اکسید هد

روز از نو روزی از نو

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 578 ] - دوشنبه, 13 بهمن 1399
روز از نو روزی از نو

یکی،2 روزی هست که در رسانه ها اعلام شده باشگاه پرسپولیس در نامه ای درخواست قطع همکاری با شرکت آتیه داده پرداز عنوان کارگزار خود داده است. مساله ای که از سوی ب...

ارتش سرخ دات كام :

یکی،2 روزی هست که در رسانه ها اعلام شده باشگاه پرسپولیس در نامه ای درخواست قطع همکاری با شرکت آتیه داده پرداز عنوان کارگزار خود داده است. مساله ای که از سوی باشگاه پرسپولیس و از سوی کارگزاری تکذیب نشد تا گمانه زنی ها در خصوص پایان همکاری طرفین به اوج خودش برسد. همین مساله باعث شد سراغ چند منبع موثق برویم تا در خصوص دلایل و چرایی این مساله توضیحات قانع کننده ای برای شما داشته باشیم. می توانید این توضیحات را در گزارش زیر به صورت کامل بخوانید.

ارزش برند پرسپولیس 100 برابر قرارداد با کارگزار است!
یکی از مسایلی که باعث شد باشگاه پرسپولیس به فکر قطع همکاری با کارگزار خود بیفتد مبلغی است که برای یک سال بین طرفین امضا شده است. کارگزار باشگاه پرسپولیس متعهد شده بود که در یک سال 110 میلیارد تومان را به پرسپولیس پرداخت کند و از آن طرف از تمام فضاهای رسانه ای و تبلیغاتی باشگاه استفاده کامل بکند. در این بین فضاهایی مانند صفحه اینستاگرام باشگاه و سایت باشگاه هم در اختیار کارگزاران قرار گرفت تا دیگر مساله ای در این خصوص وجود نداشته باشد اما مسوولان باشگاه پرسپولیس با استناد به صحبت هایی که مسوولان شرکت بورس انجام داده اند معتقدند که ارزش برند پرسپولیس خیلی بیشتر از مبلغی است که کارگزار به صورت سالانه قرار است پرداخت کند و قسمتی از آن هم فعلا پرداخت نشده است.
با اعلام کارشناسان بورس، ارزش تقریبی لوگوی باشگاه پرسپولیس چیزی حدود هزار میلیارد تومان است، چون لوگو تضمین بازگشت سرمایه را می دهد اما لوگوی باشگاه پرسپولیس به همراه تمام فضاهای تبلیغاتی باشگاه در یک قرارداد عجیب وغریب و پیچیده فقط با مبلغ 110 میلیارد تومان که آن هم پس از اضافه شدن اصلاحیه و متمم به قرارداد بود واگذار شده و همین موضوع باعث شده مسوولان باشگاه پرسپولیس به فکر قطع همکاری با آتیه باشند. هر چند شنیده می شود خود شرکت آتیه هم چندان از این مساله ناراحت نیست و از فسخ قرارداد با پرسپولیس استقبال هم می کند.

آیا آتیه بد قولی کرده؟
بعضی از مدیران باشگاه پرسپولیس معتقدیم که شرکت آتیه داده پرداز حتی همان مبلغ 110 میلیارد تومان را هم به صورت کامل پرداخت نکرده و تا سال آینده هم پرداختی به باشگاه نخواهد داشت. این در شرایطی است که اوضاع مالی باشگاه پرسپولیس بابت پرونده های مانند بودیمیر بسیار وخیم است و این باشگاه نیاز مبرم به پول دارد اما ظاهرا مسوولان شرکت آتیه به تعهدات خود عمل نکردند! هرچند پیش از این شاهد بودیم که این شرکت با انتشار اسنادی ثابت کرده بود که 75 میلیارد تومان از 95 میلیارد تومان تعهد خود را به باشگاه پرداخت کرده است حالا باید دید آیا ادعای مدیران باشگاه در این مورد صحت دارد یا مدیران شرکت آتیه؟

آتیه چطور با پرسپولیس قرارداد بست؟
سال گذشته اعلام شد شرکت آتیه داده پرداز بعد از جلسه با مدیران وقت باشگاه پرسپولیس که در زمان محمدحسن انصاری فرد بود به عنوان کارگزار اسپانسری باشگاه پرسپولیس انتخاب شده است. هرچند از همان روز اول گفته می شد افرادی غیر از مدیران باشگاه در این قرارداد دخیل بودند اما هیچ وقت به صورت رسمی چیزی اعلام شد. نکته جالب اینجا بود که با استناد به اسنادی که در اختیار عموم مردم قرار گرفت ارزش سهام شرکت آتیه داده پرداز چند ماه پس از امضای قرارداد با پرسپولیس به بیش از 2برابر و به نزدیک به 2000 میلیارد تومان رسید و این یعنی آتیه از بغل نام پرسپولیس حسابی حد اقل از نظر اعتبار و سهام سود کرد. پس از امضای قرارداد بین طرفین بود که برخی ابهامات به وجود آمد که در نهایت منجر به وجود آمدن بعضی اختلاف ها حتی فسخ 2طرفه قرارداد رفت.

آغاز مشکلات و اختلاف ها
پس از چند ماه حضور در باشگاه پرسپولیس، اختلاف ها بین مدیران باشگاه و این شرکت کم کم به وجود آمد و به اوج خود رسید. در این مدت شاهد بودیم که این اختلاف ها باعث شد پای محمدحسن انصاری فرد و بعضی اطرافیان او به مساله باز شود. هیات مدیره وقت باشگاه پرسپولیس معتقد بود انصاری فرد مبلغ پایینی با این شرکت قرارداد بسته و اصلا زیر بار این قرارداد نمی رفت. این اختلاف تا جایی پیش رفت که حتی بحث فسخ قرارداد هم پیش آمد و طرفین تا پای فسخ هم پیش رفتند ولی با وساطت عده ای به جای فسخ متمم و اصلاحیه‎ای به قرارداد اضافه شد تا همکاری ادامه پیدا کند.

دوران پس از اصلاحیه
از اردیبهشت ماه امسال بود که اصلاحیه ای به قرارداد پرسپولیس و شرکت آتیه داده پرداز اضافه شد تا طرفین کار خود را ادامه بدهند. از یک سو پرسپولیس مبالغ خوبی را از شرکت آتیه به عنوان کارگزار گرفته بود و از سوی دیگر هم آتیه تمام ظرفیت تبلیغاتی باشگاه را در اختیار داشت. هرچند به خاطر شیوع کرونا اوضاع کمی به هم ریخت اما به نظر میرسید طرفین از شرایط راضی هستند. طبق توافقاتی که در اصلاحیه انجام شده بود، شرکت آتیه داده پرداز موظف بود در یکسال 110 میلیارد تومان را به پرسپولیس پرداختند اما همان زمان اعلام شد که 15 میلیارد از این مبلغ پیش از این در زمان مدیریت محمدحسن انصاری فرد به باشگاه پرسپولیس داده شده و شرکت آتیه باید 95 میلیارد تومان دیگر به پرسپولیس پرداخت می کرد. تا ابتدای زمستان امسال شرکت آتیه مدعی شد که 75 میلیارد تومان از این 95 میلیارد تومان را پرداخت کرده و فقط پایان سررسید قرارداد 20 میلیارد تومان دیگر بدهکار است. هرچند همان زمان هم مدیران باشگاه معتقد بودند که این مبلغ 40 میلیارد تومان است و 20میلیارد تومان.

خبری از پول نیست!
طبق توافقی که بین باشگاه پرسپولیس و شرکت آتیه به وجود آمد قرار بود که مبلغ باقیمانده از تعهد این شرکت باشگاه طی 3 قسط تا اردیبهشت ماه سال 1400 پرداخت شود، مساله ای که باعث شد در شرایط بحرانی مالی باشگاه پرسپولیس این باشگاه به مشکل بخورد و نتواند از طریق کارگزار پولی را بگیرد. از آن طرف کارگزار حق داشت، چون طبق قرارداد باید پول را می داد و این کار را هم تا به امروز انجام داده. از آن طرف باشگاه هم معتقد است در شرایط سخت مالی کارگزار باید به داد باشگاه برسد، پس به خاطر همین اختلافا ها دوباره گُر گرفت و این بار کار به جایی رسید که باعث شد فسخ قرارداد بسیار جدی شود.

پایان باشگاه و آتیه؟
با جمع کردن نکات مختلف و شواهد و قرائنی که وجود دارد به این نتیجه می رسیم که ظاهرا پایان کار باشگاه و شرکت آتیه داده پرداز نزدیک شده است. ظاهرا هر دو طرف به پایان این همکاری علاقه دارند و می خواهند هرچه سریع تر این اتفاق رخ دهد. اگر این طور شود باشگاه پرسپولیس مجددا می تواند از تمام فضاهای تبلیغاتی خود از جمله صفحه اینستاگرام و سایت باشگاه با اختیار خود درآمدزایی کندیا بتواند اسپانسر های جدیدی را برای باشگاه جذب کند. چون طبقه بندی که در قرارداد وجود دارد تا زمانی که شرکت آتیه داده پرداز کارگزار باشگاه پرسپولیس است تمام قراردادهای تجاری و اسپانسرهای باید زیر نظر این شرکت امضا شود، مساله ای که مدیران فعلی باشگاه معتقدند باعث شده نتوانند اسپانسر های جدیدی جذب کند و در این شرایط مالی به کمک باشگاه بیایند. به نظر می رسد در این مدت همکاری هم باشگاه پرسپولیس و هم شرکت آتیه حداقل ضرر نکردند و شاید به 50 درصد آن چیزی که میخواستن رسیدند اما به نظر می رسد دیگر این همکاری ادامه پیدا نکند و به زودی به صورت رسمی پایان همکاری اعلام شد.

کارگزار جدید می آید؟
شنیده می شود در صورت این که به صورت رسمی همکاری باشگاه پرسپولیس و شرکت آتیه داده پرداز لغو شود به احتمال زیاد شاهد حضور یک کارگزار جدید که با سیاست ها و انتظار های مدیریت باشگاه همخوانی دارد در باشگاه خواهیم بود. هرچند هنوز چیزی در این خصوص به صورت رسمی اعلام نشده اما ظاهرا مدیران فعلی باشگاه در این مدت بیکار ننشستند و مذاکراتی را انجام دادند که اگر هر زمانی همکاری با آتیه تمام شد آن ها بتوانند شرکت جدید را جایگزین کنند تا از نظر مالی به مشکل بر نخورند.


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : ؟؟؟؟
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن