اکسید هد

شیری: تلخی فینال آسیا را از کام هواداران پاک می کنم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 350 ] - سه شنبه, 14 بهمن 1399
شیری: تلخی فینال آسیا را از کام هواداران پاک می کنم!

پرسپولیس بالاخره در روز توقف مدعیان توانست با یک برد شانس خودش را برای قهرمانی نیم فصل افزایش دهد و با شکست ماشین سازی در یک بازی جذاب از سوی هر دو تیم به این ...

ارتش سرخ دات كام : پرسپولیس بالاخره در روز توقف مدعیان توانست با یک برد شانس خودش را برای قهرمانی نیم فصل افزایش دهد و با شکست ماشین سازی در یک بازی جذاب از سوی هر دو تیم به این پیروزی و سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کند.

پرسپولیس بالاخره در روز توقف مدعیان توانست با یک برد شانس خودش را برای قهرمانی نیم فصل افزایش دهد و با شکست ماشین سازی در یک بازی جذاب از سوی هر دو تیم به این پیروزی و سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کند. در این مسابقه که با یادوخاطره مرحوم میناوند برگزار شد و نبود مهرداد جو این بازی را حسابی تحت الشعاع قرار داده بود، پرسپولیس توانست در روزی که حریف قعرنشین خودش یک بازی خوب را به نمایش گذاشت به برد برسد. یکی از خوب های این بازی مهدی شیری بود که بعد از چند هفته و پس از اتفاقات فینال آسیا توانست یک نمایش درخور داشته باشد آنهم در مسابقه ای که با بازگشت به پست اصلی خودش توانست عملکرد خودش را به بهترین شکل به نمایش بگذارد. با مهدی شیری که مدت هاست همه منتظر گفت و گویی از او هستند از سیر تا پیاز اتفاقات این چند وقت اخیر پرسیدیم و او جوابگوی سوالات ما بود.

*اول تولدت را تبریک بگوییم که همزمان با برد مقابل ماشین سازی شد و بعد به سراغ سوالات خودمان برویم.
ممنون از شما و لطفی که دارید و جا دارد از همه کسانی که در این روز به یاد من بودند و من را شرمنده خودشان کردند تشکر کنم. امیدوارم خداوند به همه دوستان و اطرافیانم سلامتی بدهد و همه با قدرت روزی را ببینیم که از دست این ویروس منحوس کرونا نجات پیدا کرده باشیم.

*در ابتدا به بازی قبلی مقابل ماشین سازی بپردازیم.... شما در مسابقه ای بر ماشین سازی غلبه کردید که این تیم قعرنشین یک بازی خوب و هجومی را مقابل پرسپولیس به نمایش گذاشت و با خوش شانسی به قولی در آخرین دقایق به برد رسیدید.
همیشه بازی پرسپولیس با رقبای تبریزی خودش جذاب بوده و این هفته بعد از تقابل با ماشین سازی با تراکتوری بازی داریم که یکی از تیم های خوب این فصل لیگ است. در بازی با ماشین سازی ما شاهد نمایش خوبی از حریف بودیم و برخلاف همه نگاه ها که فکر می کردند در این مسابقه کار مان مقابل این تیم قعرنشین آسان است، خودمان منتظر یک بازی سخت بودیم. من فکر می کنم ماشین سازی تیم خوبی است و جایگاه آن ها در انتهای جدول نیست و امیدوارم بتوانند خودشان را از قعر جدول جدا کنند چون پتانسیل آن را دارند. با این حال در این بازی ما فرصت های زیادی داشتیم که اگر به گل تبدیل می شدند کارمان به سختی در دقایق پایانی نمی کشید که بتوانیم برنده باشیم اما تیمی که در آخرین دقایق می تواند از باخت یا تساوی برد بسازد یعنی تیمی قدرتمند است.

*واقعا بعد گل تساوی ماشین سازی فکرش را می کردید در این بازی برنده شوید؟
چرا که نه؟! ما این کار را بارها انجام داده ایم و نشان داده ایم تا آخرین دقایق به دنبال موفقیت و برد هستیم. شما دیدید که در وقت های اضافه هم به دنبال برد بودیم و این پیروزی شخصیت بالای پرسپولیس را نشان می دهد آنها در حالی که خیلی ها منتظر زدن سوت پایان بازی بودند.

*در بازی با ماشین سازی هم گل وحید امیری در دقیقه 25 آنهم در مسابقه ای که همه برای مرحوم میناوند ناراحت بودند خیلی جالب بود چون دقیقا زمان گل به ثمر رسیده عدد  پیراهن مهرداد  بود.
از دست دادن مهرداد میناوند یک ضایعه تلخ برای فوتبال ما به شمار می آید چون واقعا یک انسان شریف و با معرفت بود. خوشحالیم که در روزی که همه یاد و خاطره او را گرامی داشتیم توانستیم هم ببریم و هم اولین گل بازی در دقیقه ای به ثمر رسید که با شماره پیراهن مرحوم میناوند همخوانی داشت. آقامهرداد همیشه دوست داشت پرسپولیس برای پنجمین بار قهرمان شود و امیدوارم با رسیدن به این هدف که برای پرسپولیس دور از انتظار نیست روح او را شاد کنیم. در این بین جا دارد برای علی انصاریان عزیز هم آرزوی سلامتی کنیم و امیدوارم هرچه زودتر او را دوباره در کنار خانواده و در عرصه های مختلف صحیح و سالم ببینیم.

*اما قبول دارید دوست داشتید بازی با همان گل وحید امیری به پایان برسد که در دقیقه 25 بود و گل ماشین سازی کار را خراب کرد.
درست است گل زدن ما در دقیقه 25 جذاب بود اما مهم این بود که بتوانیم با برد در این بازی که یادوخاطره آقامهرداد در آن همه جوره موج می زد برنده شویم که خدا را شکر این اتفاق افتاد و توانستیم یاد آن عزیز از دست رفته مان را با این پیروزی گرامی بداریم.

*این بازی و دو گلی که شما زدید هم حواشی زیاد داشت. ماشین سازی ها که گل اول را آفساید می دانستند و در گل دوم هم معتقد بودند پرسپولیس بازی جوانمردانه را رعایت نکرده است. شروع این اتفاق هم که با خود تو بود که به جای دادن توپ به حریف اوت را به نفع بازیکنان پرسپولیس پرتاب کردی؟
باور کنید هم من و هم خود بازیکنان ماشین سازی مطمئن بودند که بازیکنانی که زمین افتاده اند مصدوم نیستند. قطعا شما شک نکنید اگر باور داشتیم که مصدومیتی وجود دارد بازی جوانمردانه جزو ذات کاری ما در پرسپولیس است. این دو بازیکن بی دلیل به زمین افتاده بودند و من فکر می کنم این روزها ماجرای فیرپلی در فوتبال ما به ملعبه دست برای وقت کشی تبدیل شده است در حالی که در هیچ کجای دنیا چنین چیزی را شاهد نیستید. حتی خود عرب ها هم که استاد این زمین انداختن ها و وقت کشی هستند دیگر این کار را انجام نمی دهند. با احترام به بازیکنان ماشین سازی و هواداران این تیم به نظرم این تصمیم یکی، دو بازیکن برای وقت کشی به ضررشان تمام شد. در پرسپولیس این رفتارها جایگاهی ندارد و وقتی ما معتقد به این رفتار نیستیم اگر چنین کاری کردیم دیگر تیم ها هم حق دارند بازی خودشان را بکنند.

*در این بازی به جز تو یک نفر دیگر هم نمایش خوبی داشت و به قولی بعد از مدت ها که فشار روی او با گلی که به ثمر رساند، شرایط را به نفع خودش برگرداند.
احمد نوراللهی را می گوید...

*بله منظورمان احمد نوراللهی است که گل سه امتیازی او در روزی که در پست تخصصی خودش بازی می کرد حسابی به دل خودش و همه هواداران چسبید.
باور کنید در بازی های قبلی هم احمد تمام سعی خودش را برای موفقیت و گلزنی به کار بسته بود چون واقعا جدا از اخلاق و منشی که این بازیکن دارد او یکی از بهترین فوتبالیست های ایران از نظر فنی است. با گلزنی احمد همه ما خوشحال شدیم.

*دقیقا تو هم شرایطی مثل احمد داشتی و این مدت یعنی بعد فینال آسیا حسابی روی تو بعد آن اشتباه فشار بود؟
باور کنید دوست ندارم به روز برگردم چون روز بدی بود و هنوز هم به خاطر آن اشتباه شرمنده همه ارکان تیم از جمله کادرفنی و بازیکنان و بعد هواداران هستم. اما قبول کنیم که هر بازیکنی در هر سطحی ممکن است اشتباه داشته باشد که متاسفانه اشتباه من در بد موقع و بد زمانی رخ داد. در اینجا و در صحبت با شما جا دارد یک بار دیگر از هواداران فهیم و با معرفت پرسپولیس تشکر کنم که هم عذرخواهی من را پذیرفتندو هم با حمایت های خودشان کمک کردند که بتوانم خودم را از نظر ذهنی آماده کنم. البته اینجا باید یک تشکر دیگر هم از یکسری دیگر از اطرافیانم داشته باشم.

*تشکر از چه کسی؟
از آقایحیی و کادرفنی ایشان و همچنین بازیکنان پرسپولیس که حسابی در این مدت از من حمایت کردند. مدیون معرفت آنها هستم و هدفم این است که تلخی فینال آسیا را با تلاش دوچندانی که به کار بسته ام جبران و دل همه را شاد کنم. در این مدت من فشار زیادی را تحمل کردم اما اگر هواداران، آقایحیی، کادرفنی تیم ، بازیکنان و به خصوص سیدجلال حسینی نبود گذر از این شرایط برایم سخت بود و ویژه از همه این عزیزان ممنون هستم .

*در بازی با آلومینیوم وقتی قرار شد در دفاع آخر بازی کنی خیلی ها گفتند این چه تصمیمی است که یحیی گرفته در حالی که تو در زمانی که بازیکن پیکان بودی این تجربه را زمان مجید جلالی داشتی....
بله همان طور که گفتید من زمانی که در پیکان زیر نظر آقامجید جلالی کار می کردم تجربه بازی در دفاع آخر را داشتم و وقتی آقایحیی از من خواست در این پست بازی کنم اصلا شوکه نشدم. ما در این بازی سیدجلال و کنعانی زادگان را نداشتیم و آقایحیی از من خواست و من هم قبول کردم. من هدفم کمک به پرسپولیس است و هرکجا که بخواهند و بدانم که می شود به تیم کمک کرد همه توانم را به کار خواهم بست.

*اما در نیمه دوم که به دفاع راست برگشتی نشان دادی شرایط برای تو بهتر است و شاید اگر تو می بودی آن خطایی که سیامک نعمتی انجام داد و پنالتی شد اتفاق نمی افتاد. سیامک بازیکن خوبی است اما در دربی و یکی دوبازی نشان داده زیاد برای این پست نمی تواند مهره ای قابل اعتماد باشد.
خب طبیعی است چون من سال هاست در دفاع راست بازی می کنم و معلوم است که بهتر می توانستم نمایش قابل قبولی داشته باشم. اما همانط ور که گفتم در پست دفاع آخر هم غریبه نبودم و با توجه به محدودیتی که آقایحیی داشت با نظر ایشان در این پست بازی کردم. در مورد سیامک اما باید بگویم او بازیکن با کیفیتی است و نشان داده که قابلیت بازی در چند پست را دارد. برای ما بازیکنان پرسپولیس در هر نقشی که سرمربی تیم بخواهد تمام هدف مان موفقیت تیم است و رابطه من با سیامک حسابی خوب است و با هم رفیق هستیم.

*بعد ماشین سازی حالا این هفته با تراکتور بازی دارید. شرایط را در تبریز چطور می بینی؟
همان طور که در بالا هم اشاره کردم تراکتور یکی از تیم های خوب این فصل لیگ است. بدون شک آن ها بعد از شکست این هفته خودشان مقابل آلومینیوم که ما را هم بردند به دنبال نتیجه گیری در تبریز و در این بازی خانگی هستند. ما برای رسیدن به صدر جدول باید این بازی های پیش رو و دو بازی عقب افتاده خودمان را ببریم که این یعنی چاره ای جز بردن نداشته و محکوم به برد هستیم. تراکتور تیم خوبی است که بازیکنان با کیفیت و قدرتمندی دارد و قعطا کار آسانی در تبریز نداریم.

*پس تو هم قبول داری که برخلاف دیگر رقبا شما تا پایان نیم فصل بازی های سختی دارید. چقدر امیدوار به صدرنشینی در نیم فصل هستید.
برای ما هیچ مسابقه ای آسان نیست و دیدید که در مسابقه هایی به برد نرسیدیم که شانس داشتیم اما توپ های ما گل نشد. فوتبال غیرقابل پیش بینی است اما هدف ما قهرمانی است چون امسال به جز اهداف قبلی خودمان به خاطر آقامهرداد هم که شده و شادی روح آن مرحوم برای رسیدن به این مهم مصمم تر از گذشته هستیم. با اینحال به قهرمان نیم فصل جام نمی دهند و مهم قهرمانی در انتهای فصل است که برنامه ریزی ما برای آن است.

*به نظرت چرا اینقدر روی یحیی گل محمدی فشار است و خیلی ها معتقدند تیم او اصلا خوب فوتبال بازی نمی کند؟
به هرحال طبیعی است که همه هواداران بعد از چهار قهرمانی که یک بار هم در حضور خود آقا یحیی رخ داده و توانسته با این تیم به فینال آسیا برود فقط قهرمانی می خواهند. اما واقعا امسال پرسپولیس شرایط سختی را داشته و همه شاهد هستند که چه اتفاقاتی برای ما افتاد و به سختی توانستیم در آخرین دقایق تیم را برای آسیا تکمیل کنیم. بعد هم ماجراهای عیسی آل کثیر و یکسری مسائل دیگر همه باعث شده که فشار روی ایشان زیاد باشد. با این حال شک ندارم هواداران به پرسپولیس آقایحیی ایمان دارند و من مطمئن هستم اگر فضا را آرام و اجازه ندهند یکسری با حاشیه سازی تیم را برهم بزنند ما با همین تیم و همین کادرفنی بدون شک از شانس های اول قهرمانی هستیم. نیاز به آرامش و حمایت داریم تا بتوانیم در این مسیری که مدعی زیاد است با قدرت پیش برویم. خدا را شکر همه بازیکنان و کادرمدیریتی همه در این مسیر قدم بر می دارند و امیدوارم جام پنجم را هم امسال بالا ببریم و شعار حالا حالا قهرمانیم بازهم برای پرسپولیس باشد که نشان داده لیاقت آن را دارد و همین مساله ما را خاص کرده است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر صنعت نفت به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن