ترابیان: امیری،پهلوان،نعمتی می توانند عصای دست یحیی باشند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 168 ] - دوشنبه, 22 دی 1399
ترابیان: امیری،پهلوان،نعمتی می توانند عصای دست یحیی باشند

پیشکسوت پرسپولیس گفت: به بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس در این بازی اشاره کرد و گفت: «در این بازی نفراتی مثل امیری، نعمتی و پهلوان می توانند تعیین کننده و تاثیرگ...

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت پرسپولیس گفت: به بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس در این بازی اشاره کرد و گفت: «در این بازی نفراتی مثل امیری، نعمتی و پهلوان می توانند تعیین کننده و تاثیرگذار باشند و یحیی می تواند روی توانایی های این بازیکنان حساب کند.»

با اینکه هواداران تیفوسی فوتبال کشورمان علاقه زیادی به بازیکنان یاغی و حاشیه ای دارند، اما در ترکیب تیم های استقلال و پرسپولیس از سال های دور بازیکن بااخلاق و بی حاشیه هم کم نداشتیم. رضا ترابیان یکی از این نفراتی است که همیشه از او به عنوان یک بازیکن محجوب و سربه زیر یاد می شود و چه در دوران فوتبالی اش و چه حالا که سال هاست بازنشسته شده، حاشیه ها را از خود دور کرده و سعی می کند در کمال احترام با مسائل برخورد کند. با این پیشکسوت دقایقی همکلام شدیم تا نظرش را درخصوص دربی 94 جویا شویم.

او در ابتدا به شرایط پرسپولیس اشاره کرد و به «فرهیختگان» گفت: «دربی امسال با سال های قبل بسیار متفاوت است. پرسپولیس در این فصل 60 تا 70درصد از بازیکنان اصلی خود را از دست داده و استخوان بندی چند ساله اش را در اختیار ندارد. همین موضوع باعث شده که دست یحیی بسته باشد و او به خصوص در خط حمله مشکلاتی را دارد که باید در نیم فصل با جذب بازیکن جدید برطرف کند. در مقابل، استقلال از لحاظ بازیکن شرایط بسیار خوبی دارد و می توان گفت که آنها 2 تیم آماده و قدرتمند را در اختیار دارند. این تیم از لحاظ نوع بازی و نتیجه گیری بسیار خوب عمل کرده و هیچ شباهتی به سال های قبل خود ندارد. آنها از لحاظ سیستم بازی، کارهای ترکیبی، پرسینگ و انتقال توپ از دفاع به حمله بسیار خوب عمل می کنند و حداقل روی کاغذ تیم برتر زمین هستند.»

  ترابیان خاطرنشان کرد: «شرایط این بازی کاملا متفاوت است و قطعا این بازی آن طور که همه فکر می کنند، نمی شود. بسیار امیدوار هستم که پرسپولیس در این بازی پوست بیندازد و حتی معتقدم که آنها برنده این بازی خواهند بود. پرسپولیس برای اثبات خود به هواداران پا به میدان می گذارد و قطعا می تواند روی دیگر سکه را به معرض نمایش بگذارد.»

وی درخصوص ترکیب عجیب پرسپولیس مقابل سپاهان گفت: «فکر می کنم چون یحیی از عبدی و رمضانی ناامید شده بود و نتوانست با آنها به نتیجه برسد، در بازی برابر سپاهان تلاش کرد نفرات جدیدی را در پست های جدید آزمایش کند. البته آنها با توجه به ذات فوتبالی شان نتوانستند در کارهای هجومی چندان به کار تیم بیایند و به همین دلیل احتمال اینکه یحیی در این بازی باز هم به مهاجمان نوک خود اعتماد کند، زیاد است. ضمن اینکه هواداران از یحیی برد می خواهند و به این موضوع هم کاری ندارند که تیم چه نفراتی را در اختیار دارد.»

ترابیان درخصوص ضعف استقلال در خط دفاعی عنوان کرد: «اگر پرسپولیس بتواند در خط حمله خوب عمل کند و به دفاع این تیم فشار بیاورد، قطعا می توان به گلزنی شان در این بازی امیدوار بود اما احساس من این است که تیم یحیی در این بازی بسته تر بازی می کند تا مقابل خط حمله قدرتمند استقلال از گل خوردن جلوگیری کند و در ادامه روی ضدحملات به گل برسد.»

او درخصوص بازی هایی که مقابل استقلال انجام داده است، خاطرنشان کرد: «فکر می کنم 3 یا 4 بازی برابر این تیم با پیراهن پرسپولیس انجام داده ام و خاطرم هست بازی آخر خیلی انگیزه گلزنی داشتم و 2 بار توپ را به تیرک دروازه کوبیدم و هنوز هم آن ضربات جزء حسرت های دوران فوتبالی ام هستند. البته من در این بازی هایی که به میدان رفتم، باخت نیاوردم و تنها در یک بازی که نیمکت نشین بودم با گل اختر بازی را واگذار کردیم.»

ترابیان درخصوص اهمیت بااخلاق بودن در این بازی ها گفت: «دوران یاغی و یاغی گری گذشته و فرهنگ و شخصیت بازیکنان بالا رفته است. البته بعد از آن بازی معروف سال 73 شرایط تغییر کرد و ما شب های قبل از بازی به ضیافتی مشترک می رفتیم و با همه بازیکنان رفیق شده بودیم.»

او در خاتمه به بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس در این بازی اشاره کرد و گفت: «در این بازی نفراتی مثل امیری، نعمتی و پهلوان می توانند تعیین کننده و تاثیرگذار باشند و یحیی می تواند روی توانایی های این بازیکنان حساب کند.»


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن