دربی در شب تولد یک سالگی سرمربیگری پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 355 ] - یکشنبه, 21 دی 1399
دربی در شب تولد یک سالگی سرمربیگری پرسپولیس

دوره قبل یعنی در لیگ دوازدهم حرفه ای که یحیی گل محمدی در نیم فصل دوم جای مانوئل ژوزه پرتغالی را گرفت دربی بدون گل مساوی شد. آن فصل بازی رفت هم با حضور ژوزه مس...

ارتش سرخ دات كام :

دوره قبل یعنی در لیگ دوازدهم حرفه ای که یحیی گل محمدی در نیم فصل دوم جای مانوئل ژوزه پرتغالی را گرفت دربی بدون گل مساوی شد. آن فصل بازی رفت هم با حضور ژوزه مساوی تمام شده بود. در آن فصل استقلال در نهایت قهرمان شد و پرسپولیسی که یحیی در رتبه دوازدهم تحویلش گرفته بود در نهایت به رتبه هفتم رسید.

از آن بازی برگشت که همه منتظر تقابل رضا حقیقی با جواد نکونام و آندو در مرکز زمین بودند تصویر مشخص زیادی در ذهن مان ثبت نشده از بس بازی درگیرانه و فیزیکی ای بود و صحنه هیجان انگیز خاصی هم نداشت.

هفت سال بعد از آن یحیی دوباره سرمربی پرسپولیس شد. این بار باتجربه تر و با دو قهرمانی جام حذفی آمد. جامی که بار قبل در پرسپولیس در یکقدمی آن از دست داده بود.

یک سال پیش یحیی و کادرش از شهرخودرو به پرسپولیس آمدند. 23 دی 98 روزی بود که گل محمدی سرمربی پرسپولیس شد و حالا با یک روز اختلاف باید در چهارمین دربی اش به عنوان سرمربی پرسپولیس حاضر شود.

اگر آن فاصله یک روزه را نادیده بگیریم یک سالگی حضور یحیی در پرسپولیس به عنوان سرمربی مصادف شده با دربی بزرگ و یک بازی کاملاً خاص برای کادر فنی و شخص گل محمدی.

یحیی پیش از این به عنوان سرمربی پرسپولیس سه بار دربی را تجربه کرده که از آن مسابقات نه دست خالی بیرون آمده نه سربلند هر چند باخت در ضربات پنالتی برای چند روز شرایط را برای او و کادرش سخت کرد.فصل قبل فقط یک ماه از حضور یحیی و کادرش در پرسپولیس می گذشت که او وارد دربی شد و با اینکه دو بار عقب افتاد در نهایت شکست نخورد و با یک مساوی 2-2 از زمین بیرون آمد. بازی آخر فصل فوتبال ایران دیدار نیمه نهایی جام حذفی بود که تیم یحیی یک بار عقب افتاد و جبران کرد. تیم او در دقایق آخر جلو هم افتاد و در آستانه پیروزی قرار گرفت اما در نهایت نتوانست برتری اش را حفظ کند و با یک 2-2 دیگر به ضربات پنالتی رفت و در نهایت باخت.

بعد از آن باخت یحیی به خاطر تغییرات حین بازی بشدت تحت فشار قرار گرفت و روزهای سختی را پشت سر گذاشت اما با قهرمانی مقتدرانه در لیگ برتر و سپس رساندن تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا آن هم با تیمی که خودش بسته بود، محبوب دل ها شد و لقب امپراتور گرفت.

حالا یحیی در آستانه چهارمین دربی اش به عنوان سرمربی پرسپولیس شرایط سخت و ویژه ای را تحمل می کند. باخت در فینال آسیا، سه مساوی متوالی در لیگ برتر و از دست دادن 10 امتیاز در 7 هفته شرایط را برای او تا حدودی سخت کرده و او تحت فشارهای احساسی و توقعاتی که از این تیم قهرمان ایجاد شده وارد دربی خواهد شد.
در این مدتی که یحیی دوباره سرمربی پرسپولیس شده خیلی ها از هوش و توانایی های فنی او به عنوان یک سرمربی قابل گفته اند و نتایج تیم نیز حداقل غیر از این چند تساوی نگران کننده گویای این نکته بوده که یحیی گزینه مناسبی برای هدایت پرسپولیس است، حتی در دوران پسا برانکو که همه پرسپولیسی ها بیم آن داشتند تیم محبوب شان دوباره در وادی سقوط می افتد و خیلی طول خواهد کشید تا اینچنین رقبا را کنار زده و قدرت اول فوتبال ایران باشد.با تمام این تعریف ها و حمایت بزرگی که از یحیی در فضای هواداری، پیشکسوتان و رسانه می شود این دربی آن هم در شب یک سالگی حضورش در پرسپولیس یک مسابقه کاملاً ویژه خواهد بود.همه از معضلات پرسپولیس و کمبودهایش خبر دارند. همه این واقعیت را قبول کرده اند که خلأ ناشی از جدایی 6-5 چهره کارگشا در ترکیب تیم چیزی نیست که بتوان به راحتی با آن کنار آمد اما اگر باور کرده ایم که یحیی واقعاً مربی خوب، باهوش، بااستعداد و توانمندی است باید منتظر درخشش او در همین بازی بزرگ باشیم. خلاصه اینکه بالاخره مربی خوب باید در این روزهای بزرگ و در مواجهه با این چالش ها بزرگ بودن و متفاوت بودنش را ثابت کند و برگی زرین به کارنامه کاری خود بیفزاید.

یحیی که یک بار ثابت کرده تیم خودش را می تواند فینالیست آسیا کند و از زیر سایه برانکو در بیاید، حالا در یک فرصت و موقعیت تاریخی قرار گرفته تا تیم خودش را با وجود تمام مشکلات برنده دربی کند؛ اتفاقی که اگر رخ دهد گامی بزرگ به سوی قهرمانی و موفقیت های بعدی خواهد بود چرا که با این برد بزرگ تمام مشکلات فنی که دو هفته است همه درباره اش حرف می زنند یکدفعه گم می شود و با اتمسفر مثبتی که در تیم ایجاد می شود یحیی و بازیکنانش دوباره روی دور خوشبختی می افتند. 


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن