اکسید هد

عبدی: گلی که به استقلال زدم را مدیون آقا یحیی هستم

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 952 ] - جمعه, 26 دی 1399

عبدی: گلی که به استقلال زدم را مدیون آقا یحیی هستم

مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس گفت: علی علیپور برادر من است که برای اولین بار اسم روستای قراخیل را در فوتبال ایران مطرح کرد. کم نیستند کسانی که مهدی عبدی را ست... 5 out of 5 based on 2 ratings.
عبدی: گلی که به استقلال زدم را مدیون آقا یحیی هستم

مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس گفت: علی علیپور برادر من است که برای اولین بار اسم روستای قراخیل را در فوتبال ایران مطرح کرد. کم نیستند کسانی که مهدی عبدی را ست...

ارتش سرخ دات كام :

مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس گفت: علی علیپور برادر من است که برای اولین بار اسم روستای قراخیل را در فوتبال ایران مطرح کرد.
کم نیستند کسانی که مهدی عبدی را ستاره دربی اخیر می دانند. در مسابقه ای که سیدجلال حسینی و وحید امیری هم خوش درخشیدند اما این جوان 22 ساله یک گل زد، یک پاس گل بی نقص به احمد نورالهی داد و نمایش خیره کننده ای ارائه داد. مهدی عبدی جوان در دقیقه 50 این دیدار درحالی که پرسپولیس بازی را از رقیب سنتی خود عقب بود توانست با عبور از صد مدافعین استقلال و رشید مظاهری دروازه را باز کند. این دومین گل مهاجم جوان و مازندرانی پرسپولیس در دربی بود. در دوران سرمربیگری گابریل کالدرون و در دربی رفت لیگ نوزدهم درحالی که به نظر می رسید بازی با نتیجه صفر - صفر به پایان برسد ناگهان تابلو تعویض در دقیقه 80 بالا رفت و در میان شوک همگان مهدی عبدی جوان و کم نام و نشان به جای وحید امیری وارد میدان شد. او تنها یک دقیقه بعد از حضورش در زمین، در اولین بازی خود در نخستین تجربه خود در دربی با اولین ضربه خود موفق شد دروازه استقلال را باز کند تا تبدیل به ستاره آن دیدار شود. حالا این مهاجم جوان توانسته است دوباره خودش را سرزبان ها بیندازد و ثابت کند مرد بازی های بزرگ است. آخرین و تازه ترین گفت وگوی ما با مهدی عبدی را بخوانید.

*این مصاحبه را ازکجا شروع کنیم؟
هرجایی که راحت هستید! چه طور مگه؟!

*مهدی عبدی روزهای تلخ و شیرینی را در همین چند هفته گذشته پشت سر گذاشته است. ازگلزنی در فینال آسیا بگیرید تا گل نزدن در لیگ برتر که شاید بدشانسی مهم ترین عامل آن بود و... ناگهان دوباره دربی و باز هم یک گل حساس!
فوتبال همین است و رو ندارد. یک روز شیرین تمام می شود و روزی دیگر تلخ.

*برای تو در این چند هفته گذشته بیشتر تلخ بوده یا شیرین؟
راستش را بخواهید تلخ ترین آن فینال لیگ قهرمانان آسیا بود. وقتی با کمک همبازیانم گل اول را به اولسان کره جنوبی زدم احساس خیلی خوبی پیدا کردم. انگار جام قهرمانی دردستان ماست ولی... خیلی تلخ بود. ما تیم شایسته قهرمانی بودیم.

*روی دو اشتباه فردی و دو پنالتی جام را دادید؟
اشتباه فردی بخشی از فوتبال است و شاید برای من اتفاق می افتاد. به نظرم تیم بدشانسی بودیم که نتوانستیم قهرمان شویم.

*واقعا به شانس اعتقاد داری؟
شانس با تلاش حاصل می شود اما شما کافی است صحنه پنالتی اول اولسان را دوباره نگاه کنید. حامد لک خیلی خوب جهت توپ را تشخیص داد و آن را دفع کرد. می شد آن دفع توپ به سمت دیگری یا حتی کرنر برود اما جلوی پای بازیکن برزیلی افتاد و تبدیل به گل شد. حامد لک که بهترین دروازه بان لیگ قهرمانان آسیا بود کارش را کرد و فقط بدشانسی باعث گل شدن آن پنالتی شد. شما نظر دیگری دارید؟!

*چه بگوییم؟! البته موضوعی که درباره تو مطرح می شود این است که مهدی عبدی مرد بازی های بزرگ است. هرچه بازی بزرگ تر و حساس تر باشد راحت تر گل می زنی. مصداق بارز این ادعا هم گلزنی در نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا به النصر و اولسان و همین دربی اخیر به استقلال است. در این رابطه صحبتی نداری؟
من مرد بازی های بزرگ نیستم بلکه این تیم پرسپولیس است که مرد بازی های بزرگ است. همبازیان جنگنده و پرتلاشی دارم که اعتمادبه نفس بالایی داشته و هرگز جلوی هیچ تیمی تسلیم نمی شوند. من فقط زحمات همبازیانم را تبدیل به گل کردم. فراموش نکنید فوتبال یک بازی گروهی است که اگر گلی زده شود به نام همه است و گلی هم رد و بدل شود به نام تیم ثبت می شود.

*چرا در آسیا راحت تر گل می زنی؟
آسیا و لیگ برتر ندارد. شاید تیم های آسیایی شناخت کمتری ازمن و بقیه بچه های تیم مثل عیسی آل کثیر داشتند و در لیگ برتر من و آرمان را خوب می شناسند. در مجموع باید دوباره بگویم کمی هم در لیگ برتر بدشانس بودم. شما در بازی با سایپا دیدید گلر حریف چگونه در دو قدمی دروازه توپ من را گرفت یا ضربه دیگری که زدم و به تیر دروازه خورد. اگر آن توپ ها گل می شد شرایط خیلی فرق می کرد.

*(به شوخی) و ما هم این سؤالات را از تو نمی پرسیدیم؟
(با خنده) بله دقیقاً درست است.

* 4 هفته اول لیگ برتر گلی نزدی ولی ناگهان زننده تک گل پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا شدی. بعد از اتمام بازی فینال باز هم تا هفته هشتم گلی به ثمر نرساندی و در دربی...
راستش را بخواهید گلی که به استقلال زدم را مدیون آقا یحیی هستم. سرمربی پرسپولیس و کادرفنی ایشان خیلی با تجربه و کاردان هستند. آقا یحیی خوب می دانست باید چگونه من را آماده کند.

*از لحاظ فنی و در نظر گرفتن تمرینات اختصاصی یا روحی و روانی؟
هردو مورد درست است. سرمربی تیم شرایطم را درک و خیلی با من کار کرد. درتمرینات به صورت اختصاصی گلزنی را مرور می کردیم و همین طور روحی و روانی که از من حمایت شد. من به حمایت آقا یحیی نیاز داشتم و صحبت های روحیه بخش سرمربی پرسپولیس خیلی کمکم کرد.

*به همین خاطر پس از گلزنی به استقلال به سمت یحیی گل محمدی رفتی و او را بغل کردی؟
دقیقاً همین طور است. می خواستم پس از گلزنی به شکلی از ایشان تشکر کنم و خیلی خوشحال بودم جواب اعتماد سرمربی را داده ام. کاش می شد باز هم گل بزنم اما...

*دو بار دیگر هم شانس گلزنی در دربی را داشتی که یک مرتبه سرت را چرخاندی و توپ به اوت رفت و بار دیگر به احمد نورالهی پاس دادی و ...
یک بار دیگر هم عارف غلامی روی من خطا کرد.

*فکر می کنی خطای عارف غلامی کارت قرمز داشت؟
شما دیدید 3 کارشناس داوری برنامه فوتبال برتر اعلام کردند باید عارف غلامی اخراج می شد. من در شرایط تک به تک بودم و می توانستم گل بزنم اما مدافع استقلال خطای عمدی انجام داد و باید کارت قرمز می گرفت.

*برخی ها معتقدند فاصله مهدی عبدی از دروازه خیلی دور بود و شاید یکی از مدافعان یا بازیکنان سرعتی استقلال به تو می رسیدند؟
امکان نداشت. عارف غلامی آخرین مدافع استقلال جا مانده و پشت سرم بود و بازیکن دیگری هم به من نمی رسید. من کارشناس داوری نیستم اما تقریباً همه آنها رأی به اخراج مدافع استقلال داده بودند.

*و استقلالی ها می گویند آن که جهت حرکت تو کمی متمایل به کنار زمین بود و به سمت دروازه نبوده است؟
آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است. دیگر گذشته ها گذشته است و من هم نمی خواهم حرف های تکراری بزنم اما شک نکنید آن خطای مدافع استقلال صد درصد جریمه اش اخراج بود. اگر آن کارت قرمز داده می شد، می توانستیم نتیجه ای تاریخی در دربی ثبت کنیم اما حیف شد!

*بهترین بازیکن دربی چه کسی بود؟
به نظر من کل تیم پرسپولیس ستاره دربی بودند. من در مورد خودم صحبت نمی کنم اما همه بازیکنان پرسپولیس عملکرد خوبی داشته و ثابت کردند بهترین تیم ایران و حتی آسیا هستند. ما خیلی حرف ها شنیدیم و فصل گذشته و امسال اذیت شدیم اما در زمین فوتبال خودمان را ثابت کردیم.

*مهدی عبدی قبل از شروع فصل گذشته و لیگ نوزدهم فکرش را می کرد یک سال و 3 یا 4 ماه بعد به این جایگاه برسد؟
لطف خدا شامل حالم شده است و دعای پدر و مادر. البته زحمات و اعتماد مربیان و کمک همبازیانم را هم باید ذکر کنم.

*بی تعارف دچار غرور نشدی؟
نه، من هنوز به جایی نرسیدم که مغرور شوم. من فراموش نمی کنم و افتخار هم می کنم بچه روستای قراخیل (از توابع قائم شهر) مازندران هستم. یک بچه روستایی که به خواست خدا امروز پیراهن تیم بزرگ پرسپولیس را پوشیده است. اهداف زیادی در سر دارم و فرصتی برای مغرور شدن ندارم.

*اولین بار علی علیپور اسم روستای قراخیل را آورد. از او خبری داری؟
علی برادر من است. همسایه و بچه محلم که برای اولین بار اسم روستای قراخیل را در فوتبال ایران مطرح کرد. علیپور همیشه راهنمای من در پرسپولیس بود و برای او در فوتبال پرتغال آرزوی موفقیت می کنم.

*این روزها با مصدومیت مواجه شده است. می دانی؟
بله، علی علیپور فوتبالیست زحمتکش، گلزن و جنگنده ای است. مطمئن هستم در لیگ پرتغال هم خودش را مثل پرسپولیس ثابت خواهد کرد. امیدوارم هرچه زودتر برگردد و دوباره گلزنی کند.

*دو مهاجم درجه یک از یک روستای کوچک در حوالی قائم شهر به پرسپولیس می آیند و هردو هم موفق می شوند. مردم این روستا خیلی فوتبالی هستند؟
خیلی خیلی فوتبالی هستند. وقتی من در دربی گل زدم تا نیمه شب مردم روستای قراخیل بیدار بودند و شادی کردند. همین طور بعد از نیمه نهایی آسیا که با تماس و پیام های خود من را شرمنده کردند. در روستای ما نوجوانان و جوانان مستعدی حضور دارند که فقط کمی توجه می خواهند. من مطمئن هستم استعدادهای دیگری هم از قراخیل به سطح اول فوتبال ایران خواهند رسید.

*برگردیم به بازی با استقلال! دربی با بقیه بازی ها چه فرقی می کند؟
دربی یک بازی خاص در لیگ برتر است. یک مسابقه متفاوت که برای هواداران، مربیان و بازیکنان دو تیم از حساسیت بالایی برخوردار است. واقعاً نمی توانم از سختی های این بازی چیزی بگویم و فکر می کنم تیم باهوش تر و نترس تر موفق است.

*برای خودت این بازی آسان تر است یا سخت تر؟
برای همه سخت است. باید برای این بازی خیلی خوب آماده شد و تمرکز کامل داشت.

*دربی بازترین همبازی تو چه کسی است؟
همه دربی باز هستند. ما خدا را شکر تیم باتجربه ای داریم که گل سرسبد آن هم آقا سیدجلال حسینی است. کاپیتانی با کوه تجربه که به ما جوان ترها کمک می کند.

*راستی داشت یادمان می رفت. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نتیجه نظرسنجی بهترین گل لیگ قهرمانان آسیا 2020 را اعلام کرد. گل تو به النصر عربستان با کسب 31 درصد آراء به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان آسیا 2020 از سوی کاربران AFC انتخاب شد. نظرت چیست؟
جا دارد اول از هواداران پرسپولیس تشکر کنم که در همه نظرسنجی های داخلی و بین المللی از ما حمایت می کنند. دست تک تک کسانی که به من رأی دادند را می فشارم و بعد هم از همبازیانم که کمک کردند آن گل را بزنم. من جوانی اول راه هستم که می دانم مسیری طولانی پیش روی دارم. از همان روزهای اول حضور در پرسپولیس با خودم فکر می کردم که باید اتفاقات خوبی برایم بیفتد و می دانستم باید تلاش کنم. هنوز هم خودم را اول راه می دانم دوست دارم باز پیشرفت کنم. این نظرسنجی ها و رأی هواداران برای من جوان روحیه بخش است.

*صحبت هایی درباره پیشرفت و اهدافی که در نظر گرفتی انجام دادی. به تیم ملی هم فکر می کنی؟
هر فوتبالیستی که در لیگ ایران بازی می کند به فکر تیم ملی است.

*مشخصاً در مورد خودت پرسیدیم؟
آرزوی من این است که به تیم ملی دعوت شوم. می دانم کار بسیار سختی پیش رو دارم چون فوتبال ایران مهاجمان بزرگ و لژیونری دارد. سردارآزمون و مهدی طارمی را همه می شناسند یا اینکه کریم انصاری فرد و کاوه رضایی و علی علیپور و حتی علیرضا جهانبخش که به عنوان مهاجم به تیم ملی دعوت می شود. این مهاجمان بزرگ و مطرح هم پُستی من هستند و کار سختی پیش روی من است. این موضوع را خیلی خوب می دانم اما تمام تلاشم را می کنم به آن برسم. در حال حاضرباید روی بازی های پرسپولیس تمرکز کنم و بعد انشالله بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم.

*تو توانسته ای در لیگ قهرمانان آسیا گل های زیبا و حساسی بزنی. فکر می کنی آن گل ها و درخشش در دربی برای جلب رضایت دراگان اسکوچیچ کافی باشد؟
من تلاش می کنم تداوم داشته باشم و مطمئن هستم اگر در پرسپولیس خوب کار کنم آقای اسکوچیچ هم من را دعوت خواهد کرد. متأسفانه مدت هاست بازی های تیم ملی به خاطر کُرونا عقب افتاده و بازی دوستانه زیادی هم برگزار نمی شود.

*اگر به تیم ملی دعوت شوی می توانی در تیم ایران هم گل های حساسی بزنی؟
سؤال سختی است. در تیم ملی مهاجمان خوبی داریم و اگر دعوت شوم اول تلاش می کنم در تیم بمانم و کمک کنم. مسلماً این یک رؤیای بزرگ برای هر بازیکنی است که برای تیم ملی کشورش گل بزند و چه قدر عالی می شود این اتفاق در یک بازی بزرگ بیفتد. امیدوارم شانس این را پیدا کنم که بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم.

*دوشنبه باید با فولاد خوزستان بازی کنید. فکر می کنی بتوانی باز هم برای پرسپولیس گلزنی کنی؟
بازی سختی پیش رو داریم چون فولاد خوزستان یکی از تیم های خوب و منظم ایران است. کادرفنی و بازیکنان خوبی دارد و آماده دیداری سنگین مقابل آنها هستیم.

*جواب سؤال ما را ندادی؟
این بازی یک مسابقه بین تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان است و بازی فقط مربوط به من نمی شود. من هم یکی ازبازیکنان پرسپولیس به شمار می روم که دوست دارم برای موفقیت تیم خودم بازی کنم. سعی می کنم عنصر مفیدی برای پرسپولیس باشم و انشالله اگر هم فرصتی نصیبم شد از دست ندهم.

*اگر موافق باشی می خواهیم از وحید امیری بپرسیم. بازی کردن کنار او را چطور توصیف می کنی؟
وحید امیری نیازی به تعریف من ندارد. او یک فوتبالیست فنی و تاپ است که از اخلاق خوبی هم بهره می برد. هرکسی از جمله خودم از بازی کردن کنار وحید امیری لذت می برد و خوشحالم او بازیکن پرسپولیس است.

*جالب آن که هر دو گل پرسپولیس در آخرین بازی شما در دربی را تو و وحید امیری زدید که مهاجم تیم محسوب می شوید. این نشانه خوبی برای راه افتادن خط حمله پرسپولیس است؟
امیدوارم همین طور باشد. البته من و وحید امیری زحمات خط میانی و سایر بچه ها را تبدیل به گل کردیم اما این موضوعی هم که گفتید برای من جای خوشحالی دارد.

*از آرمان رمضانی نمی خواهی چیزی بگویی؟
آرمان هم یک پسر فوق العاده مؤدب و با شخصیت و فوتبالیست خوبی است. من فکرمی کنم او هم با بدشانسی مواجه شده است و با زدن یک گل موتورش روشن خواهد شد.

*تو هم حرف فرشاد پیوس را می زنی؟
آقا فرشاد که تاج سرماست. یک مهاجم افسانه ای که همه جا صحبت از شم گلزنی ایشان است. هنوز هم خاطرات گلزنی آقای پیوس ورد زبان پرسپولیسی هاست.

*دربازی دوستانه با تیم پیوس، او نصیحت جالبی به تو کرد و گفت که «به حرف مردم توجه نکن، گل می زنی». این حرف چقدربه تو کمک کرد؟
امثال آقای فرشاد پیوس کوه تجربه هستند. هر صحبت و حرف آنها درس بزرگی برای ما بازیکنان امروز است. آن جمله خیلی به من کمک کرد.

*و همین طور کم کردن فعالیت خودت در فضای مجازی و اینستاگرام! درست می گوییم؟

دقیقاً همین طور است. من به خودتان هم گفتم این تصمیم را پس از مشورت با بزرگان و مربیان خودم گرفتم و فکر می کنم کمک کرد با تمرکز بیشتری بازی کنم.

*سؤالات ما تقریباً به اتمام رسید. در پایان اگر حرف ناگفته ای داری در خدمتیم؟
ازشما تشکر می کنم و همین طور هواداران با معرفت پرسپولیس که این روزها پس از دربی نشان داده اند چقدر فوتبال فهم هستند. انشالله بتوانیم با ارائه بازی های خوب و نتایج بهتر در لیگ برتر لطف و محبت همه طرفداران پرسپولیس را جبران کنیم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • محمدرضا معززی اصلانی
    محمدرضا معززی اصلانی :
    عبدی عزیز به امید خدا مطمين باش اگر فضای مجازی را کنار بگذاری باور کن 95 درصد از عواملی که باعث عدم تمرکزت در گل زنی میشود را نابود کردی ؛ من خودم مدتی که موبایل دستم نمیگیرم و اعصابم راحت شده من که فقط هوادار پرسپولیسم چون در فضای مجازی هوچی گران یاوه گو کیسه کشا انقدر بی ادبانه کم کاری و عقب ماندن تیمشان از ما را با توهین بازگو میکنند که میخواهی بری پیداشون کنی و بلایی سرشون بیاری پس بیخیال این بی شرم ها باش و حرف پوچ آنان را توجه نکن چون اونها هدفشان حملیه به بازیکنان فهیم پرسپولیس است تا تمرکز نداشته باشند... حرف کسی که گفته از فضای مجازی دور باش را باید قاب طلا گرفت... مطمينم به فولاد گل خواهی زد چون علیپور همیشه به فولاد یکی دو گل در هر بازی میزد

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
مس نوین کرمان
مس نوین کرمان
ورزشگاه : امام علی کرمان
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 22 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
صنعت نفت
صنعت نفت
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن