آرامشت را حفظ کن و دربی را ببر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 468 ] - 6 روز پیش

آرامشت را حفظ کن و دربی را ببر

«دربی هم مثل سایر بازی ها 3 امتیاز دارد.» این شاید درست ترین و غلط ترین جمله در خصوص تقابل پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر باشد. سال هاست که پیشکسوتان و حتی گا... 3 out of 5 based on 4 ratings.
آرامشت را حفظ کن و دربی را ببر

«دربی هم مثل سایر بازی ها 3 امتیاز دارد.» این شاید درست ترین و غلط ترین جمله در خصوص تقابل پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر باشد. سال هاست که پیشکسوتان و حتی گا...

ارتش سرخ دات كام :

«دربی هم مثل سایر بازی ها 3 امتیاز دارد.» این شاید درست ترین و غلط ترین جمله در خصوص تقابل پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر باشد. سال هاست که پیشکسوتان و حتی گاهی موارد بازیکنان و مربیان این جمله را در خصوص دربی تهران می گویند که هم درست است و هم غلط. از این نظر که این بازی هم مثل سایر بازی ها 3 امتیاز دارد حرف درستی است، اما از طرف دیگر با توجه به این که حواشی قبل و بعد از این بازی و البته ترکش های پیروزی و شکست در آن کاملا روی عملکرد یک فصل یک تیم می تواند اثرگذار باشد این جمله در خصوص دربی تهران غلط خواهد بود.
غیر از مسایل فنی که در این جریان یک بازی اثرگذار است مساله ای که می تواند کلید پیروزی پرسپولیس در بازی روز دوشنبه با استقلال باشد حفظ آرامش است، آرامشی که باید از چند روز قبل از دربی در تیم و باشگاه باشد تا تیم در شرایط روحی مناسب به مصاف حریف سنتی خود برود. تجربه ثابت کرده هر زمانی که پرسپولیس پیش از دیدار با استقلال از نظر روحی و از نظر داشتن آرامش شرایط خوبی داشته مقابل این تیم به پیروزی رسیده و هر زمان که به هر دلیلی پرسپولیس قبل از بازی با استقلال به حاشیه رفته یا آرامش نداشته شکست خورده یا نتیجه دلخواه را نگرفته است.

در این شرایط شاهد این بودیم که با شیطنت برخی از مدیران و پیشکسوتان استقلال بعضی از مدیران اجرایی باشگاه وارد یک بازی دو سر باخت شدند. یعنی استقلالی ها که فعلا با 3 بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول هستند مسایلی را مطرح کردند، آن هم با علم به اینکه این گفته ها با جواب پرسپولیسی ها همراه خواهد بود و همین جدال ها باعث می شود تا تمرکز پرسپولیس برای دیدار روز دوشنبه به هم بخورد. شاید بهتر بود که مدیران و حتی پیشکسوتان پرسپولیس وارد این بازی نمی شدند و با صحبت های خود، خواسته یا ناخواسته آرامش پرسپولیس را به هم نمی زدند. البته الان هم دیر نشده و فقط و فقط باید تمرکز همه روی بازی باشد.

اگر پرسپولیس بتواند روز دوشنبه در جدال با استقلال برنده بازی باشد آن وقت زمان برای کری خواندن و جواب دادن به برخی خزعبلات طرف مقابل بسیار زیاد است. دلیلی ندارد که پیش از یک دیدار حساس بازیکنان، مربیان، مدیران، هواداران و یا حتی پیشکسوتان پرسپولیس وارد جنگ زرگری با استقلال بشوند.

با توجه به اینکه در هفته های گذشته استقلال از اشتباهات داوری کاملا سود برده و در این سمت پرسپولیس ضرر کرده است رقیب آبی پوش می داند که ممکن است در بازی با پرسپولیس هم این اشتباهات سهوی به نفعش باشد، پس شروع می کند به برخی صحبت ها و برخی تحرکات علیه پرسپولیس تا تمرکز پرسپولیس را به هم بزند و این گونه در چند جبهه از پرسپولیس پیش باشد.
این در شرایطی است که وضعیت جدولی پرسپولیس به نحوی است که پیروزی در دربی می تواند سکویی برای بازگشت پرسپولیس به خانه اصلی اش یعنی صدر جدول باشد. حالا این موضوع را استقلالی ها به خوبی می دانند و به اشکال مختلف سعی می کنند تا تمرکز پرسپولیس را به هم بزنند. حتی دیده شده که در فضای مجازی برخی خبرنگاران و اصحاب رسانه که به باشگاه استقلال نزدیک هستند لیدر این تحرکات هستند تا بتوانند تمرکز پرسپولیس را به هم بزند.

چیزی که وجود دارد این است که استقلالی ها که در 4،5 سال گذشته هیچ حرفی مقابل پرسپولیس نداشتند برای اینکه این بار بتواند پرسپولیس را شکست بدهند و یا حتی در لیگ به مقامی برسند دست به هر کاری می زنند. در این بین تصمیم هایی که در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به سود استقلال گرفته شده اند بی تأثیر نیست.

حالا در این شرایط که همه علیه پرسپولیس هستند بازی کردن در زمین جنجال های استقلال یک گل به خودی زیباست. بهتر است که جواب استقلالی ها و پاسخ تمام تهمت هایی که می زنند بعد از بازی داده شود. وقتی یک مربی، بازیکن یا مدیر پرسپولیس در فضای مجازی و رسانه ها وارد جنگ با یک استقلالی می شود عملا تمرکز تیم را به هم می زند، دقیقا چیزی که استقلالی ها می خواهند.

خود استقلالی ها می دانند که در شرایط برابر شانس کمی برای پیروزی مقابل پرسپولیس دارند، به خاطر همین دست به هر کاری می زنند تا آرامش پرسپولیس به هم بخورد. حالا در این شرایط وظیفه پرسپولیسی ها این است که به هیچ عنوان وارد این معرکه نشوند و تمام حواس شان روی کار خودشان باشد. اگر این اتفاق رخ می داد و در همین چند روز گذشته کسی از پرسپولیسی ها وارد جنگ با استقلالی ها نمی شد بیشتر آرامش پرسپولیس حفظ می شد.

با توجه به اتفاقاتی که در چند بازی گذشته رخ داده و امتیازاتی که پرسپولیس به هر شکل از دست داده بهترین روش برای اینکه پرسپولیس مقابل استقلال هم امتیاز از دست بدهد بر هم خوردن آرامش است و این را استقلالی ها خوب می دانند. به خاطر همین به هر شکل و به هر نحوی می خواهند پرسپولیسی ها را به جنگ زرگری بکشند تا در نهایت به اهداف شان.
آخر اینکه با پیروزی در دربی پرسپولیس قهرمان لیگ نمی شود و با شکست در این بازی هم دنیا به آخر نمی رسد. درست است که این بازی از نظر حساسیت برای تمام هواداران پرسپولیس بسیار مهم است و حتی برای خیلی ها پیروزی در این مسابقه از قهرمانی لیگ اهمیت بیشتری دارد، اما توجه بیش از اندازه بین مسابقه و القای استرس و هیجان به تیم مسلما نتیجه عکس خواهد داشت.

هر نتیجه ای که در دربی رخ بدهد نباید باعث شود تا تمرکز پرسپولیسی ها به هم خورد و یا شرایطی فراهم شود که به بازیکنان و اعضای کادر فنی پرسپولیس حمله از پیش تعیین شده بشود. پرسپولیس از نظر فنی چیزی از استقلال کم ندارد و حتی در خیلی از موارد از استقلال بهتر است، پس اگر آرامش را در بازی روز دوشنبه حفظ کند می تواند پیروز دربی تهران باشد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر فولاد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40
استقلال
استقلال
2 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 22 دی 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی2
2میلاد سرلک1
3وحید امیری1
4مهدی عبدی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن