اکسید هد

یک پرسپولیس پشت توست

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2258 ] - پنجشنبه, 25 دی 1399

یک پرسپولیس پشت توست

دربی 94 با وجود برتری مطلق پرسپولیس با تساوی به پایان رسید تا انتقادهای زیادی را نسبت به فرصت سوزی های سرخپوشان به ویژه هافبک شماره 8 این تیم باوجود نقش تاثیر... 4 out of 5 based on 10 ratings.
یک پرسپولیس پشت توست

دربی 94 با وجود برتری مطلق پرسپولیس با تساوی به پایان رسید تا انتقادهای زیادی را نسبت به فرصت سوزی های سرخپوشان به ویژه هافبک شماره 8 این تیم باوجود نقش تاثیر...

ارتش سرخ دات كام :

دربی 94 با وجود برتری مطلق پرسپولیس با تساوی به پایان رسید تا انتقادهای زیادی را نسبت به فرصت سوزی های سرخپوشان به ویژه هافبک شماره 8 این تیم باوجود نقش تاثیرگذارش رقم بزند. صبحت از احمد نوراللهی است که از زمان حضورش در جمع سرخپوشان کمتر کسی تصور درخشش او را داشت اما به دلیل قابلیت خوبی که برای بازی در پست های مختلف داشت و البته کیفیت فنی خوب و دور بودن از حاشیه ها، خیلی زود جای خود را در پرسپولیس تثبیت کرد. امضای او در پیروزی و صعودهای پرسپولیس وجود دارد و بی انصافی است اگر او را به خاطر عملکردی که می توانست با تدبیر کادر فنی طور دیگری رقم بخورد، مقصر بدانیم.
داستان به سوت پایان آخرین شهرآورد سرخابی ها در قرن1300 مربوط می شود که همه برد پرسپولیس را عادلانه ترین نتیجه این دیدار می دانستند. نوراللهی در این دیدار باز هم در یک پست غیرتخصصی به میدان رفت و از نظر میزان دوندگی بیشترین مسافت در بین بازیکنان دو تیم را به خود اختصاص داد اما از دست رفتن چند موقعیت عالی برای پرسپولیس از سوی او سبب شد سرخپوشان نتوانند اختلاف گل خود با استقلال را بیشتر کنند. در نهایت هم پرسپولیس این دیدار را با تساوی 2-2 به پایان رساند تا بعضی، چوب ناکامی تیم را بر سر گل نزدن های نوراللهی بکوبند. هر چند که هنوز هم معتقدیم تدبیر کادر فنی پرسپولیس می توانست مانع از فرصت سوزی های نوراللهی در زمین شود و جای او را در زمان باقیمانده به پایان این دیدار به بازیکن تازه نفس و با تجربه ای مثل عالیشاه بدهد که از ضدحملات بیشتر بهره ببرد. گذری کوتاه به نقش رهبری احمد نوراللهی در بعضی بردهای پرسپولیس داشته باشیم که امضایش را پای آن ها ثبت کرده است.

3امضای بزرگ در دربی ها
*هافبک پرسپولیس 3 امضای بزرگ در دربی هایی داردکه در آن ها حضور داشته:
1٫ پرسپولیس بعد از چند ناکامی پیاپی در دربی با تیم نه چندان پرستاره حمید درخشان مقابل استقلال امیر قلعه نویی قرار گرفته بود و در نیمه دوم احمد نوراللهی اولین حضورش در دربی را به همراه مهدی طارمی تجربه کرد. 2چهره ای که کمتر کسی تصور می کرد در آن شرایط سخت و درحالی که هنوز جزو چهره های مطرح فوتبال ایران نبودند شانس حضور در این بازی را به دست بیاورند. با این حال حضور آن ها جانی دوباره به ترکیب داد و پرسپولیس را به یک کامبک بزرگ رساند و پرسپولیس برنده این جدال با گل های محمد نوری و امید عالیشاه شد.
2٫ نوراللهی در چهارمین دربی خود و در شرایطی که دیگر با پیراهن شماره 8 رویایی در ترکیب حضور داشت، با یک شوت دیدنی و غیرقابل مهار، سیدمهدی رحمتی را با یک چالش بزرگ مواجه کرد تا دفع ناقص دروازه بان استقلال، فرصت مناسبی در ریباند برای مهدی طارمی شکل دهد و این مهاجم بوشهری گل دربی را به نام خود کند. پرسپولیس در نهایت در این دربی با نتیجه 4-2 به پیروزی دست یافت تا این بازی جزو خاطره انگیزترین دربی های هافبک سرخ هاست.
3٫هشتمین دربی برای شماره8پرسپولیس یک سال پیش و به شکلی کاملا رویایی پیش رفت. نوراللهی در این دیدار تمام معادلات را تغییر داد و با پروازی بلند و ضربه سر غیرقابل مهار خود اولین گلش در سال نو را در دربی به ثمر رساند تا نام او نیز در این بازی ها تاریخی شود. نوراللهی که اولین گلزنی خود در دربی را تجربه می کرد، با این گل موفق شد رکورد رحمتی در لیگ هجدهم را بشکند و تبدیل به اولین بازیکنی شود که در ورزشگاه آزادی دروازه رحمتی را باز می کند.

بااخلاق، بدون درگیری
*در بعضی دیدارهای مهم پرسپولیس به جز دربی هم نوراللهی نقش تاثیرگذاری داشته است.
1- او در دیدار با السد جزو بازیکنانی بود که دقت پاس بیش از 80درصد را به ثبت رساند و بیشترین لمس توپ در بین عناصر خط میانی را هم به خود اختصاص داد.

2- در نیمه نهایی جام حذفی نوراللهی گل صعود شاگردان برانکو ایوانکوویچ را به ثمر رساند. نکته جالب آن دیدار شادی گل خاص احمد نوراللهی و همبازیانش بود. آن ها پس از کسب این پیروزی و در واکنش به حذف ستاره لوگوی پرسپولیس در اسکوربورد ورزشگاه نقش جهان و بلیت های این بازی، بر لوگوی روی پیراهن خود بوسه زدند تا به این شکل، خوشحالی خود را ابراز کنند.

3- نوراللهی در تمام بازی های فصل 98 – 99 سرخپوشانفیکس بود و در همان فصل هم دقت پاس این بازیکن 85 است.

4-  در کنش های دفاعی هم نوراللهی وضعیت مناسبی دارد و فصل پیش او 76بار توانست توپ بازیکنان را قطع کند. در واقع از 76حمله روی دروازه تیمش جلوگیری کرده و میانگین نزدیک به 3 قطع توپ به ازای هر بازی را دارد.

5- نکته مهم درباره نوراللهی این است که باوجود وظایف اغلب دفاعی کمتر رفتار خشن دارد. این بازیکن از حضور در 27 بازی فیکس تنها یک کارت زرد گرفته که این اتفاقی بسیار مهم برای یک فوتبالیست ایرانی است.

6- در لیگ هجدهم نوراللهی با معدل نزدیک به 3تکل در هر مسابقه و به همراه میانگین 6٫8 نبرد پیروز و 4٫9عملکرد دفاعی در هر بازی یکی از بهترین های لیگ در کارهای دفاعی بود.

خلاق و موثر برای بازی های آینده
نمی توان منکر شد که در دربی 94 نوراللهی در ترکیب 1-3-2-4 گل محمدی برای پرسپولیس به عنوان هافبک نفوذی به میدان رفت و این پست توقعات از او را به شدت بالا برد. بی شک نوراللهی بازیکنی با قابلیت بازی در چند پست است و این مساله اگر چه برای مربیان تیم ها نقطه قوت است اما منفعت چندانی برای این بازیکنان ندارد. او طی سال های حضورش در پرسپولیس به ویژه در دوره برانکو ایوانکوویچ در پست های مختلفی به میدان رفته و موفق هم ظاهر شده است اما نتوانست در دربی اخیر این موفقیت را تکرار کند. همان بازیکنی که در دربی لیگ هجدهم موفق ترین و بهترین بازیکن زمین شد اینبار تیغ انتقادات را نسب به او تیز شده می بیند و انتقاداتی که نسبت به او مطرح می شود بدون درنظر گرفتن تلاش و نقش خوب او در پست غیرتخصصی اش رقم خورده است. به قول بعضیپیشکسوتان پرسپولیس باید عملکرد نوراللهی را مشابه کریم باقری، یک هافبک دفاعی تمام عیار دانست که در حمله فقط خودش خواهد بود و بس. مهم تر این که هواداران حق دارند نوراللهی را به خاطر فرصت سوزی هایش در دربی 94 از یاد نبرند و او را عامل تساوی تیم شان بدانند. البته از دست رفتن یک پنالتی در دربی جام حذفی فصل قبل و خطای پنالتی روی بازیکن  اولسان و از دست رفتن رویای قهرمانی هم در این عصبانیت هوادران دخیل است. اما قابل انکار نیست که هافبک پرسپولیس در دربی اخیر عملکرد خوبی داشت و در چند موقعیت خود را در موقعیت گلزنی قرار داد که نشان از بازی خوانی نوراللهی دارد و این که او همچنان «احمد نور» خلاق و موثر برای بازی های آینده پرسپولیس خواهد بود، چرا که با وجود تمام ناکامی هایی که اخیر از سوی رقم خورده، نوراللهی همچنان حضوری دائمی در قاب حملات پرسپولیس دارد و این همان چیزی است که یک سرمربی از مهاجم تیمش می خواهد. ای کاش شرایط به گونه ای پیش نرود که نوراللهی به دلیل تحت فشار قرار گرفتن از سوی بعضی هواداران به دنبال جلب رضایت مدیران باشگاه پرسپولیس باشد و با پرداخت مبلغ تعیین شده در قراردادش برای آزادسازی، از جمع قرمزپوشان جدا شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  نورالهی و سیدجلال و امیری تنها ستاره های پرسپولیسن...
  عشق است نورالهی عشق است یحیی
  استقلالیای سایتم بدونن کور خوندن ما تا ابد پشت یحیی هستیم!
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  هیچ انتقادی به احمد بخصوص در رابطه با فرصت سوزی وارد نیست چرا که اصلا پست احمد اینجا نیست. این اشکال از گل محمدی است که بخاطر بازی دادن کمال کامیابی نیا احمد را جلو آورده. به نظرم پرسپولیس میتونه کمال رو بفروشه (اتفاقا خریدار خوبی هم داره) و یا اونو با طالب ریکانی که یک هافبک تهاجمی گلزن و خطرناک هست عوض کنه. طالب حدودا 31 سالشه و در اوج فوتبالش قرار داره و در حال حاضر هم بهترین هافبک تهاجمی ایران است که حتی با گادوین منشا رقابت آقای گلی داره . بخصوص که رفیق آل کثیر هست و از طریق اون باشگاه میتونه جذبش کنه

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن