اکسید هد

ترابی بعد از بازگشت شبیه جلال یا شبیه سروش؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1172 ] - دوشنبه, 13 بهمن 1399

ترابی بعد از بازگشت شبیه جلال یا شبیه سروش؟

ترابی در صورت بازگشت به پرسپولیس هم چالش مهم «کیفیت» را پیش رو خواهد داشت. فراموش نکنیم دلیل اصلی رانده شدن این بازیکن از العربی قطر این بود که ستاره ایرانی ن... 5 out of 5 based on 3 ratings.
ترابی بعد از بازگشت شبیه جلال یا شبیه سروش؟

ترابی در صورت بازگشت به پرسپولیس هم چالش مهم «کیفیت» را پیش رو خواهد داشت. فراموش نکنیم دلیل اصلی رانده شدن این بازیکن از العربی قطر این بود که ستاره ایرانی ن...

ارتش سرخ دات كام :

ترابی در صورت بازگشت به پرسپولیس هم چالش مهم «کیفیت» را پیش رو خواهد داشت. فراموش نکنیم دلیل اصلی رانده شدن این بازیکن از العربی قطر این بود که ستاره ایرانی نتوانست توقعات فنی را برآورده کند

مهدی ترابی قراردادش را با العربی قطر فسخ کرد و به طور رسمی به دوران کوتاه و ناموفق حضورش در لیگ ستارگان پایان داد. جدایی ترابی در پایان فصل گذشته آن قدر ناگهانی رخ داد که هیچ کس متوجه موضوع نشد. شاید اگر او قدری تامل به خرج می داد و سنجیده تر تصمیم می گرفت، این اتفاق برایش رخ نمی داد. ترابی اما جدا شد و جوری هم از پرسپولیس رفت که هیچ پولی بابت صدور رضایت نامه نصیب باشگاه ایرانی نشود. مهدی رسول پناه که در آن زمان مدیریت باشگاه را بر عهده داشت، ادعا کرد ترابی از روی مرام و معرفتش بخشی از پول دریافتی از العربی را بابت صدور رضایت نامه به سرخپوشان خواهد داد، اما این بازیکن در تنها مصاحبه اش موضوع را رد کرد تا بیش از پیش از چشم هواداران بیفتد.

درحال حاضر ترابی برای زمستان بازیکن آزاد است و خودش می تواند سرنوشتش را تعیین کند. از یکسو سپاهان که عزمش را برای بازگشت به دوران قهرمانی جزم کرده، به طور جدی دنبال جذب این بازیکن است و از سوی دیگر پرسپولیسی ها که با کمبود عناصر خلاق و تهاجمی دست به گریبان هستند، ترجیح می دهند با فراموش کردن تنش تابستان گذشته، بار دیگر آغوش خود را به روی ستاره بی وفا باز کنند. پرسپولیس البته برای استفاده دوباره از ترابی یک مشکل دیگر هم دارد؛ اینکه آنها مهلت کوتاهی برای پرداخت طلب ماریو بودیمیر، مهاجم کروات سابق شان دارند و اگر در زمان باقی مانده این پول را نپردازند، قادر به جذب هیچ بازیکن جدیدی نخواهند بود.

از همه این مسائل که بگذریم، ترابی در صورت بازگشت به پرسپولیس هم چالش مهم «کیفیت» را پیش رو خواهد داشت. فراموش نکنیم دلیل اصلی رانده شدن این بازیکن از العربی قطر این بود که ستاره ایرانی نتوانست توقعات فنی را برآورده کند. بهترین دوران حضور ترابی در پرسپولیس مربوط به دوره ای بود که این تیم توسط گابریل کالدرون هدایت می شد. مربی آرژانتینی توانست بهترین فوتبال عمر ترابی را از او بگیرد، اما شاید تضمینی نباشد که مهدی در همان فرم به پرسپولیس برگردد. در این سال ها بازیکنان زیادی از پرسپولیس به تیم ها و لیگ های دیگر پیوستند و پس از مدتی به جمع سرخپوشان برگشتند. در این میان برخی از آنها توانستند کیفیت سابق را حفظ کنند و حتی ارتقا بدهند، اما گروهی دیگر دچار افت شدند.

شاید بهترین مثال از حفظ کیفیت فنی مربوط به جلال حسینی باشد؛ کاپیتان کهنه کار قرمزها که پیش از آغاز لیگ چهاردهم به الاهلی قطر پیوست، اما زمانی که بعد از یک وقفه دوساله دوباره به جمع قرمزها ملحق شد، توانست بهترین کارآیی را داشته باشد و به ستون قهرمانی های پیاپی سرخپوشان تبدیل شود. حتی وحید امیری هم که یک دوره ناموفق را در لیگ ترکیه پشت سر گذاشت در بازگشت به پرسپولیس عملکرد خوبی داشت، اما در نقطه مقابل بازیکنی مثل سروش رفیعی را هم داریم. سروش در اوج نیاز پرسپولیس به این بازیکن به بهانه کسب درآمد بیشتر راهی الخور قطر شد و آنجا آن قدر از نظر فنی افت کرد که در بازگشت به لیگ ایران از چند تیم طرد شد؛ از جمله همین پرسپولیس. رفیعی تازه امسال رگه هایی از آن هافبک خلاق و کارگشای فصول گذشته را در سپاهان نشان داده است. حالا اولا باید ببینیم ترابی به پرسپولیس برمی گردد یا نه و در ثانی اگر برگشت، شبیه جلال حسینی خواهد شد یا سروش رفیعی.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : ؟؟؟؟
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن