اکسید هد

پرسپولیس برای مدعی شدن باید 5 بازی باقیمانده اش پیروز شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 570 ] - پنجشنبه, 9 بهمن 1399

پرسپولیس برای مدعی شدن باید 5 بازی باقیمانده اش پیروز شود

هر چند از لیگ برتر بیستم 12هفته گذشته اما پرسپولیس 10 بازی انجام داده و یک سوم فصل را پشت سر گذاشته است. در عین حال با وجود اینکه فاصله پرسپولیس تا صدر جدول ب... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پرسپولیس برای مدعی شدن باید 5 بازی باقیمانده اش پیروز شود

هر چند از لیگ برتر بیستم 12هفته گذشته اما پرسپولیس 10 بازی انجام داده و یک سوم فصل را پشت سر گذاشته است. در عین حال با وجود اینکه فاصله پرسپولیس تا صدر جدول ب...

ارتش سرخ دات كام :

هر چند از لیگ برتر بیستم 12هفته گذشته اما پرسپولیس 10 بازی انجام داده و یک سوم فصل را پشت سر گذاشته است. در عین حال با وجود اینکه فاصله پرسپولیس تا صدر جدول با در نظر گرفتن بازی های عقب افتاده اش زیاد نیست اما تیم گل محمدی از 30 امتیاز ممکن فقط 15 امتیاز گرفته و نصف امتیاز بازی هایش را از دست داده است. میانگین امتیازگیری پرسپولیس در 10 بازی ابتدای فصل 1/5 امتیاز در هر مسابقه بوده در حالی که طبق آنچه در لیگ برتر طی فصول گذشته اتفاق افتاده، هر تیم برای حضور در جمع مدعیان قهرمانی باید به صورت میانگین از هر مسابقه دو امتیاز کسب کند.

پرسپولیس در هر چهار فصل گذشته که به مقام قهرمانی رسید بالای 60 امتیاز داشت. همین تیم یحیی فصل قبل با کمک کالدرون 67 امتیاز گرفته بود که میانگین امتیازش به 2/23 رسید. در نیم فصل اول فصل گذشته هم پرسپولیس 31 امتیاز گرفته بود یعنی یک امتیاز بیشتر از میانگین لازم برای قهرمانی.

اگر بخواهیم شرایط پرسپولیس را با فصل گذشته اش در همین مقطع 10 هفته ای ابتدایی مقایسه کنیم، تیم یحیی از کالدرون 4 امتیاز عقب تر است. با اینکه تیم کالدرون در ده هفته ابتدایی سه باخت داده بود اما از 10 بازی 19 امتیاز کسب کرده بود.

البته بحث رتبه و مقایسه رده فعلی پرسپولیس با تیم های فصول گذشته مطرح نیست چرا که با توجه به بازی های معوقه پرسپولیس، رتبه فعلی این تیم واقعی نیست و شرایط رتبه بندی را با توجه به بازی های برابر و یکسان تمام تیم ها باید در نظر گرفت و مقایسه کرد.

با این حال اگر مقاطع 5 هفته ای را برای ارزیابی تیم ها در نظر بگیریم، تیم یحیی نه در 5 هفته اول فصل و نه در5 هفته دوم به میانگین 2 امتیاز از هر بازی نرسیده است. یحیی و تیمش در این فصل از 5 مسابقه اول 9 امتیاز گرفتند اما شرایط در 5 بازی دوم بدتر هم شد و طی این 5 دیدار فقط 6 امتیاز به دست آمد.

در این شرایط پرسپولیس باید از 5 بازی باقیمانده مقابل ماشین سازی، تراکتور، مس رفسنجان، پیکان و گل گهر که دو تا از آنها در تبریز (تراکتور) و سیرجان برگزار خواهد شد، 15 امتیاز بگیرد تا به میانگین لازم برای قهرمانی دست یابد که طبیعتاً پیروزی در هر 5 مسابقه کار دشواری است.

در عین حال فصل قبل تیم کالدرون با 31 امتیاز قهرمان نیم فصل شد و پایه و اساس مناسبی برای قهرمانی یحیی به وجود آورد که حالا تیم یحیی حتی در صورت پیروزی در 5 بازی باقیمانده اش به این حد نصاب دست نخواهد یافت.

اما شرایط تیم فعلی یحیی غیر از اینکه از تیم فصل قبل کالدرون عقب تر است، از تیم های قهرمان برانکو هم فاصله دارد.

در لیگ هجدهم پرسپولیس از ده بازی نخست خود 20 امتیاز داشت، در لیگ های هفدهم و شانزدهم هم تیم برانکو از ده بازی نخست به ترتیب 23 و 22 امتیاز گرفته بود که نسبت به تیم فعلی و پایان ده بازی اول 5، 8 و7 امتیاز بیشتر داشت.

تیم برانکو فقط در فصل نخست حضور این مربی از ابتدای فصل (لیگ پانزدهم) که شروع بسیار ضعیفی داشت در پایان 10 بازی ابتدای فصل 14 امتیاز به دست آورد اما در پایان نیم فصل همان سال به امتیاز 25 رسید و در نهایت با 57 امتیاز و تنها به خاطر تفاضل گل کمتر نایب قهرمان شد.

پرسپولیس یحیی اما امروز شرایطی مشابه لیگ چهاردهم دارد. همان تیمی که با علی دایی شروع کرد، با حمید درخشان ادامه داد و در نهایت با برانکو فصل را تمام کرد.در آن فصل، در 7 بازی ابتدایی، علی دایی سرمربی بود و بعد حمید درخشان کار را در دست گرفت و طی شش هفته آخر برانکو سرمربی بود. در آن فصل طی ده بازی نخست، پرسپولیس با هدایت دایی و درخشان (7 و 3 بازی) 15 امتیاز گرفته بود و شرایطی مشابه امروز داشت. تیمی که در نیم فصل 22 امتیاز داشت و در نهایت با 35 امتیاز هشتم شد.اما در لیگ سیزدهم که هدایت پرسپولیس برعهده علی دایی بود و در نهایت به نایب قهرمانی رسید سرخ ها از ده بازی اول 17 امتیاز جمع کرده بودند و شرایط بهتری نسبت به تیم فعلی داشتند.

در لیگ دوازدهم هم که 34 هفته ای بود، مانوئل ژوزه طی 10 هفته ابتدایی فقط 10 امتیاز گرفته بود که حکم فاجعه داشت. تیمی که در نهایت با هدایت همین گل محمدی رده دوازدهمی نیم فصل اول را به هفتم رساند.


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر صنعت نفت به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن