اکسید هد

جام هایی که با اشتباهات داوری به قلعه نویی رسید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1528 ] - یکشنبه, 12 بهمن 1399

جام هایی که با اشتباهات داوری به قلعه نویی رسید

برنامه فوتبال برتر در اقدامی عجیب و نادر صحنه های داوری به ضرر تیم های تحت هدایت امیر قلعه نویی در ادوار گذشته لیگ برتر را مورد بررسی قرار دارد. در این کلیپ ف... 4 out of 5 based on 5 ratings.
جام هایی که با اشتباهات داوری به قلعه نویی رسید

برنامه فوتبال برتر در اقدامی عجیب و نادر صحنه های داوری به ضرر تیم های تحت هدایت امیر قلعه نویی در ادوار گذشته لیگ برتر را مورد بررسی قرار دارد. در این کلیپ ف...

ارتش سرخ دات كام :

برنامه فوتبال برتر در اقدامی عجیب و نادر صحنه های داوری به ضرر تیم های تحت هدایت امیر قلعه نویی در ادوار گذشته لیگ برتر را مورد بررسی قرار دارد. در این کلیپ فقط صحنه هایی که داوران به ضرر این مربی سوت زده بودند به نمایش گذاشته شد و مجری برنامه که چند هفته قبل قلعه نویی را به برنامه اش دعوت کرده بود، روی تک تک صحنه ها از وی که به صورت تلفنی با برنامه در ارتباط بود نظر می خواست! ظاهرا اختصاص دادن یک برنامه به سرمربی گل گهر برای بیان نظراتش کافی نبوده و محمد حسین میثاقی برای اینکه نشان دهد اشتباهات داوری چند جام را از قلعه نویی(چیزی که خود این مربی ادعا کرده) گرفته است این بار در نقش رسانه حامی قلعه نویی ظاهر شد. اگر غیر از این است ساختن چنین کلیپی در یک رسانه ملی چه معنایی دارد؟ رسانه ای که مستقل است و اتفاقات فوتبال را باید بیطرفانه نقد می کند، یک سویه از شخصی حمایت و سلامت لیگ را زیرسوال می برد. مگر در سال های گذشته داوران کم علیه پرسپولیس سوت زده اند؟ تیمی که به گواه کارشناسان با شایستگی و با وجود اشتباهات متعدد چند هفته پیش از پایان فصل جام را بدست آورده است.

تنها یک بازی که خود قلعه نویی در سمت مقابل پرسپولیس بوده را در فصلی که گذشت بخواهیم به یاد آوریم خواهیم دید که وحید کاظمی چگونه به مدد تیم سابقش آمد و با اخراج نکردن امید نورافکن و نگرفتن پنالتی به ضرر سپاهان زمینه برد تیم قلعه نویی را فراهم آورد.

بماند که سپاهان در بازی مقابل دیگر مدعیان لیگ یعنی استقلال و تراکتور هم از داوری نفعی برد و پنالتی های حریفان این تیم گرفته نشد و محرومیت هایی برای داوران در پی داشت.

ولی در کمال تعجب اتفاقات داوری در رسانه ملی جوری منعکس می شود که انگار قلعه نویی هرگز از داوری سود نبرده و مطلقا قربانی بوده است. به زعم این مربی داوران با اشتباهات خود چند قهرمانی را از وی گرفته اند، اما نمی گوید که با همین اشتباهات چند بار جام برده است و سهمیه آسیایی کسب کرده است. بیایید برخی از این اشتباهات را با هم مرور کنیم.

در لیگ هشتم که قلعه نویی توانست با استقلال به عنوان قهرمانی برسد در یک از دیدارهای حساس لیگ که در آزادی بود و تیم ذوب آهن با استقلال بر سر قهرمانی می جنگید محسن قهرمانی با گرفتن یک خطای عجیب از عیسی اندوی زمینه ساز باز شدن دروازه بان ذوب آهن و شکست این تیم را فراهم آورد. ذوب آهن در پایان فصل قهرمانی را از دست می دهد و همانطور که گفته شد آبی پوشان به جام رسیدند.

در آخرین قهرمانی قلعه نویی که مربوط به لیگ دوازدهم باشد در هر 2 دربی رفت و برگشت داوری به سود استقلال بود. در بازی رفت محسن ترکی پنالتی واضح پرسپولیس را نگرفت; این همان دیدار معروفی است که پیراهن محسن بنگر در محوطه جریمه توسط جواد نکونام پاره شد، ولی نه داور و نه کمکش هر 2 از کنار این اتفاق عبور کردند. در بازی برگشت نیز محسن قهرمانی 2 پنالتی مسلم پرسپولیس را به زعم کارشناسان نادیده گرفت و همین 2 امتیاز در پایان فصل به استقلال کمک کرد که بالاتر از تراکتور قهرمان لیگ شود.

بماند که در هفته بیستم و نهم که استقلال قهرمانی اش را در اهواز قطعی کرد با یک پنالتی مشکوک توانست فولاد را شکست دهد.

به جرات می توان ادعا کرد حتی در لیگ های هفدهم و هجدهم هم اگر اشتباهات داوری نبود قلعه نویی با ذوب آهن و سپاهان سهمیه کسب نمی کرد. در آنالیزی که برنامه 90 از عملکرد داوران و اشتباهات آنان در لیگ هفدهم پخش کرد ذوب آهن امیر قلعه نویی به همراه تیم های گسترش فولاد و استقلال بیشترین سود را از داوری برده بودند. که مهم ترین آن در 2 هفته پایانی و زمانی بود که تیم ها برای نایب قهرمانی تلاش می کردند. در هفته بیست و هشتم یک پنالتی برای فولاد گرفته نشد، این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود. یک هفته بعد در فولاد شهر داور با اشتباه خودش کاری کرد که تیم قلعه نویی بازی باخته به پرسپولیس را با برد عوض کند. طبق اعلام کارشناسان محمد حسینی سازننده 2 گل تیم ذوب آهن باید اخراج می شد. بماند که در بازی رفت 2 تیم داور یک پنالتی عجیب برای قلعه نویی و تیمش گرفته بود.

مرور داوری های فصل هجدهم نشان می دهد سپاهان در بسیاری از بازی ها از داوری سود برده است; خصوصاً مقابل مدعیان. در بازی رفت با نساجی یک پنالتی اشتباه برای سپاهان گرفته شد و پنالتی حریف این تیم اعلام نشد. در جریان شکست یک بر صفر استقلال مقابل سپاهان هم یک پنالتی به سود شاگردان قلعه نویی گرفته نشد. در بازی رفت با پرسپولیس هم که کیروش روی عالیشاه به زعم کارشناسان مرتکب خطای پنالتی شد. جالب اینحاست که داوری این مسابقه در کلیپ اخیر فوتبال برتر به نمایش در آمد، اما فقط صحنه ای که به ضرر تیم قلعه نویی بود; یعنی همان خطایی که منشا قبل از گل پرسپولیس روی مدافع حریف مرتکب شد.در واقع نیمی از واقعیت در رسانه ملی سانسور شد! همان طور که شاهد بودید در سال های گذشته اشتباهات زیادی به سود قلعه نویی در تیم های مختلف رخ داده است و حتی در فصل اخیر هم این اشتباهات وجود داشته است. به طور مثال طبق نظرات کارشناسان برنامه فوتبال برتر یک پنالتی در هفته اول برای سپاهان و یک پنالتی برای ذوب آهن در جریان تساوی برابر گل گهر گرفته نشد. اما شک نکنید فردا روزی که دست قلعه نویی به جام نرسد باز هم با نادیده گرفتن این اتفاقات، از اشتباهات داوری به سود خود سخن خواهد راند. البته تا وقتی رسانه ها حقایق را وارونه جلوه می دهند چرا که دیوار حاشا بلند نباشد.

به راستی اگر فوتبال برتر یک برنامه با چنین محتوایی که برای قلعه نویی ساخته است را به هر یک از مربیان لیگ برتر، من جمله پرسپولیس و استقلال اختصاص می داد آیا خود قلعه نویی به رسانه ملی انگ رنگی بودن نمی زد؟ بی شک او اولین نفری بود که اعتراض می کرد. کما اینکه بعد از اتفاق اخیر صدای سایر مربیان در آمده است. به طور مثال پیروز قربانی پس از شکست تیمش مقابل گل گهر به این مساله واکنش نشان داد و با گلایه به فوتبال برتر گفت: کجای دنیا قبل از بازی بیش از 40 دقیقه تریبون در اختیار حریف قرار می گیرد و اشتباهات چند سال قبل علیه آن ها هم بولد می شود. اسامی داورانی آورده می شود که دیگر ما که بچه نیستیم و غیرمستقیم به کمیته داوران گفته می شود این داوران برای ما گذاشته نشود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سایپا به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25
گل گهر سیرجان
گل گهر سیرجان
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : قاسم سلیمانی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 اسفند 1399 / ساعت : 15:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی3
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن