تیم خوبی هم کنار خودش قرار داده است و آنها هم گزینه های خوبی برای ریاست فدراسیون فوتبال هستند.

* فسادی که در فوتبال از آن صحبت می شود با مدیریت فوتبالی ها قابل رفع و رجوع است؟
فوتبال یک پدیده محبوب اجتماعی است و با اینکه خیلی ها قصد دارند آن را تخریب کنند و چهره اش را مخدوش کنند ولی تاثیری روی محبوبیتش نگذاشته است و مردم هنوز فوتبال را دوست دارند. خیلی ها سعی می کنند چهره فوتبال را خراب کنند و بگویند زد و بند و باند بازی و دلالی و این مسائل در آن وجود دارد ولی واقعاً اینطور نیست و این موارد درصد کمی از کلیت فوتبال را شامل می شود. نمی دانم چرا می خواهند فوتبال را پیش مردم خراب کنند. طرف سالها در فوتبال بوده و نان این فوتبال را خورده ولی وقتی فوتبالش تمام می شود و کنار می رود می آید علیه فوتبال صحبت می کند. چرا؟ دلیلش چیست؟ پدیده اجتماعی به این محبوبی که می تواند تاثیر مثبتی روی جامعه ما داشته باشد و مردم را شاد کند چرا باید انقدر تخریب شود؟

* بحث ریاست فدراسیون فوتبال و مجمع انتخاباتی در سال های اخیر با مسائلی مثل لابی گری همراه بوده و افرادی که نفوذ و ارتباطات بهتری دارند شانس بیشتری دارند روی کار بیایند. با این شرایط امکان ورود کریمی به فدراسیون را می دهید؟
برای همین است که می گویم همه باید به کریمی و مهدوی کیا کمک کنند. افرادی که سابقاً در فدراسیون بودند نباید به فکر حفظ جایگاه خود و استفاده از نفوذ و اعتبارشان برای ماندن در پست باشند و باید حالا که فضا فراهم شده جوان های فوتبالی روی کار بیایند. این فراد از نفوذ و اعتبار خودشان استفاده کنند برای کمک به کریمی و مهدوی کیا و سعی کنند فضا را برای آمدن آنها فراهم کنند.

* شما در حالی از کریمی حمایت می کنید که در گذشته با او اختلاف داشتید.
من ممکن است در گذشته با کریمی زاویه داشتم و اختلافاتی داشتیم ولی این موضوع نه از ارزش های کریمی کم می کند و نه از ارزش های من. خدا این ویژگی را در انسان ها قرار داده است که می توانند با هم مخالف باشند ولی به هم کمک کنند و ما دشمنی که با هم نداریم.

* و در پایان اینکه برای درست کردن فوتبال و نجات دادنش از موارد منفی که عنوان می شود باید چکار کرد؟
چالش ساختار شکنی و ایجاد تغییر همیشه جذاب تر از باقی ماندن در لاک گذشته است. تیم جدیدی که روی کار می آید باید شکل جدیدی ایجاد کند و سیستم را عوض کند و نوع جدیدی از مدیریت را به نمایش بگذارد و کاری به این نداشته باشیم در گذشته چه ضعف ها و اشکالاتی وجود داشته و از نو شروع کنیم و فوتبال را به خوبی مدیریت کرده و جلو ببریم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن