آب در کوزه ما گرد جهان میگردیم

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 1237 ] - سه شنبه, 23 دی 1399

آب در کوزه ما گرد جهان میگردیم

مهدی عبدی موفق شد گل نخست پرسپولیس در دربی 94 را به ثمر برساند. مهدی عبدی را تا قبل از بازی رفت پرسپولیس و استقلال در هفته چهارم لیگ نوزدهم، کسانی می شناختند ... 5 out of 5 based on 9 ratings.
آب در کوزه ما گرد جهان میگردیم

مهدی عبدی موفق شد گل نخست پرسپولیس در دربی 94 را به ثمر برساند. مهدی عبدی را تا قبل از بازی رفت پرسپولیس و استقلال در هفته چهارم لیگ نوزدهم، کسانی می شناختند ...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی عبدی موفق شد گل نخست پرسپولیس در دربی 94 را به ثمر برساند.

مهدی عبدی را تا قبل از بازی رفت پرسپولیس و استقلال در هفته چهارم لیگ نوزدهم، کسانی می شناختند که به طور جدی فوتبال پایه را دنبال می کنند و واقعا چند نفر در عالم هواداری و رسانه توجهشان روی مسابقات رده پایه است؟ عبدی دو سال پیش آقای گل رده سنی امید های ایران شد، اما در پایان فصل توسط پرسپولیس به لیگ یک و تیم بادران رفت

با آمدن گابریل کالدرون ، پرسپولیس در جذب بازیکنان جدیدش تغییر ایدئولوژی داد و مرد آرژانتینی تقریبا تمام جوانانی که در یکی دو فصل گذشته در این تیم بودند را کنار گذاشت و جا را برای بازیکنان جدیدتر باز کرد. مهدی عبدی یکی از این بازیکنان بود که در ابتدای فصل و با کمی دشواری به پرسپولیس بازگشت و وقتی کالدرون چند روز قبل محمدامین اسدی را از لیست خارج کرد شانس بیشتری برای بازی کردن پیدا کرد. در دربی 90 درحالی که به نظر می رسید بازی با نتیجه صفر - صفر به پایان برسد. اما تابلو تعویض در دقیقه 80 بالا رفت و در میان شوک همگان مهدی عبدی 18 ساله به جای وحید امیری وارد میدان شد.

عبدی تنها یک دقیقه بعد از حضورش در زمین، در اولین بازی خود در نخستین تجربه خود در دربی با اولین ضربه خود موفق شد دروازه استقلال را باز کند تا تبدیل به ستاره دربی 90 شود.

عبدی با توجه به ستاره های چون علی علی پور، مهدی ترابی، وحید امیری و عیسی آل کثیر در مقاطع مختلف در خط حمله سرخ پوشان کمتر فرصت بازی پیدا میکرد. اما با جدایی ستار ه های پرسپولیس در خط حمله و محرومیت آنها توفیق اجباری سبب شد تا اون در نوک خط حمله پرسپولیس قرار گیرد. او در دیدار حساس پرسپولیس و النصر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد در حالی که پرسپولیس از رقیب عربستانی خود عقب بود با یک ضربه سر تماشایی دروازه عربستانی ها را فرو بریزد و زمینه ساز دومین صعود پرسپولیس به فینال شود.

در بازی فینال نیز علی رغم کم اقبالی سرخ ها پرسپولیس روی ذکاوت و اشتباه مدافعین اولسان توسط مهدی عبدی موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند و مهاجم جوان پرسپولیس تبدیل به نخستین بازیکن تاریخ این تیم شود که در فینال لیگ قهرمانان گلزنی می کند.

عبدی با 3 گل زده در لیگ قهرمانان آسیا و با توجه به دقایق حضور در میدان به عنوان بهترین گلزن این مسابقات معرفی شد. این مهاجم جوان برای هر گل خود در آسیا به طور متوسط 68 دقیقه زمان لازم داشت.

بعد از جدایی رسن و محرومیت آل کثیر حالا پرسپولیس در فاز هجومی خود در ادامه مسابقات لیگ برتر با بحران مواجه بود، عملکرد نه چندان دلچسب در برابر نساجی و تساوی در دقایق پایانی برابر ذوب آهن، یحیی را متقاعد کرد در بازی سخت برابر سپاهان بدون مهاجم تخصصی بازی کند که در نتیجه بازی بدون رد و بدل شدن گلی به پایان برسد.

اما حکایت دربی فرق می کند، یحیی و شاگردانش با شکست در این دیدار وارد بحران جدیدی می شدند. مهدی عبدی جوان در دقیقه 50 این دیدار درحالی که پرسپولیس بازی را از رقیب سنتی خود عقب بود توانست با عبور از صد مدافعین استقلال و رشید مظاهری دروازه را باز کند. عبدی در چند موقعیت دیگر فرصت گلزنی داشت که یکی از بهترین آنها در دقیقه 61 رقم خود که بعد از سر توپ زدن های فراوان و محو کردن مظاهری توپ را به نوراللهی داد که ریگی مانع گلزنی پرسپولیسی ها شد. 

اگر چه این دیدار با نتیجه مساوی آن هم در دقایق پایانی همراه بود، اما حالا مهدی عبدی بعد از گلزنی در نیمه نهایی و فینال آسیا و همچنین دومین گل خود در دومین حضور خود در دربی می تواند نوید بخش روزهای روشن و رفع دغدغه سرخ پوشان در خط حمله این تیم باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  یحیی داره بهانه های الکی، حاشیه سازی و فرصت سوزی میکنه. یکی از دلایلی که مربیان تعویض می کنند، خوابوندن بازی و حفظ نتیجه است. ما فقط یک تعویض داشتیم و اون هم رمضانی بود که بخاطر مصدومیت عبدی بود. الان هر تیمی میتونه 5 تا تعویض کنه یعنی ده دقیقه آخر بازی پرسپولیس میتونست هر دو دقیقه یه تعویض کنه که عملاً بازی از جریان می افتاد. یحیی ما دیگر فرصت سوزی را تحمل نخواهیم کرد.
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  دوست عزیز شما که هنوز متوجه نیستی اون 5 تا تعویض باید تو نهایتا 3 نوبت انجام بشن و راحت اینطوری دو دوتا چهارتا میکنی چطور به خودت اجازه ی نقد به یحیی رو میدی؟!!
  جالبه بعضی دوستان فقط وقتی تو سایت پیداشون میشه که وقتشه بیان مربی پرسپولیسو بکوبن!
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  مشکل فقط تمام کنندگی نیست که عبدی تمام کننده خوبی است. به جرات می توانم بگویم مهدی عبدی باهوش ترین و خوش فکر ترین مهاجم ایران است . منتها مشکل اینست که عبدی چالاک نیست و نمی تواند مثل آل کثیر تحرک و جنگندگی لازم را داشته باشد. هر چه قدر هم که تمرین کند مدل و استایلش همین است. علیپور مهاجمی بود که بدن محکم و چابکی داشت و دوندگی بالا ولی مغز و شعور فوتبالی نداشت. بالعکس عبدی از نظر فکری و شعور فوتبالی عالی است ولی حیف که چابک نیست وگرنه قطعا یکی از بهترینها در آسیا بود. آل کثیر تقریبا یک مهاجم کامل است و همه خصوصیات را دارد. یعنی یک مهاجم امروزی هسنت. جنگندگی قدرت بدنی چابکی سرعت تکنیک جاگیری و موقعیت شناسی که آل کثیر تقریبا از همه اینها به میزان کافی بهره میبرد .
  چیزی که هست یحیی باید با توجه به مدل و استایل بازی این مهاجم خیلی باهوش (تاکید میکنم) یعنی مهدی عبدی به نوعی تحرک را در یک سوم حرف بیشتر کند. زمانی که یک مهاجم ساکن ولی خلاق داریم میبایست سایر عناصر هجومی مثل وینگرهای متحرک و تکنیکی به عنوان مهاجم کاذب کمک کنند . در چند بازی اخیر امیری تحرک لازم را نداشته . نوراللهی گرچه دوندگی خوبی در جلو داشته ولی مناسب این پست نیست. پهلوان اگرچه در نیمه دوم دربی راه افتاد ولی انتظارات بیشتری بخصوص از نظر هجومی از او داریم. مدافعان چپ و راست پرسپولیس هم که تقریبا در کار هجومی نقش موثری ندارند. پس همانطور که دفاع تیمی است حمله هم تیمی است. الان مشکل ابدا تمام کنندگی نیست. مشکل تحرک و موج ضعیف حملات در محوطه جریمه است. پرسپولیس نیاز به یک هافبک هجومی تمام عیار دارد . میزان شوتزنی موثر در شان نایب قهرمان آسیا نیست.
  پیشنهاد من به یحیی "طالب ریکانی" است. یک هافبک همه کاره، انرژیک شوتزن از تمام نقاط زمین، خوش تکنیک ، خطرناک و پاسور. هواداران عزیز طالب را مطالبه کنید که دوای درد پرسپولیس است.
  پرسپولیس به عنوان نایب قهرمان آسیا برای بهتر شدن در فاز هجومی نیاز به دو سه تا بازیکن "خطرناک" در پستهای هافبک-وینگر و دفاع چپ یا راست دارد.
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  احسنت به این شعور فوتبالی!
  طالب ریکانی تو این مقطع واقعا به درد پرسپولیس میخوره
  حیف که سنش بالاست و نمیشه برا آینده خیلی روش حساب کرد اما در مقطع فعلی یکی دو سه ساله به درد پرسپولیس میخوره
  من به جز طالب ریکانی خیلی به میلاد جهانی ذوب هم فکر میکنم به شخصه که واقعا وینگر دونده و تکنیکی و پاسور خوبیه

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن