اکسید هد

از دست رفتن قهرمانی آسیا هم درس عبرت نشد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1149 ] - دوشنبه, 13 بهمن 1399

از دست رفتن قهرمانی آسیا هم درس عبرت نشد

پرسپولیس موفق شد در دیداری از هفته سیزدهم لیگ برتر از سد تیم ماشین سازی بگذرد. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که سرخپوشان در سوگ از دست دادن مهرداد میناوند ع... 5 out of 5 based on 3 ratings.
از دست رفتن قهرمانی آسیا هم درس عبرت نشد

پرسپولیس موفق شد در دیداری از هفته سیزدهم لیگ برتر از سد تیم ماشین سازی بگذرد. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که سرخپوشان در سوگ از دست دادن مهرداد میناوند ع...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس موفق شد در دیداری از هفته سیزدهم لیگ برتر از سد تیم ماشین سازی بگذرد. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که سرخپوشان در سوگ از دست دادن مهرداد میناوند عزادار بودند و از نظر روحی در شرایط خوبی قرار نداشتند، ولی با این وجود به خاطر شادی روح این پیشکسوت فقید تا آخرین ثانیه ها برای کسب پیروزی تلاش کردند. در تقارنی عجیب و جالب، آن ها در زمانی به گل اول رسیدند که 25 دقیقه از بازی سپری شده بود؛ عددی که میناوند سال ها در پرسپولیس و تیم ملی بر تن داشت و این نشان می دهد همان طور که بازیکنان تیم با تمام وجود به یاد مهرداد میناوند بودند، این پیشکسوت محبوب هم در آن دنیا از یاد تیم محبوبش غافل نبوده و مثل وقتی که در قید حیات بود برای موفقیت پرسپولیس دعا می کند.

*گل نزنی، گل می خوری
تیم پرسپولیس 2 نیمه متفاوت مقابل ماشین سازی داشت؛ در نیمه اول بازیکنان بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و خیلی زود به گل رسیدند، اما در نیمه دوم عقب نشستند که این اتفاق باعث شد تیم ماشین سازی با جسارت بیشتری به دروازه لک حمله کند و گل تساوی را به ثمر برساند. البته پرسپولیس قبل از دریافت گل، چند فرصت خوب گلزنی داشت، اما همگی آن ها از دست رفت. یک قانون نانوشته در فوتبال وجود دارد که اگر گل نزنی، گل می خوری؛ وقتی تیمی از موقعیت هایش استفاده نکند هر لحظه انتظار این را باید داشته باشد که گل دریافت کند. بازیکنان پرسپولیس در وهله اول باید بتوانند از گل زده خود دفاع کنند و در ادامه با گل کردن موقعیت ها برای خود حاشیه امنیت بخرند. چون وقتی یک تیم با اختلاف کم از حریف جلو می افتد، ناخوادگاه بازیکنان با استرس به بازی ادامه می دهند. یکی از دلایلی که در هفته های اخیر باعث شده دروازه پرسپولیس در دقایق پایانی باز شود، همین ترس از دریافت گل است; تا جایی که هر چه به دقایق پایانی نزدیک می شویم میزان اشتباهات بازیکنان افزایش می گیرد.

*پنالتی بلای جان سرخ ها
به طور مثال بازیکنان پرسپولیس در ثانیه های پایانی دیدار مقابل مقابل ماشین سازی در حالی مرتکب خطای پنالتی شدند که مهاجم تیم حریف شانسی برای باز کردن دروازه لک نداشت و اگر سیامک نعمتی کمی باهوش تر عمل می کرد، می توانست محمد امین اسدی را مهار کند. اما مدافع پرسپولیس با بی احتیاطی به بازیکنان حریف ضربه زد،گرچه که خود نعمتی معتقد است روی بازیکن حریف خطا نکرده است. البته همه کارشناسان به تصمیم داور صحه گذاشته و اعلام کردند پنالتی به درستی گرفته شده است. این اولین بار نیست که دروازه پرسپولیس از روی نقطه پنالتی باز می شود و حتی همین اتفاق باعث از دست رفتن قهرمانی در آسیا شد. پرسپولیس در این بازی با 2 گل از تیم اولسان هیوندای شکست خورد. گل اول حریف در شرایطی به ثمر رسید که بازی ثانیه های پایانی خود در نیمه اول را سپری می کرد و داور با کمک VAR متوجه خطای نوراللهی روی بازیکن حریف شد و اعلام پنالتی کرد. در ادامه هم این مهدی شیری بود که مرتکب خطای هند شد تا پرسپولیس روی اشتباهات فردی بازی را واگذار کند. در بازی ما قبل فینال و دیدار مقابل النصر هم بشار رسن با بی احتیاطی یک پنالتی به حریف تقدیم کرده بود و اگر فرصت طلبی مهدی عبدی و درخشش لک در ضربات پنالتی نبود چه بسا پرسپولیس از رسیدن به فینال باز می ماند. یکبار هم در دور گروهی شجاع خلیل زاده مرتکب خطا شده بود و تیم الدحیل با همین پنالتی توانست پیروز شود.

*ضرورت پرهیز از خطا در هجده قدم
دروازه پرسپولیس در مجموع 8 بار در لیگ قهرمانان آسیا باز شد که 4 گل آن از روی نقطه پنالتی بود. در فصل جاری هم 2 گل از 8 گل خورده پرسپولیس به همین صورت دریافت شد. البته در بازی با فولاد، داور به اشتباه توپی که به کتف محمدحسین کنعانی زادگان اصابت کرده بود را هند گرفت. نکته اینجاست در بازی با استقلال هم توپ به دست امیری برخورد،که اگر فاصله کم نبود و داور دید خوبی به صحنه نداشت چه بسا مرتکب همان اشتباهی می شد که زاهدی فر در باری با فولاد مرتکب شد. شاید اگر بازیکنان در محوطه جریمه روی اعضای بدن خود کنترل بیشتری داشته باشند و دست خود را در مسیر توپ قرار ندهند و یا از زدن تکل های بی محابا پرهیز کنند می توانند به داور برای تشخیص بهتر صحنه کمک کنند. اما به درستی مشخص نیست چرا گاهی بازیکنان در محوطه جریمه دستپاچه رفتار می کنند و خطاهای بی مورد انجام می دهند. البته پرسپولیس در بازی با ماشین سازی با وجود اینکه یک مدافع اصلی خود را در اختیار نداشت، ولی عملکرد نسبتا خوبی در فاز دفاعی داشت و به جز صحنه پنالتی اجازه گلزنی به حریف نداد.

*درخشش کمال در پست جدید
بازگشت سید جلال به ترکیب نظم و آرامش را به خط دفاعی بازگرداند و این مدافع با تجربه با رهبری خود در زمین به پرسپولیس در پیروزی کمک زیادی کرد. در غیاب کنعانی زادگان مصدوم این کامیابی نیا بود که برای اولین بار در کنار سیدجلال در قلب دفاع قرار گرفت. البته این بازیکن هفته گذشته یک نیمه در قلب دفاع بازی کرد و نمایش خوبی برابر آلومینیوم داشت و به نظر می رسد که گل محمدی تا زمان بهبود کنعانی از این زوج استفاده کند. خوشبختانه پرسپولیس در پست هافبک دفاعی نفرات خوبی چون سرلک، نوراللهی، حسین پور و شریفی را دارد. البته نوراللهی چند صباحی است که وظایف هجومی تری به خود گرفته و توانسته برای پرسپولیس گل های حساسی هم بزند.

*اثبات احمد با گل
در ابتدا وقتی گل محمدی پست این بازیکن را تغییر داد با حجم شدیدی از انتقادات رو به رو شد، خصوصا بعد از دربی که نوراللهی چند فرصت خوبی گلزنی را از دست داد، اما بعد از اینکه در چند بازی توانست کار را برای پرسپولیس در آورد از فشار انتقادات کاسته شد. شاید در ادامه راه باز هم شاهد فرصت سوزی نوراللهی باشیم و همه تعریف و تمجیدها دوباره رنگ ببازد. ولی چیزی مشخص است گل محمدی از نوراللهی راضی است و الحق هم این بازیکن نیز همه کارهایی که مربی از آن می خواهد را خوب انجام می دهد; می دود، تکل می زند، توپ پخش می کند و در هجوم به خط حمله اضافه می شود و خود را در موقعیت گل قرار می دهد. بدون اغراق باید گفت وجود بازیکنانی مثل نوراللهی برای هر تیمی غنمیت است.

*بی ارزش کردن برد پرسپولیس
پرسپولیس با گل نوراللهی برد باارزشی را در ثانیه های پایانی برابر ماشین سازی کسب کرد، اما متاسفانه عده ای با ضعیف خواندن رقیب پرسپولیس و انتقاد از بازی تیمی که شدیدا با فقر مهاجم ششدانگ و بازیساز مواجه است و در خط دفاع با کمبود بازیکن دست و پنجه نرم می کند، قصد دارند ارزش کار این تیم را زیر سوال ببرند. این در حالی است که ماشین سازی با وجود قرار گرفتن در انتهای جدول به هیچ عنوان تیمی دست و بسته نبود و نمایش خوب و تاکتیکی مقابل پرسپولیس ارائه کرد.گرچه که بازیکنان این تیم بعد از زدن گل رو به اتلاف وقت آوردند و قصد داشتند با وقت کشی در آزادی امتیاز بگیرند که این با روح فوتبال جوانمردانه در تضاد است.


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
مس نوین کرمان
مس نوین کرمان
ورزشگاه : امام علی کرمان
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 22 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
صنعت نفت
صنعت نفت
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن