فنایی: حرف یحیی، حرف همه پرسپولیسی ها بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 579 ] - چهارشنبه, 24 دی 1399

فنایی: حرف یحیی، حرف همه پرسپولیسی ها بود

مربی دروازه بان های تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است انتقاد سرمربی این تیم از رییس هیئت مدیره این باشگاه حرف همه پرسپولیسی ها بوده است داود فنایی در گفت وگویی، د... 5 out of 5 based on 3 ratings.
فنایی: حرف یحیی، حرف همه پرسپولیسی ها بود

مربی دروازه بان های تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است انتقاد سرمربی این تیم از رییس هیئت مدیره این باشگاه حرف همه پرسپولیسی ها بوده است داود فنایی در گفت وگویی، د...

ارتش سرخ دات كام :

مربی دروازه بان های تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است انتقاد سرمربی این تیم از رییس هیئت مدیره این باشگاه حرف همه پرسپولیسی ها بوده است
داود فنایی در گفت وگویی، در خصوص دیدار تساوی دو - دو پرسپولیس و استقلال در دربی پایتخت، شرایط این روز های سرخپوشان، برخی حواشی به وجود آمده، ناراحتی یحیی گل محمدی از مهدی رسول پناه و... صحبت هایی را انجام داد که متن کامل آن را در زیر می خوانید:

* ابتدا در مورد دربی صحبت کنید، بازی چطور بود؟
خب همانطور که همه دیدند ما فوتبال بی نظیری را به نمایش گذاشتیم و واقعاً همه بچه ها از جان مایه گذاشتند. اگر کمی تمرکز و شانسمان بهتر بود با یک نتیجه باورنکردنی استقلال را شکست می دادیم اما بازی مساوی شد. ما باید سعی کنیم در دقایق اول و آخر بازی گل نخوریم تا بتوانیم پیروزی ها را حفظ کنیم. البته همه دیدیم که ما چه تیم باکیفیتی هستیم و در این مدت فقط یک نیمه بد جلوی ذوب آهن داشتیم.

* خیلی ها معتقدند استقلال در بازی با پرسپولیس از یک شکست بزرگ فرار کرد.
دقیقاً همینطور است. ما موقعیت های بسیار عالی داشتیم اما با بدشانسی آنها از دست دادیم. من باید یک خسته نباشید ویژه به بازیکنان مان بگویم که با جان و دل بازی کردند و نکات تاکتیکی را به بهترین شکل ممکن در زمین پیاده کردند. همه دیدید که ما چه تیمی باکیفیتی هستیم. دیدید که بعد از بازی هم، تیم حریف از گرفتن مساوی خوشحال بود.

* فکر می کنید پرسپولیس بتواند به جمع مدعیان قهرمانی برگردد؟
شک نکنید این اتفاق رخ می دهد و اگر کسی به چیزی غیر از این اعتقاد داشته باشد پرسپولیسی نیست. با پیروزی در بازی های عقب مانده به جدول برمی گردیم. بچه ها از جان مایه می گذارند تا این اتفاق رخ دهد. از آن طرف هواداران هم مثل همیشه پشت ما بودند و هستند تا ما به جایگاه اصلی مان برگردیم. لیگ، یک ماراتن کامل است و همین الان کلی بازی و امتیاز تا پایان لیگ مانده. نمی شود از الان گفت چه تیمی قهرمان است. نقاط ضعف مان را برطرف می کنیم تا بتوانیم به کورس قهرمانی برگردیم. این را بدانید که جام قهرمانی را روز آخر می دهند. ما پا پس نمی کشیم و علی رغم تمام مشکلاتی که وجود دارد می جنگیم.

* در روزهای اخیر شاهد بودیم که برخی از پیشکسوتان هم علیه پرسپولیس صحبت کردند.
واقعا از برخی از پیشکسوتان گله دارم که چطور به خودشان اجازه می دهند اینطور صحبت کنند. فکر می کنم آنها اگر سکوت کنند بهتر است. برخی هستند که در هیچ تیمی کار نمی کنند اما از این شبکه به آن شبکه به عنوان کارشناس می روند، آنهایی که شرایط نیمکت را درک نمی کنند و فقط حرف می زنند.

* بعد از بازی با استقلال فشار و هجمه زیادی روی احمد نوراللهی به خاطر موقعیت هایی که از دست داد به وجود آمده، در این مورد چه صحبتی دارید؟
مگر نوراللهی کم برای پرسپولیس زحمت کشیده و گل حساس زده؟ احمد در پستی بازی می کند که پست تخصصی است اما می بینید با اینکه پست تخصصی اش نیست می بینید که چقدر تلاش می کند و چقدر دوندگی دارد. هیچ بازیکنی که از عمد در دربی موقعیت خراب نمی کند. تمام بازیکنان ما با تمام توان در دربی بازی کردند. باور نمی کنید در تمرین ریکاوری بعد از دربی هیچ بازیکنی توان دویدن نداشت.

* البته هواداران هم حسابی شما را حمایت کردند.

هوادار واقعی، کسی است که هنگام برد و باخت و مساوی پشت تیمش باشد. هواداران می دانند که ما تیم خوبی هستیم و با همین تیم به فینال آسیا رفتیم. ما هنوز در لیگ نباختیم اما این همه فشار روی ما وجود دارد، آن هم در شرایطی که کلی از بازیکنان ما را گرفتند، به ما حمله کردند و از نظر مالی هم درصد زیادی از پول مان را نگرفتیم. اگر حرف نمی زنیم برای این است که تیم به حاشیه نرود. چهار سال است پرسپولیس بهترین جایگاه را دارد و همین باعث شده هر تیمی مقابل ما قرار می گیرد با تمام توان به زمین بیاید.

* اما وقتی بازیکنی ضعیف بازی می کند این حق هوادار است که انتقاد کند.
بله، ولی باید انتقاد کارشناسان و با اطلاع باشد. الان هجمه سنگینی روی مهدی شیری و بعد از آن احمد نوراللهی به وجود آمده است. کنترل این شرایط کار سختی است. هیچ کسی که از عمد به ضرر پرسپولیس کاری نمی کند. همه دوست دارند بهترین عملکرد را داشته باشند. هواداران هم همیشه پشت ما بودند و همیشه از ما حمایت کردند و می دانند که نباید علیه بازیکن هجمه درست شود.

* بعد از بازی با استقلال برخی از اعضای کادرفنی این تیم معتقد بودند که داور به نفع تیم آنها پنالتی نگرفته.
واقعا نمی دانم چه بگویم، همه جهان دیدند که آن توپ پنالتی نبود اما برخی برای این که مقابل هواداران شان خودشیرینی کنند می گویند داور برای استقلال پنالتی نگرفته است. باور کنید تعداد زیادی از استقلالی ها به من پیام دادند و گفتند که ما شانس آوردیم 4،5 گل نخوردیم. بعضی ها یاد گرفتند روی نیمکت شلوغ کاری کنند و ضعف های شان را با داد و بیداد الکی بپوشانند. خیلی جالب است که کرمانشاهی (داور دربی) می گفت صدا از نیمکت پرسپولیس در نمی آید اما آن طرف داد و فریاد می کنند. بعضی ها یاد گرفتند که فقط روی نیمکت داد و فریاد کنند یا حرف های بی مورد بزنند تا شاید داور را تحت تاثیر قرار بدهند.

* درباره عملکرد حامد لک هم توضیح دهید، آیا از او راضی هستید؟
خدا را شکر می کنم که همه دروازه بان های ما در بهترین فرم خودشان هستند و تلاش می کنند تا برای پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته باشند. پست دروازه بانی طوری است که فقط یک نفر می تواند بازی کند و بقیه باید تلاش کنند. عملکرد لک هم بسیار خوب بوده و او جز بهترین دروازه بان های آسیا است. لک در لیگ هم عالی بوده و من به تلاش ها و انگیزه او تبریک می گویم.

* بعد از بازی با استقلال یحیی گل محمدی به شکلی واضح از مهدی رسول پناه به عنوان رییس هیئت مدیره باشگاه انتقاد کرد. در این مورد چه نظری دارید؟
یحیی حق دارد. 60،70 درصد تیم ما جدا شدند. یک مربی در این شرایط باید چه کار کند؟ حرفی که یحیی زد حرف همه هواداران و همه تیم پرسپولیس است. مگر می شود یک مدیر اینقدر به پرسپولیس ضربه بزند و باز هم در باشگاه مشغول به کار باشد؟ اینها فوتبالی نیستند که وقتی بشار می رود می گویند اتفاقی رخ نمی دهد. شما ببینید بشار، شجاع، ترابی و بقیه که از پرسپولیس جدا شدند الان در چه فرمی قرار دارند. ما اگر همه بازیکنان مان را داشتیم تیم دیگری بودیم. مثل بازی با شارجه که آن تیم اصلی ما بود که با یک تاکتیک و با یک شرایط عالی بازی می کرد اما اجازه نمی دهند ما آرامش داشته باشیم. آقایان اگر چوب لای چرخ ما نگذارند موفق می شویم. وظیفه مدیر پول درآوردن و کار مدیریتی است و وظیفه کادرفنی هم کار فنی.

*و صحبت پایانی.
این را بدانید که پرسپولیس ارث پدری ما نیست. ما یک زمانی به عنوان بازیکن در این تیم تلاش کردیم و حالا هم به عنوان مربی با تمام توان کار می کنیم و یک رور هم می رویم. همچنین از تمام هواداران و بازیکنان تشکر می کنم که همیشه پشت کادرفنی و پشت پرسپولیس هستند و ما را حمایت می کنند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر آلومینیوم به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
آلومینیوم اراک
آلومینیوم اراک
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : امام خمینی اراک
داور مسابقه : وحید کاظمی
دوشنبه, 6 بهمن 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
فولاد
فولاد
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
دوشنبه, 29 دی 1399 / ساعت : 16:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی3
2مهدی عبدی2
3میلاد سرلک1
4وحید امیری1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن