اکسید هد

برزگر: مشکل تیم فقط روحی است؛تیم باید از فشار خارج شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 294 ] - دوشنبه, 13 بهمن 1399
برزگر: مشکل تیم فقط روحی است؛تیم باید از فشار خارج شود

داستان غم انگیز مرگ مهرداد میناوند تمامی ندارد. همبازیانش که هرگز نمی توانند فقدانش را هضم کنند. چند روز از فوت بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران گذ...

ارتش سرخ دات كام :

داستان غم انگیز مرگ مهرداد میناوند تمامی ندارد. همبازیانش که هرگز نمی توانند فقدانش را هضم کنند. چند روز از فوت بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران گذشته اما همچنان سخن اول در هر گفت وگویی، مهرداد میناوند است.

با محمد برزگر، چپ پای دهه گذشته سرخپوشان تماس گرفتیم، او ابتدا احوال علی انصاریان را می پرسد و دعا می کند که او حالش خوب شود و بعد از مهرداد می گوید. از بازیکنی که چند سال در کنار هم در پرسپولیس بازی کرده اند.

گفت وگو با محمد برزگر را در زیر می خوانید:

*اوضاع و احوال ردیف هست؟
این داستان مهرداد اعصاب مان را خراب کرد، 3-4 هم باشگاهی بودیم، در پرسپولیس. مقطعی هم با هم در تیم ملی حضور داشتیم. مرگش را به همه مردم ایران جامعه ورزش و خانواده اش تسلیت می گویم و آرزو می کنم علی انصاریان هم هر چه زودتر از این وضعیت خارج شده و خبر سلامتی اش را بشنویم. مهرداد پسر خوب، بامعرفت و مشتی بود، پسر زجرکشیده، او در این سال ها خیلی زجر کشید. او وقتی که داشت خیلی بخشنده بود. بامعرفت. در این سال ها نمی توانست بچه اش را ببیند و این خیلی اذیتش می کرد. دلش می خواست بچه اش کنارش باشد.

*آخرین باری که او را دیدید؟
بازی با التعاون بود، در لیگ قهرمانان آسیا، مرحله غرب که مرا دعوت کرد و برای کارشناسی این بازی رفتم. بعد بازی که تمام شد، با هم با آسانسور پایین آمدیم. گفت باید سریع به خانه بروم، خیلی خوشحال شدم که این قدر خوشحال است و از زندگی اش راضی. تازه زندگی اش دوباره پا گرفته بود. به خودش هم گفتم که چقدر برایش خوشحالم. واقعا از مرگش متاسف شدم. او پسر بامعرفتی بود، خواست خدا این بود که برود.

*علی انصاریان، همه منتظرند خبر خوبی از سلامتی اش بشنوند، این که خطر در موردش رفع شده.
علی که رفیق دوران بچگی من بوده، از بانک ملی با هم شروع کردم و با هم در فجرسپاسی و پرسپولیس بودیم. او دو ماه زودتر از من به پرسپولیس آمد. خیلی ناراحتم که وضعیت او هم این گونه هست. برای علی عزیز دعا می کنم و از خدای مهربان سلامتی اش را می خواهم.

*بعد از مرگ مهرداد، حال و هوای تمرینات تان در تیم پایه ها چطور بود؟
یک مراسمی در درفشی فر برای مهرداد گذاشتیم. فضای سنگینی بود. یک اسطوره باشگاه مان را از دست دادیم و اسطوره دیگرمان روی تخت بیمارستان است. لعنت به کرونا، ما که آدم های درگیر در اجتماع هستیم و به خاطر شرایط شغلی و کاری باید در جامعه و تجمعات حضور داشته باشیم. خیلی هم رعایت می کنیم ولی متاسفانه برای این 2عزیز این مشکل پیش آمد. خدا به خانواده مهرداد صبر بدهد و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاق هایی نباشیم. دعا می کنم به همت مسوولان، هر چه زودتر به هر نحوی که شده واکسن در اختیار مردم قرار بگیرد تا از شر این مشکلات خلاص شویم و جان عزیزان مان حفظ شود.

*پرسپولیس هم ماشین سازی را برد، جالب بود که تیم در دقیقه 25 (شماره پیراهن میناوند) گلزنی کرد و درحالی که بازی تا دقایق پایانی مساوی دنبال می شد، احمد نوراللهی گل زد و اجازه نداد این مسابقه هم با تساوی به پایان برسد.
حتما به خاطر مهرداد بود. روح عزیزش در ورزشگاه بود، چون خیلی دلش برای تیم می تپید و یکی از دغدغه هایش این تیم بود و عاشقانه پرسپولیس را می پرستید. ان شاءا… که امسال بچه ها غیرت کنند و با تلاش زیاد، باز هم تیم اول ایران شوند و این قهرمانی را به روح مهرداد عزیز تقدیم کنند.

*ولی خیلی شرایط خوب به نظر نمی‎رسد. تیم بازی های زیبایی ارائه نمی کند و مقابل تیم های پایین جدولی هم می بینیم با مشکل مواجه می شود.
پرسپولیس خوب بازی نمی کند. تیم بعد از لیگ قهرمانان و از دست دادن فینال، هنوز به آن شرایطی که قبلا داشت برنگشته. در دربی تیم موقعیت خوبی به دست آورد تا بتواند دوباره به اوج برگردد. اگر دربی می بردیم شرایط مان فرق می کرد و تیم از همان بازی، از فشار خارج می شد اما مسابقه را از دست دادیم. تیم رفته رفته از فشار خارج می شود. مطمئنا یکی دو برد دیگر حاصل شود، از این فشار درمی آییم.

*مشکل اصلی تیم فنی است یا روحی؟
به نظر م مشکل، روحی هست. پرسپولیس چند سال است قهرمان ایران شده و به فینال آسیا رسیده، فشار سنگینی روی تیم هست. همه توقع دارند که تیم همیشه ببرد و وقتی مساوی اتفاق می افتد یا خدای نکرده تیم می بازد، انگار چه فاجعه ای رخ داده و همین مساله تیم را اذیت می کند. فشار مطبوعات، فضای مجازی و مردم به تیم وارد می شود و آن ها با استرس بازی می کنند. من دلیل عمده را همین می دانم، همین جو سنگین و فشار زیادی که روی تیم وجود دارد. وگرنه این ها همان بچه هایی هستند که توانستند آن طور درخشان در غر ب آسیا ظاهر شوند و تیم به آن خوبی بالا بیاید. البته نقاط ضعف داریم که باید حتما در نیم فصل برطرف شود. یکی این‎که کنار عبدی حتما یک مهاجم تمام کننده می خواهیم.a


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر صنعت نفت به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن